21 gramm

Deku   2017. 07. 25.

Kedvencem lett mert érdekes és eredeti a történet és megvalósítás is. Szerintem valami észbontóan jól összerakták és nem tudok belekötni semmilyen módon.

Berto49   2016. 12. 08.

Idén már néztem Alejandro González Iñárritu-filmet (A visszatérő – nem végig! Biutiful, Korcs szerelmek), de ez sokkal jobban megérintett, mint az említettek. A mexikói születésű rendezőnek szinte védjegye az időrend teljes mértékű elhagyása, a puzzle-szerű szerkesztés, kínlódjon a néző, hogy összerakja a történetet, de ez a film megéri az erőfeszítést. Nekem leginkább Sean Penn tetszett, igaz őt eléggé kedvelem. Naomi Watts valamiért nem tetszett, pl. Aniston sokkal jobb lett volna. Lehangoló dráma, depressziós időszakban a nézése elkerülendő!

Edii   2015. 01. 27.

A film több idősík váltakozásával mutatja be a történetet. Nagyon oda kell figyelni. Olyan, mint amikor egy képkirakó játék egyre több - látszólag összefüggéstelen - darabkájából kirajzolódik a végső látvány.

dittee   2015. 12. 22.

Különleges film, nagyon tetszik, ahogy ide-oda ugrál az időben, oda kell figyelni, hogy megértse az ember, de nagyon izgalmas és nyomasztó film. A színészek kiválóak!

kevelin   2018. 03. 03.

Nagyon régen láttam, de a mai napig magával ragad a történet. Eredeti módon lett forgatva szuper színészekkel és színészi alakításokkal. Nehéz témát jár körül, kell hozzá egy lelkiállapot, de mindenkinek szívből ajánlom.

Clea DuVall
Charlotte Gainsbourg
Naomi Watts

A film címe utalás a lélekre, ugyanis a 19. században úgy tartották, hogy a emberi test súlya a halál beálltának pillanatában 21 grammal csökken, ugyanis ennyit nyom a lélek.

A film több történetből tevődik össze, melyek között az egyetlen közös kapocs egy autóbaleset.

Magyarországon 21 gramm címmel mutatták be az amerikai filmdrámát.