Mesék a kriptából

Mesék a kriptából

Tales from the Crypt

Öt idegen eltéved egy kriptában, ahol találkoznak a kriptaőrrel, aki megjósolja nekik haláluk módját.

(dulkap)

Rendező: Freddie Francis
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1972.03.08.
Több

2021.01.27 Kóborló

legújabb vélemény a nap véleménye

Kriptatörténetek

Nagy rajongója voltam az HBO gondozásában megjelent, Mesék a kriptából c. 1989–1996 sorozatnak (újabban elő is veszek egy-egy részt újranézésre), de az ezek alapjául szolgáló képregénysorozathoz soha nem volt szerencsém. Anno az amerikaiak is láttak ... Teljes kritika

2021.01.11 BoBamburg

Retro horrorok szerelmeseinek kötelező darab. Persze nem egy hibátlan film, de érezni rajta, hogy tényleg szívvel-lélekkel készült. És nem utolsósorban tök szórakoztató is, mindegyik történet találó (ugyebár antológia filmről beszélünk) és ötletes.

A forgatást 1971. szeptember 13-án kezdték el, és 1971. október 1-re készültek el.Szerző: Kóborló

A film rendezését eredetileg Peter Duffellnek (1922–2017) ajánlották fel, de ő végül nem vállalta.Szerző: Kóborló

A filmet rendező Freddie Francis (1917–2007) elmondása szerint soha nem olvasott egyetlen Mesék a kriptából képregényt sem.Szerző: Kóborló

A kriptaőr szerepében látható Sir Ralph Richardson (1902–1983) mindössze egy nap alatt vetette fel az összes jelenetét a filmben.Szerző: Kóborló