Advertisement

Vélemények: Pokoli lecke (1996)

elekm90   2020. 03. 16.

Remek kis film, komoly témával. Kemény, hogy egy csínytevés során elkövetett hiba hova juttatja ezt a 4 srácot. Nagyon tetszett, hogy a filmnek volt egy tök jó íve és bár nem minden esetben működik, itt a folyamatos narráció is jó volt. A mellékszere... több»

mamiéstöti2   2017. 05. 07.

Felejthetetlen film. Az egyik kedvencem, akárhányszor megy a tv-ben megnézem. A szereposztásról már nem is beszélve. Manapság ilyen filmeket nem csinálnak sajnos.

ZeroHero   2015. 05. 04.

Elgondolkodtató és megrázó film is egyben, világsztárok tolmácsolásában. Amikor készült akkor is ritkaság számba ment a 90-es évek elején az ilyen jellegű film, mára meg már szinte teljesen kihalt.

Deku   2017. 07. 10.

Nos ez a film tényleg az volt amit a címe is sugall. Egy pokoli lecke volt számomra, hogy ne dőljek be mindenféle hangzatos tartalomnak vagy film címnek. Ez sem volt több mint jól eladott reklám.

Sabnock Sanatory   2019. 01. 26.

Nincs bonyolult cselekmény,nincsenek benne hihetlen effektek,de mégis valahogy nyomot hagy az emberben,aki nézi...Hiteles,főleg nekem Kevin Bacon alakítása tetszett benne !Ajánlott film mindenkinek.

harnas1207   2018. 12. 06.

örülök, hogy rátaláltam erre a filmre, még ha véletlenül is. Kiváló és csavaros történet. Nem is értem eddig hogy-hogy nem hallottam róla.

MidoD7   2019. 04. 12.

Láttam már sokkal jobb filmet. Persze, azért nem bántam meg, hogy meglestem, mert kellemes időtöltés volt, csak olyan nagy újdonságot nem nyújtott. Kikapcsolódásnak megteszi.

Ildikó Bacskai   2018. 12. 30.

Oszlopos szereposztás

Kiváló film, nem bonyolítanám nézze meg aki nem fél a mélyebb megrázóbb filmektől.

Milanman   2015. 02. 10.

A Pokoli lecke a 90-es évek egyik mára kissé elfeledett mesterműve, tele A listás színészekkel, bajtársiasságról, barátságról, tetteink következményeinek felvállalásáról és bosszúról. Egyszerre felemelő és megdöbbentő.

Zsceeeka   2018. 03. 31.

Az egyik kedvenc filmem "gyerekkoromból". A színészi alakításokat nagyon szeretem és tanulság is bőven akad benne. Szerintem kortalan mű, többször fogom még elővenni.

Loborg   2016. 04. 25.

Nagyon nagy hatással volt rám, amikor fiatalon az iskolában osztályfőnöki óra keretében talán megnéztük, nem titkoltan nevelő szándékkal :D valóban pokoli lecke volt és megdöbbentő, hogy ez is igaz történeten alapul.

iq.csabi   2019. 03. 08.

Klasszikus darab. Beteg film, de pont ezért tetszik. Elég megrázó élmény, az biztos.

gyorfigyuri10   2018. 10. 10.

Nagyon jó film volt, a története magával ragadja a nézőt. Kiváló színészek vannak benne, akiktől csak hitelesebb az egész. Sok tanulságot is tartalmaz, végig leköti az embert a film. Sajnos ilyen nagyszerű alkotások nem igazán készülnek mostanában. Zseniális, mindenkinek ajánlom!

ocso   2015. 05. 05.

Nagyon jól felépített film, szeretem a több szálon futó krimiket, és ez a jobbak közül való. Továbbgondolásra sarkall, nem hagyta elszállni a figyelmemet.

Zoer8993   2017. 05. 29.

Egyszerűen unhatatlan film. Nagy kedvencem és bármikor újra tudom nézni. A karakterek a legjobb színészeket kapták a szerepekre. Ritka az ehhez hasonló film.

imreacs82   2020. 01. 20.

A pokoli lecke egy nagyon mély tartalmú film , tele neves és felejthetetlen színészekkel, akik maximálisan hitelesen szerepelnek. Nem könnyű film, de legalább egyszer látni kell.

tiszaizsofi   2016. 10. 13.

Nem mai film mégis eléri a mostani jó filmek, krimik és thrillerek színvonalát a nagyszerű karakterek és jó fordulatai miatt. Tanulságos és szívszorító néhány jelenete igen elgondolkodtató .

Akodako   2015. 03. 24.

Nagyon drámai, erős, kemény film. Nehezen bírtam végignézni, erős idegzet kell hozzá. A színészek egytől egyig jól alakítják a szerepüket.

Zzssuuzzssii   2016. 09. 22.

Megfogó, érzelmileg nagyon is hatásos, lelkileg nyomasztó dráma. Elgondolkoztató, tanulságos és összetett film mély érzelmi hatással. Még napokig a film hatása alatt voltam.

storeman   2015. 11. 28.

Tetszett, ahogy a film bemutatja, hogy azért mert valakít fiatalon megaláznak, még nem kell romlott felnőtté válnia. Lehet erényesnek maradni, ahogy ezek a nagyszerű színészek bemutatták.

Csiricsáré   2016. 02. 04.

Ez egy igazán kiváló film a maga durva valóságával együttvéve.A hangulatot abszolút át lehet érezni és a gyerekszínészek is remekül játszottak a nagyok mellett.

Victorius   2016. 07. 17.

Egy alulertekelt, ellenben zsenialis, megrazo film, igaz tortenet alapjan. Az egyik kedvencem, olyan remek,szineszekkel, mint De Niro vagy Brad Pitt. A regeny is kotelezo darab, elobb a filmet lattam, de az semmiben nem maradt el Carcaterra konyvetol. Ez orok kedvenc marad.

KingPin   2015. 08. 29.

Nem egy könnyed film, viszont egy nagyon érdekes történet és megvalósítás a felelősségvállalásról, a felnőtté válásról és arról a fajta bajtársiasságról, ami évekkel később is annyira esősen megvan az emberben, hogy képes mindenét kockára tenni a más... több»

Zsombi   2014. 12. 16.

Nyomasztó és elég kellemetlen hangulatú film, ami magán hordozza kilencvenes évek filmiparának klasszikus stílusjegyeit, de ezzel együtt egy elég jó kis krimi. Érdekes és elgondolkodtató kérdéseket vet fel, amit a rendező jó ízléssel bízott a kor nag... több»

Sniper   2014. 12. 15.

Nagyon nem szeretem a szenvedős filmeket, és a Pokoli lecke pedig eléggé az: a film minden egyes fázisában szenved valaki valamin, akár a javítóintézetről van szó, akár a tárgyalásról ésatöbbi. Nem szeretem ennyire töményen kapni az arcomba, hogy men... több»