Az éjszaka urai

Az éjszaka urai

We Own the Night
elekm90

A két testvért, Bobbyt és Josephet nagyon távol sodorta egymástól az élet. Bobby egy kétes hírű klubot vezet a nyolcvanas évek New York-jában. A klubban nap mint nap zajlanak törvénytelen ügyletek, amelyek fölött Bobby szemet huny. Testvére ezzel szemben a törvény őre. Apjuk nyomdokain haladva… Több

Rendező: James Gray
Író: James Gray
Premier (HU): 2008.03.27. | HBO Max (2022.01.22.)

2020.12.28 Interfectorem Sabnock

Érdekes, mert semmi extra, semmi különleges nincs a filmben, de mégis nagyon tetszik és magával ragad. Robert Duvall és Eva Mendes kötelezően jól hozza a rájuk bízott karaktereket, de azért a két kimagasló alakítás az Mark Wahlberg és Joaquin Phoenix fantasztikus karaktere volt. Ajánlott film mindenképpen.

2020.08.13 elekm90

Nagyon rendben van James Gray filmje. Nem tartogat nagy fordulatok, de a komor, drámai hangulata nagyon el lett találva. Joaquin Phoenix nagyon jó mint mindig, Robert Duvall az apa szerepében nemkülönben. Egy-két jelenet (pl. autós üldözés az esőben ... Több

2017.12.09 Deku

Meglepő, hogy én erre a filmre jókat mondok mert nem vártam tőle semmi pozitívat. Nem sokat tudok mondani de az biztos, hogy ennél remekre szabottabb filmet nem mostanában láttam.

2015.05.05 ZeroHero

Jó film, érdemes megtekinteni. Vannak benne túlzások, de miben nincs. Jók a színészek...Szép a női főszereplő.:-) 10/9, mert a mai világban már kincs az ilyen film, annyi a szemét.

2017.11.29 Bob

Jó kis krimiről van szó. Nincs benne semmi újdonság, de az első percétől az utolsóig élvezhető. Érdemes megnézni.

A film költségvetése 21 millió dollár volt és jelenleg 54,9 millió bevételnél tart világszerte.Szerző: Bob

A filmet részben azért tartott olyan sokáig megcsinálni, mert a rendező nem akart Torontóban forgatni, ahol sokkal olcsóbb lett volna.Szerző: kázsé

A film címe a New York-i rendőrség utcai bűncselekményekre szakosodott osztályának mottója volt.Szerző: kázsé

Az autós üldözést napsütésben vették fel, az esőt digitálisan hozták létre később.Szerző: kázsé

Értékelés: 7.5/10
(2015. 07. 13.)
Végeredményben tehát bár elemeiben ügyes, érdekfeszítő és tulajdonképpen élvezhető darabról van szó, a műfaj határait átszakítani nem, és feszegetni is csak alig tudja, ennek megfelelően pedig maradandó filmként sem beszélhetek róla. Több
Testőr
2018