Videók

A film a házastársi hűség ürügyén az emberi helytállásról szól. A magyar gróf nem él zavartalanul feleségével erdélyi birtokukon. Nemcsak munkalehetőséget kell teremtenie a környékbelieknek, házassága is gyötrelmes. Az asszony azt hiszi, férje flörtöl a kastély egyik vendégével. Időközben az asszony régi szerelme is megérkezik és ostromolni kezdi őt. A birtok elvesztésének híre Bukarestbe szólítja a férjet, s a féltékeny feleség válaszút elé kerül.Hunyadi Sándor regényét Radványi Géza dolgozta át filmre. Kettőjüknek, no meg a zeneszerzőnek Fényes Szabolcsnak köszönhető, hogy az erdélyi motívumokban gazdag film túllép az egyszerű szerelmi történet és izgalmas politikai… Több

Forgatókönyvíró: Radványi Géza
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1940.03.07.

2019.11.27 Timon

Ez az a film, ami az erdélyi életet jól bemutatja, valamint együttérzést is kelt. Innentől,, H" akár,, hazá"-t nekem is jelenthet,nemcsak az angol rövidítést. Nemrég én is voltam Erdélyben kiránduláson, és így újranézni a filmet sokkal drámaibb volt. 10/10

2015.05.01 Toncsi

Úgy látszik, már akkoriban is baj volt az értékrenddel, vagy akkoribn kezdődött a válsága. Sok érdekes és szívbemarkoló jelenet van benne.

2016.08.22 Pumpu

Igen kedves és bájos és nem utolsósorban hasznos mondanivalója van! Az egyik legjobb magyar film a régi időkből.