Godzilla

Godzilla

Gojira
Reitman

A Japán-tengeren folytatott nukleáris kísérletek következtében életre kell egy ötven méter magas őshüllő. A szörny megtámadja Tokiót, ahol megállíthatatlanul rombol és pusztít. Amikor a hadsereg sem tudja megállítani Godzillát, a tudósok lépnek akcióba...

Forgatókönyvíró: Shigeru Kayama
Ország: Japán
Premier: 1954.11.03.
Több

Godzilla  (2014)

Godzilla  (1998)

2023.02.16 Interfectorem Sabnock

Mert azért innen indult az egész.

Ha tényleg retró klasszikusokat nézek, akkor érdemes egy „másfajta” szemüvegen keresztül nézni, hiszen az agyadat is át kell állítani erre a vizuális élményre. De lássuk is, mire gondolok! Nagy dolgok ütnek nagy dolgokat. A legtöbb embernek ez ugorha... Teljes kritika

2022.07.23 Reitman

Az ilyen szuper-micsoda filmek általában nem jönnek be nekem, de ez nem egy hollywoodi szuper-micsoda film, és nem is akar az lenni. Itt nem a számítógépes animáció a lényeg, hanem a színészek és a rendezés. Bár jó lenne érteni miről is szól (vagy mégse?)!

2015.08.21 Moria99

Számtalanszor láttam már, de egyszer sem találtam benne eget rengető hibát. Látványos, izgalmas, felejthetetlen mestermű. Ha még nem láttad ezt a filmet, ajánlom, hogy mihamarabb pótold.

2019.01.11 tooker

Ennyi év távlatából is nagyon jó élményt nyújt a Godzilla, mindig találok benne újat pedig már nem Egyszer láttam. Érdemes legalább egyszer megnézni, jó élmény

2016.12.20 eviestan

Azért ez a legjobb Godzilláról készült film, mert egyrészt a japánok szempontjából és japán tollból fakad, másrészt mert nem megy a lényeg fölött; s csakis a fenevadra fókuszál, nincsenek benne komolytalan és röhejes amerikai viccek.

A Rotten Tomatoes oldalán 96%-os értékelést kapott 57 kritika alapján.Szerző: Bogi87

A Rotten Tomatoes oldalán 93%-os értékelést kapott 70 kritika alapján.Szerző: Bogi87

Szó volt róla, hogy Godzilla egy gorilla alakban jelenik meg a filmben, melynek a feje gombafelhő alakú. Szerző: Bogi87

Eredeti elképzelés szerint Godzilla egy hatalmas polip alakjában tűnt volna fel a képernyőn.Szerző: Bogi87

(2018. 07. 03.)
Technikailag a film a végtelenségig profi. A mai napig ütősnek ható zene (lásd még a Ready Player One-ban), a díszletek és effektek mind-mind nagyon igényesen vannak megoldva, nagyon jól öregedtek, ez pedig nagyrészben annak köszönhető, hogy az effektek többsége „practical”, valamint a film fekete-fehér, amely az akciójelenetekből nem vesz el, cser... Több