Kismama

Kismama

Kleine Mutti
Videók

Mari intézetben nevelkedik. Egy nap az utcán sétálva talál egy kisbabát. Egy félreértés miatt mindenki azt hiszi, a gyerek Marié. Próbálja megmagyarázni, de kirúgják az iskolából és nagynénje is magára hagyja. Marinak muszáj munkát keresnie, hogy el tudja tartani a csecsemőt.… Több

Rendező: Henry Koster
Forgatókönyvíró: Felix Jackson, Fritz Rotter
Ország: Ausztria, Magyarország
Premier (HU): 1935.04.30.

Kismama  (1939)

KULCSSZAVAK

2016.04.09 Face

Valahogy mindig jobb kedvem van az ilyen filmektől. Mikor megnéztem, még a napom is felderült. Komolyan. Kár, hogy nem túl jó a régi kép minősége, de az értékéből nem vesz le.

2015.12.26 Gwen

Nagyon szép kis történet, lényegében komédiaszerűség, és egy igen méltatlanul mellőzött darab, egy egykor nagyon szép, magyar származású színésznővel.

A film főszereplője az 1901-ben született Gaál Franciska, különös életutat bejárt magyar színésznő. Nemzetközi karriert épített, a negyvenes évek elején többek közt az akkori Szovjetúnióban is nagy sikert aratott a KIsmama-béli szerepével, de Hollywoodban és a Broadway-n is szerepelt néhány filmben és darabban. Egyedül és szegényen halt meg 1973-ban, a szegények kórházában, New Yorkban.Szerző: KaTuS55