Pokoli lecke (1996)

Sleepers

JRD   2022. 11. 23.

A kevés filmek egyike, melyek megérintik az embert. A filmes dömpingben nincs sok ilyen alkotás. A színészek önmaguk legjavát adták ebben a történetben. Talán elkelne több ilyen magvas film a mai világban. Mindenképpen érdemes a figyelemre, bizton állíthatom. Szóval filmre fel és jó szórakozást!

mamiéstöti2   2017. 05. 07.

Felejthetetlen film. Az egyik kedvencem, akárhányszor megy a tv-ben megnézem. A szereposztásról már nem is beszélve. Manapság ilyen filmeket nem csinálnak sajnos.

Sabnock Sanatory   2019. 01. 26.

Nincs bonyolult cselekmény,nincsenek benne hihetlen effektek,de mégis valahogy nyomot hagy az emberben,aki nézi...Hiteles,főleg nekem Kevin Bacon alakítása tetszett benne !Ajánlott film mindenkinek.

ZeroHero   2015. 05. 04.

Elgondolkodtató és megrázó film is egyben, világsztárok tolmácsolásában. Amikor készült akkor is ritkaság számba ment a 90-es évek elején az ilyen jellegű film, mára meg már szinte teljesen kihalt.

Deku   2017. 07. 10.

Nos ez a film tényleg az volt amit a címe is sugall. Egy pokoli lecke volt számomra, hogy ne dőljek be mindenféle hangzatos tartalomnak vagy film címnek. Ez sem volt több mint jól eladott reklám.

elekm90   2020. 03. 16.

Remek kis film, komoly témával. Kemény, hogy egy csínytevés során elkövetett hiba hova juttatja ezt a 4 srácot. Nagyon tetszett, hogy a filmnek volt egy tök jó íve és bár nem minden esetben működik, itt a folyamatos narráció is jó volt. A mellékszere... több»

harnas1207   2018. 12. 06.

örülök, hogy rátaláltam erre a filmre, még ha véletlenül is. Kiváló és csavaros történet. Nem is értem eddig hogy-hogy nem hallottam róla.

165,6 millió dollár volt a film összbevétele.

(LionelMessi10)

A film költségvetése 44 millió dollár volt.

(LionelMessi10)

A film szerepel az LMBT listán,mely azokat a filmeket tartalmazza, melyekben leszbikus, meleg, biszexszuális vagy transznemű szereplők szerepelnek,illetve a film cselekményére hatással van, ha a filmben azonos neműek közötti kapcsolat létesül.

Brad Renfro, aki a fiatal Michael Sullivan-t alakította, 2008-ban heroin túladagolás következtében elhunyt.

(wintermat)

A film végén hallható dal arról a lemezről (Frankie Valli and the Four Seasons) származik, amelyet Shakes Carol otthonában kezébe vesz. A dal címe: Walk Like a Man.

(SódóGA)