21 gramm (2003)

21 Grams

Clea DuVall
Charlotte Gainsbourg

elekm90   2021. 03. 28.

Remek filmdráma, mindössze annyi negatívumot tudok felhozni, hogy felépítésben eléggé hasonlít az Iñarritu-Arriaga páros előző filmjére (Korcs szerelmek). Tény, hogy sokat ugrál oda-vissza a cselekményben, de nagyot üt, mikor összeáll egy egésszé. A három színész pedig egyaránt fantasztikus munkát végzett.

Sabnock Sanatory   2020. 06. 15.

Ezt érdemes volt megnézni, mert rendesen megdolgoztatta az agyat és a szemem is egyaránt. Amúgy is Benicio del Toro az egyik kedvenc színészem, hihetetlenül játszik itt is. Figyelmesen kell nézni, mert mint a puzzle, a kis darabok összeillesztéséből jön ki az egész.

Deku   2017. 07. 25.

Kedvencem lett mert érdekes és eredeti a történet és megvalósítás is. Szerintem valami észbontóan jól összerakták és nem tudok belekötni semmilyen módon.

Berto49   2016. 12. 08.

Idén már néztem Alejandro González Iñárritu-filmet (A visszatérő – nem végig! Biutiful, Korcs szerelmek), de ez sokkal jobban megérintett, mint az említettek. A mexikói születésű rendezőnek szinte védjegye az időrend teljes mértékű elhagyása, a puzzl... több»

kevelin   2018. 03. 03.

Nagyon régen láttam, de a mai napig magával ragad a történet. Eredeti módon lett forgatva szuper színészekkel és színészi alakításokkal. Nehéz témát jár körül, kell hozzá egy lelkiállapot, de mindenkinek szívből ajánlom.

Loborg   2015. 09. 24.

Érdekfeszítő krimi és thriller, érdekes és hátborzongató gyilkossági sztorival. Aki szereti az ilyen műfajú filmeket, az feltétlenül nézze meg, ajánlom.

Olivér Rózsa   2017. 01. 22.

Nem jött be. Kicsit misztikumos meg horror-os és ezek nekem nem adják. Mondjuk másnap nem is keretem de mindenhol a 21-es szám jelent meg körülöttem. Para volt. :D

A film címe utalás a lélekre, ugyanis a 19. században úgy tartották, hogy a emberi test súlya a halál beálltának pillanatában 21 grammal csökken, ugyanis ennyit nyom a lélek.

A film több történetből tevődik össze, melyek között az egyetlen közös kapocs egy autóbaleset.

20 millió amerikai dollárból jött létre a film.

Alejandro González Iñárritu egy személyben rendezője és producere a filmnek.

Alejandro González Iñárritu nevéhez kötődő Halál-trilógia 1. része.