21 gramm (2003)

21 Grams

elekm90   2021. 03. 28.

Remek filmdráma, mindössze annyi negatívumot tudok felhozni, hogy felépítésben eléggé hasonlít az Iñarritu-Arriaga páros előző filmjére (Korcs szerelmek). Tény, hogy sokat ugrál oda-vissza a cselekményben, de nagyot üt, mikor összeáll egy egésszé. A három színész pedig egyaránt fantasztikus munkát végzett.

Deku   2017. 07. 25.

Kedvencem lett mert érdekes és eredeti a történet és megvalósítás is. Szerintem valami észbontóan jól összerakták és nem tudok belekötni semmilyen módon.

Berto49   2016. 12. 08.

Idén már néztem Alejandro González Iñárritu-filmet (A visszatérő – nem végig! Biutiful, Korcs szerelmek), de ez sokkal jobban megérintett, mint az említettek. A mexikói születésű rendezőnek szinte védjegye az időrend teljes mértékű elhagyása, a puzzl... több»

Sabnock Sanatory   2020. 06. 15.

Ezt érdemes volt megnézni, mert rendesen megdolgoztatta az agyat és a szemem is egyaránt. Amúgy is Benicio del Toro az egyik kedvenc színészem, hihetetlenül játszik itt is. Figyelmesen kell nézni, mert mint a puzzle, a kis darabok összeillesztéséből jön ki az egész.

Edii   2015. 01. 27.

A film több idősík váltakozásával mutatja be a történetet. Nagyon oda kell figyelni. Olyan, mint amikor egy képkirakó játék egyre több - látszólag összefüggéstelen - darabkájából kirajzolódik a végső látvány.

dittee   2015. 12. 22.

Különleges film, nagyon tetszik, ahogy ide-oda ugrál az időben, oda kell figyelni, hogy megértse az ember, de nagyon izgalmas és nyomasztó film. A színészek kiválóak!

kevelin   2018. 03. 03.

Nagyon régen láttam, de a mai napig magával ragad a történet. Eredeti módon lett forgatva szuper színészekkel és színészi alakításokkal. Nehéz témát jár körül, kell hozzá egy lelkiállapot, de mindenkinek szívből ajánlom.

Clea DuVall
Charlotte Gainsbourg
Naomi Watts

A film címe utalás a lélekre, ugyanis a 19. században úgy tartották, hogy a emberi test súlya a halál beálltának pillanatában 21 grammal csökken, ugyanis ennyit nyom a lélek.

A film több történetből tevődik össze, melyek között az egyetlen közös kapocs egy autóbaleset.

20 millió amerikai dollárból jött létre a film.

Alejandro González Iñárritu egy személyben rendezője és producere a filmnek.

Alejandro González Iñárritu nevéhez kötődő Halál-trilógia 1. része.

A film címe utalás Dr. Duncan MacDougall professzor kutatásaira, melyekben a lélek materializálódásával foglalkozott.

(SódóGA)

Naomi Watts úgy fogadta el a szerepet, hogy el sem olvasta a forgatókönyvet.

(SódóGA)

Az elítélt mellkasán, aki megmenti Jacket, egy tetovált női név szerepel, a Maria Eladia. Így hívják Alejandro González Iñárritu feleségét, akinek a redenző a filmet ajánlotta.

(SódóGA)

A filmet teljes egészében időrendi sorrendben vették fel annak ellenére, hogy a végső vágásnál a jelenetek nem kronológiai sorrendben követik egymást.

(SódóGA)

A filmet szinte teljes egészében kézi kamerával forgatták.