Szörnyszülöttek

Szörnyszülöttek

Freaks

A Szörnyszülöttek történetének középpontjában Cleopatra áll, a társulat gyönyörű artistája, akibe halálosan szerelmes Hans, a törpe, ugyanakkor a lánynak Herculessel, az erőművésszel van viszonya. A pár tervet forral, hogy rátehesse kezét a törpe nemrég örökölt vagyonára, ezért Cleopatra… Több

Rendező: Tod Browning
Premier: 1932

2021.11.19 Péter Fazekas

Nem rossz film!

2016.07.17 L.Morningstar

Fantasztikus. Egyszerű és mégis nagyszerű alkotás ez. Nagyon szerettem benne, hogy nem vitték túlzásba semmilyen téren a filmet. Szerethető volt az elejétől a végéig és nem laposodott el.

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 101 horrorfilm film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.Szerző: Bogi87

Miután az MGM bedobozolta a filmet, egy hírhedt vándormutatványos, Dwain Esper megvette a forgalmazás jogát, és járni kezdte vele az országot és olyan címekkel vetítette, mint "Tiltott szerelem" vagy "A természet tévedései".Szerző: rbernadett

Prince Randian - a férfi, aki karok és lábak nélkül született - kifejlesztett egy szokást, mely szerint elbújt a sötét sarkokban és vérfagyasztó ordítással ijesztette halálra az arra járókat. Szerző: rbernadett

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: rbernadett

Azt a jelenetet, amiben Prince Randians cigarettára gyújt megvágták, ugyanis eredetileg ő is sodorta azt a cigarettát. Szerző: rbernadett

(2019. 08. 13.)
Sajnálom, hogy megsemmisült az eredeti változata, mert biztos vagyok benne, hogy még árnyaltabb, kegyetlenebb és őszintébb képet kaphattunk volna erről a világról, az egymás ellen elkövetett kegyetlenségek lélektanáról, arról ahogyan felmentjük magunkat a felelősség alól és az emberi természet kukkolásba hajló kíváncsiságáról is.... Több