Antikrisztus

Antikrisztus

Antichrist

A középkorú házaspárt egy nap szörnyű tragédia éri. Gyermekük kizuhan a szoba ablakán és szörnyethal. A feleség nem tud megbirkózni a gyásszal, intézetbe kerül. Férje segíteni próbál rajta, kihozza, és boldog éveik helyszínére, az erdei kis házba viszi, amely azonban mindinkább átalakul a… Több

Ország: Németország, Svédország, Franciaország, Dánia, Lengyelország, Olaszország
Premier (HU): 2010.11.18.

2024.01.01 Majorkas

Elég beteg

Szerintem a top 5-ben bátran van helye mint legbetegebb film. Csak erős idegzetűeknek ajánlom!

2020.10.13 Ildikó Bacskai

Trier Antikrisztusa

Ez a film a 22-es csapdája, ha szeretnéd megérteni, többször kellene nekifutni, de újra és újra átélni a jeleneteket meg elég szörnyű érzés. Ha egy normális mentális állapotú ember kíváncsi rá, milyen lehet a mély depresszióba süllyedni, elég ha ezt a filmet előveszi (vagy a Melancholiát). Dafoe tökéletes ebben a szerepben.

Hihetetlen nézőpontból boncolgat a film. Kezdetben kissé túl nyugodt minden, aztán a rendező Lars von Trier belead apait-anyait. Durva, és felkavaró. Nagyon kell figyelni,hogy mindent megértsünk.

2021.10.12 Szilonka

Sajnálom, hogy megnéztem. A téma borzalmas, amit feldolgoz. Egy gyermek elvesztése feldolgozhatatlan. A film egyes jelenetei nálam kiverték a biztosítékot. Igyekszem elfelejteni.

2018.05.15 dailyfilmsan

Nagyon nehezen indul be a film és nagyon művészien készítették el. A gyászból kialakult megszállottság nekem kicsit túl nagy diferenciált mutat. Biztos lehetséges bár én nem tudom elképzelni hogy a gyász ilyen mértékben megőrjítsen két embert. Mert a... Több

A forgatás közvetlenül azelőtt kezdődött, hogy Lars von Trier elhagyta az intézetet, ahol két hónapot töltött depressziója miatt.Szerző: kázsé

A Depresszió trilógia első filmje.Szerző: kázsé

A filmből először a cím készült el.Szerző: kázsé

A filmet eredetileg 2005-ben forgatták volna, de a producer véletlenül kiszivárogtatta a végét. Lars von Trier addig nem volt hajlandó elkezdeni a forgatást, amíg újra nem írta a forgatókönyvet.Szerző: kázsé