Antikrisztus (2009)

Antichrist

msfini   2022. 03. 23.

Unalmas, gusztustalan művészfilm

A film témája a gyász és annak feldolgozása, egy haláleset az, ami elindított mindent. A film nagyon beteg az átlagos néző számára, durva jelenettel kezd, és az utolsó félóra gusztustalanul explicit. Gyakorlatilag csak a két főszereplő beszélgetéséből áll a film, borzalmasan unalmas és vontatott művészfilmről van tehát szó. A képi világ egyedi, a film tele van szimbolikus utalásokkal: elutaznak az Édenbe a szereplők, amit persze senki se hívna annak. Lars von Trier engem sosem fogott meg, de persze sokan vannak, akik instant tökéletes filmnek tartják majd ezt is. Van egy kevés fordulat a filmben, de azt is nehéz értelmezni. Ahhoz, hogy például a végét is megértse valaki, lehet, hogy többször meg kell nézni a filmet, vagy megnézel róla egy többórás elemzést. Persze ilyenkor azt érzem, mintha valami több százéves verset elemeznénk az iskolában, ami abból áll, hogy elmondja a tanár, hogy mire gondolt a költő. Persze ezeket a gondolatokat 1000 év alatt se találtuk volna ki. Senkinek se ajánlanám (max. Lars von Trier rajongónak), kevesebb, mint 2 óra a film, de nekem 4 órának tűnt.

Sabnock Sanatory   2018. 08. 28.

Hihetetlen nézőpontból boncolgat a film. Kezdetben kissé túl nyugodt minden, aztán a rendező Lars von Trier belead apait-anyait. Durva, és felkavaró. Nagyon kell figyelni,hogy mindent megértsünk.

Ildikó Bacskai   2020. 10. 13.

Trier Antikrisztusa

Ez a film a 22-es csapdája, ha szeretnéd megérteni, többször kellene nekifutni, de újra és újra átélni a jeleneteket meg elég szörnyű érzés. Ha egy normális mentális állapotú ember kíváncsi rá, milyen lehet a mély depresszióba süllyedni, elég ha ezt a filmet előveszi (vagy a Melancholiát). Dafoe tökéletes ebben a szerepben.

Szilonka   2021. 10. 12.

Sajnálom, hogy megnéztem. A téma borzalmas, amit feldolgoz. Egy gyermek elvesztése feldolgozhatatlan. A film egyes jelenetei nálam kiverték a biztosítékot. Igyekszem elfelejteni.

dailyfilmsan   2018. 05. 15.

Nagyon nehezen indul be a film és nagyon művészien készítették el. A gyászból kialakult megszállottság nekem kicsit túl nagy diferenciált mutat. Biztos lehetséges bár én nem tudom elképzelni hogy a gyász ilyen mértékben megőrjítsen két embert. Mert a... több»

petraszab   2021. 12. 22.

Tudtam, hogy Lars von Trier egy beteg ember, de hogy ennyire! Felkavaró, megrázó film, nem ajánlom senkinek.

HE7EDIK Nézhetetlen  2018. 12. 03.

Egy öncélú beteg film, amibe bármit bele lehet látni vagy képzelni. Tipikuson olyan, mint az Anyám című műalkotás Aronofsky-tól. Trier-nek kétség kívűl egyedi stílusa van, de ettől még ez a film nézhetetlen marad.

A forgatás közvetlenül azelőtt kezdődött, hogy Lars von Trier elhagyta az intézetet, ahol két hónapot töltött depressziója miatt.

(kázsé)

A Depresszió trilógia első filmje.

(kázsé)

A filmből először a cím készült el.

(kázsé)

A filmet eredetileg 2005-ben forgatták volna, de a producer véletlenül kiszivárogtatta a végét. Lars von Trier addig nem volt hajlandó elkezdeni a forgatást, amíg újra nem írta a forgatókönyvet.

(kázsé)

2007-ben Lars von Trier bejelentette, hogy a depressziója olyan súlyos, hogy nem tudja, be fogja-e fejezni az Antikrisztust. A meghallgatásra Dániába utazó angol színészeknek is haza kellett menniük, mert a rendező nem tudta fogadni őket.