Kóma (1978)

Coma

Kóma

Kóborló   2021. 04. 15.

Robin Cook regénye a filmvásznon

Jó pár író könyvét gyűjtöm/gyűjtöttem az évek során; ezen írók közé tartozik Robin Cook is. Így jutottam el oda, hogy az egyik legkorábbi regényének (szám szerint ez volt a második írása, az első az 1972-ben megírt A gyötrelem éve volt) a filmváltoza... teljes kritika»

Érdeklődő   2021. 02. 07.

Izgalmas

Egy igen jó történet, igen jó megvalósításának lehetünk a szemtanúi. A mozgókép jól felépített története egy pillanatra sem hagyja a nézőt izgalmak nélkül. A színészek hasonulása a szerepeikkel valósághű, ami csak tovább emeli az alkotás minőségét.

[email protected]   2018. 03. 31.

Láttam a filmet, s ragyogóan tükrözi azt, amit még ma is titkok öveznek, az illegális szerv kereskedelem létező intézményét.

ZeroHero   2019. 10. 01.

Orvosos drama lehet rossz, amit Robin Cook irt es Michael Crichton rendezett? persze hogy nem. Ha ehhez hozzavesszuk a szereplogardat Michael Douglasszel es Ed Harrisszel, akkor tudhatjuk, hogy egy vegig feszult, izgalmas, mozgalmas, talan kenyes temat feszegeto remek filmet kapunk. Meg 2019ben is boven megallja a helyet a film, ajanlott.

Sabnock Sanatory   2020. 08. 16.

Először regényben volt szerencsém a műhöz,és az zseniális volt,mint szinte mindegyik Robin Cook regény.A filmes adaptáció is nagyon jó,és itt külön kiemelném Geneviéve Bujold kiváló játékát,ami miatt is érdemes ezt a kifejezetten izgalmas thrillert végignézni.

Berto49   2017. 01. 17.

Retró mozizás. Ennek a filmnek az orvos-író, Robin Cook a szerzője, a rendezője pedig Crichton. Nagy szám volt a hetvenes évek végén, emlékszem a Margitszigeten, a Vörösmarty Kertmoziban láttam és nagyon rémisztő volt a sok lebegő kómás, valamint a ... több»

Robin Cooknak a film alapjául szolgáló regény volt a második regénye, az első az 1972-ben elkészített A gyötrelem éve volt.

(Kóborló )

A film alapjául szolgáló Robin Cook regényt Magyarországon is megjelentették, először 1977-ben.

(Kóborló )

Magyarországon 1981. július elején mutatták be a mozikban.

(Kóborló )

A filmbéli Dr. Susan Wheeler szerepére felkeresték Julie Christie-t is, de ő végül nem vállalta a szerepet.

(Kóborló )

A filmbéli Dr. Susan Wheeler szerepét eredetileg Farrah Fawcettnek (1947–2009) szánták, de ez végül nem valósult meg, mert a színésznőt nagyon lefoglalták a Charlie angyalai (1976–1980) című tévésorozat felvételei.

(Kóborló )

Ed Harrisnek ez volt az első olyan filmszerepe, amit a mozikban is bemutattak. Korábban csupán tévésorozatokban és tévéfilmekben szerepelt.

(Kóborló )

Michael Crichton, a film rendezője orvosi tanulmányokat folytatott, míg a könyv írója, Robin Cook valóban orvos (sebész és szemész).

A kómában fekvő betegekről dupla felvétel készült. A mozi verzióban félig meztelenek, a tévés verzióban pedig fel vannak öltöztetve.

Azok a háttérszínészek, akik a kómában fekvő betegeket játsszák, és a vezetékeken csüngenek a klinikán, olyan fizikai megterhelésnek voltak kitéve, hogy csak 6 percig tudtak abban az állapotban maradni. Michael Crichton rendező így mesélte: "Nagyon komplikált volt, mert a színészek csak 6 percig csünghettek a drótokon. Látszik, hogy a felfüggesztések csak a deréknál és a nyaknál vannak. Viszont nekik úgy kellett feküdniük, mintha a felfüggesztés az egész testüket kimerevítené, így egy plusz feszítés került a hátuk alá. Speciális asztalokat építettünk, amik olyan emelőn voltak, mint amivel az autókat emelik fel, és a színészek ezeken az asztalokon ülnek a felvételek között. Amikor pedig lógniuk kellett, az emelőket egész egyszerűen elgördítettük. Azt hiszem, 16 élő embert és 15 bábut használtunk, de a kamera többnyire csak az élő embereket mutatja."