Egy fiatal doktornőnek feltűnik, hogy viszonylag egészséges betegek rutinműtétjei során olyan komplikációk lépnek fel, melyek következtében kómába esnek, hogy aztán a testüket elszállíthassák egy olyan intézetbe, ahol gondjukat viselik. A doktornő szörnyű összeesküvést… több»
Jó pár író könyvét gyűjtöm/gyűjtöttem az évek során; ezen írók közé tartozik Robin Cook is. Így jutottam el oda, hogy az egyik legkorábbi regényének (szám szerint ez volt a második írása, az első az 1972-ben megírt A gyötrelem éve volt) a filmváltoza... teljes kritika»
Egy igen jó történet, igen jó megvalósításának lehetünk a szemtanúi. A mozgókép jól felépített története egy pillanatra sem hagyja a nézőt izgalmak nélkül. A színészek hasonulása a szerepeikkel valósághű, ami csak tovább emeli az alkotás minőségét.
Orvosos drama lehet rossz, amit Robin Cook irt es Michael Crichton rendezett? persze hogy nem. Ha ehhez hozzavesszuk a szereplogardat Michael Douglasszel es Ed Harrisszel, akkor tudhatjuk, hogy egy vegig feszult, izgalmas, mozgalmas, talan kenyes temat feszegeto remek filmet kapunk. Meg 2019ben is boven megallja a helyet a film, ajanlott.
Retró mozizás. Ennek a filmnek az orvos-író, Robin Cook a szerzője, a rendezője pedig Crichton. Nagy szám volt a hetvenes évek végén, emlékszem a Margitszigeten, a Vörösmarty Kertmoziban láttam és nagyon rémisztő volt a sok lebegő kómás, valamint a ... több»
Robin Cooknak a film alapjául szolgáló regény volt a második regénye, az első az 1972-ben elkészített A gyötrelem éve volt.
(Kóborló )A film alapjául szolgáló Robin Cook regényt Magyarországon is megjelentették, először 1977-ben.
(Kóborló )A filmbéli Dr. Susan Wheeler szerepére felkeresték Julie Christie-t is, de ő végül nem vállalta a szerepet.
(Kóborló )A filmbéli Dr. Susan Wheeler szerepét eredetileg Farrah Fawcettnek (1947–2009) szánták, de ez végül nem valósult meg, mert a színésznőt nagyon lefoglalták a Charlie angyalai (1976–1980) című tévésorozat felvételei.
(Kóborló )