Frankenstein menyasszonya

Frankenstein menyasszonya

Bride of Frankenstein

A Frankenstein menyasszonya című filmben a szörnyeteget egyfajta krisztusi figuraként ábrázolták, akit a körülményei és a társadalomból kiváltott félelme kényszerítenek gyilkolásra. Még a neki szánt, borzalmas ara is visszahőköl alső pillantásra "vőlegénye"… Több

Rendező: James Whale
Premier: 1935
Több
Boris Karloff

2021.11.03 BoBamburg

Valamivel szerintem jobban is sikerült, mint az első része, illetve behoztak egy olyan jelenetet (egészen fontosat méghozzá), ami a könyvben szerepelt, de a filmből kihagyták. A szörny is kezd emberibb lenni, nem csak egy buta szörnyeteg. Szerintem a széria legjobbja.

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben. Szerző: Bogi87

46 nap alatt forgatták le a filmet nem kevesebb, mint 400,000 dolláros költségvetésből.Szerző: citizenfour99

Pretorius doktor szerepére a magyar származású Lugosi Béla is szóba került.Szerző: citizenfour99

Pretorius orvos teljes neve: Septimus Pretorius , ami a latinból eredeztethető, melynek jelentése "Royal seven'' , ''királyi hét'' ezzel utalva a 7 fő bűnre.Szerző: citizenfour99

A film zenei anyaga annyira sikeresnek bizonyult, hogy ezt később is felhasználták a Flash gordon és a Buck Rogers c. sorozatoknál.Szerző: citizenfour99