Twin Peaks: Tűz, jöjj velem!

Twin Peaks: Tűz, jöjj velem!

Twin Peaks: Fire Walk with Me
JRD

Twin Peaksbe két FBI ügynök érkezik, hogy a fiatal pincérnő halálának ügyében nyomozzanak. A látszatra nyugodt kisváros titkai összekuszáltak és nyugtalanítóak. Cooper ügynök igyekszik megfejteni a holtest körme alatt talált papírfecni jelentőségét. Feltűnik a… Több

Forgatókönyvíró: Mark Frost, David Lynch
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Franciaország
Premier (HU): 1993.03.12.

Twin Peaks  (2017)

Twin Peaks  (1989)

2022.03.01 JRD

A legtöbben nem értik...

David Lynch sosem volt az átlagos filmrendező. Egyszer azt mondta: "Én annak örülök, ha valaki a filmem után azt mondja: Nem értem!" Ha megnézed a Twin Peaks filmet vagy akár a sorozatot, úszni fogsz az értetlenségben, a káoszban, a zavarban... de... még így is szuper film. Sötét, mélabús, komor, ijesztő, határtalan, misztikus, halálos, félelmetes, erőszakos, vérfertőzős, gyilkosság, gonosz, szerelmes, fájdalmas, sírhatnékos... és mindezt megkoronázza a világhírűvé vált zene Angelo Badalamentitől. Rajta, ha akarsz kicsit parázni, nézd meg. Libabőrös nem a tocsogó vértől leszel, azt garantálom! Szóval filmre fel, és jó szórakozást!

2017.01.12 ANdraS

Nem értem ezt az értékelést. Én szerintem a film legalább 90%-ot érdemelne. Még jobb mint a sorozat, hihetetlenül depresszív hangulata van, a kamera tökéletes. Csak Lynch tud csinálni ilyen filmet.

2017.01.11 TribeBubu

A sorozat sem volt akkora élmény számomra, mint ahogyan azt sokan ígérték, de ez a film aztán az értelmetlenség netovábbja. Elmesél egy olyan történetet, amit nagy vonalakban a sorozatból már ismert a néző, mindezt olyan értelmetlen és sokszor röheje... Több

2015.06.15 fancsi094

Beleestem abba a hibába, hogy a sorozat előtt néztem meg, és bár ez előzménye az egész Twin Peaks sztorinak, így még kevésbé értelmezhetetlen volt. A hangulata ha lehet, még a sorozaténál is sötétebb, szerintem sokan alulértékelik.

2015.04.22 Mate

Egy rendkívül alulértékelt film, ami a sorozatnál erőszakosabb, ijesztőbb, keményebb és sok rémálmot okoz, de amellett valódi mestermű.

Az egyik jelenet forgatása során Lee-nek azt a feladatot adták, hogy egyszerre 5 cigarettát szívjon, ám ő ettől elájult.Szerző: Bogi87

Moira Kelly a papjától kért engedélyt, hogy megcsinálhassa élete első szexjelenetét. Szerző: Bogi87

MacLachlan azért nem akart visszatérni, mert félt a beskatulyázástól.Szerző: Bogi87

Bár sokan azt állították, hogy Lara Flynn Boyle visszautasította a felkérést, ám valójában képtelen lett volna részt venni a fogatáson, mivel akkorra már másik 4 szerepet is elvállalt. Szerző: Bogi87