Rosztovi rém (2004)

Evilenko

Sabnock Sanatory   2020. 10. 01.

Kifejezetten lélekromboló, sötét, komor film. Nem is való mindenkinek. Nyomasztó, és mivel tudjuk, hogy igaz történet, ettől még jobban elborzaszt. Ki ez az embernek nevezett valaki, aki ennyi embert ölt meg? Miért? Mi célból? A válasz talán nem is létezik.

Pappcsino   2016. 12. 09.

Nagyon drámai, komoly film, ami az ember lelkéig hatol és nagyon sokáig vele mrad. Egyébként a történetnek létezik egy másik feldolgozása is, ennek címe X polgártárs, Stephen Rea főszereplésével. Mind a ké filmet érdemes megnézni.

A film David Grieco "A kommunista, aki gyermekeket evett" című regénye alapján készült.

(Menyét Ibolya)

Az egyik legtermékenyebb sorozatgyilkos, Andrei Chikatilo életéről és munkásságáról készült egy másik film is, amelyet még emészthetőnek találtam. Ez azonban kicsit más megközelítésből mutatja be a Rosztovi Mészáros tetteit. A Citizen X elsősorban arra koncentrált, hogy hogyan próbálták elkapni, illetve milyen okai lehettek a cselekedetének. Az Evilenko viszont a gonoszságára igyekszik rámutatni, valamint a kezdeteknél ragadja meg a „karaktert”. 5,5/10 több»