Pokoli lecke

elekm90   2020. 03. 16.

Remek kis film, komoly témával. Kemény, hogy egy csínytevés során elkövetett hiba hova juttatja ezt a 4 srácot. Nagyon tetszett, hogy a filmnek volt egy tök jó íve és bár nem minden esetben működik, itt a folyamatos narráció is jó volt. A mellékszere... több»

mamiéstöti2   2017. 05. 07.

Felejthetetlen film. Az egyik kedvencem, akárhányszor megy a tv-ben megnézem. A szereposztásról már nem is beszélve. Manapság ilyen filmeket nem csinálnak sajnos.

Deku   2017. 07. 10.

Nos ez a film tényleg az volt amit a címe is sugall. Egy pokoli lecke volt számomra, hogy ne dőljek be mindenféle hangzatos tartalomnak vagy film címnek. Ez sem volt több mint jól eladott reklám.

ZeroHero   2015. 05. 04.

Elgondolkodtató és megrázó film is egyben, világsztárok tolmácsolásában. Amikor készült akkor is ritkaság számba ment a 90-es évek elején az ilyen jellegű film, mára meg már szinte teljesen kihalt.

Sabnock Sanatory   2019. 01. 26.

Nincs bonyolult cselekmény,nincsenek benne hihetlen effektek,de mégis valahogy nyomot hagy az emberben,aki nézi...Hiteles,főleg nekem Kevin Bacon alakítása tetszett benne !Ajánlott film mindenkinek.

harnas1207   2018. 12. 06.

örülök, hogy rátaláltam erre a filmre, még ha véletlenül is. Kiváló és csavaros történet. Nem is értem eddig hogy-hogy nem hallottam róla.

MidoD7   2019. 04. 12.

Láttam már sokkal jobb filmet. Persze, azért nem bántam meg, hogy meglestem, mert kellemes időtöltés volt, csak olyan nagy újdonságot nem nyújtott. Kikapcsolódásnak megteszi.

165,6 millió dollár volt a film összbevétele.

(LionelMessi10)

A film költségvetése 44 millió dollár volt.

(LionelMessi10)

A film szerepel az LMBT listán,mely azokat a filmeket tartalmazza, melyekben leszbikus, meleg, biszexszuális vagy transznemű szereplők szerepelnek,illetve a film cselekményére hatással van, ha a filmben azonos neműek közötti kapcsolat létesül.

Brad Renfro, aki a fiatal Michael Sullivan-t alakította, 2008-ban heroin túladagolás következtében elhunyt.

(wintermat)

A film végén hallható dal arról a lemezről (Frankie Valli and the Four Seasons) származik, amelyet Shakes Carol otthonában kezébe vesz. A dal címe: Walk Like a Man.

(SódóGA)

Ez volt Billy Crudup bemutatkozó filmje.

(SódóGA)

A gyerekeket alakító színészeknek kontaktlencsét kellett viselniük, hogy hasonlítsanak felnőttkori megfelelőjükhöz.

(SódóGA)

A színészek időbeosztása annyira szoros volt, hogy voltak, akik az egész forgatás során egyszer sem találkoztak. Kevin Bacon például sem Robert De Niroval, sem Dustin Hoffmannal nem találkozott.

(SódóGA)

Az eredeti könyv írója, Lorenzo Carcaterra azt állította, hogy igaz történetet dolgozott fel. Ezt később sem megerősíteni, sem cáfolni nem tudták.