Videók

A Hortobágyon tanít Balajthay Erzsi. Külföldi vendégdiákok vannak a debreceni kollégiumban. Számukra hoz emlékplakettet Pestről a pilóta John Mac Percy. A csárdabeli ünnepségen Erzsi megtetszik Johnnak, aki aztán repülővel is meglátogatja, de balesetet szenved. Balajthayéknál ápolják, s a két fiatal egymásba szeret. Közben Rosenburgban az eltűnt John herceg után kutatnak, majd inkognitóban érte mennek. John feleségül venné Erzsit, de Jeromos herceg ezt megtiltja neki. Végül legfelső jóváhagyásra a szerelmesek mégis összeházasodhatnak.

Rendező: Béla Csepreghy
Forgatókönyvíró: Jeno Hajos
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1939.01.19.
Zala Karola
Szabó Sándor

2020.04.22 hogerr

Régi színészeink legnagyobbjai játszanak benne, nem szabad kihagyni. De nem csak emiatt, a történet is meglepően élvezhető.

2020.01.06 LaceeeK

Örülök, hogy láthattam ezt a filmet, igazi gyöngyszem, aminek még inkább növeli az értékét, hogy az egyetlen múzeumi példányát érintetlen állapotban hagyták. Van azért annak valami varázsa, ha az ember 39-es filmet nézhet annak minden hibájával együtt.

Balajthay Erzsi szerepében Szörényi Éva, John MacPercy szerepében Szabó Sándor látható.Szerző: seamandarin