Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Mulholland Drive - A sötétség útja (2001)

Mulholland Dr.

Gauss   2021. 07. 25.

Nagyon érdekes, izgalmas és különleges film. Csak én sajnos nem teljesen értettem meg a végét, vagyis nem biztos, hogy jól értettem. :)

hsanya182   2015. 05. 11.

Aki az olyan sci-fi akció filmeket szereti, ahol jó csavaros történetek ( Eredet c. film ) vannak, akkor nem ez a film lesz az ő hazája. Olyan film mint a "BIRDMAN" c. film. Csodálatos, elgondolkoztató!!!! :) Érdekes, lazán induló, csajokról szóló sö... több»

Milanman   2015. 05. 04.

Lynch sokszor öncélú alkotó, filmjei nehezen értelmezhetők, zavarosak. A Mulholland is rendkívül nehezen értelmezhető alkotás, viszont emellett lenyűgözően sötét és ámulatba ejtő tabló Hollywoodról.

Deku   2017. 07. 18.

Kicsit számomra ez elborult dolog, nem volt épp hangulatom sem ehhez a filmhez de maga a történet sem megnyerő. Ajánlani semmiképp nem ajánlom. Engem inkább untatott.

dailyfilmsan   2018. 05. 23.

Nem indult rosszul a film. Egyedül az összecsapott dialógusok zavartak, de a színházi előadás után teljesen felborult az egész film mint a földre ejtett zabkása. Akkora értelmetlenség lett belőle hogy csak pislogtam. Ezért számomra mivel nincs lezárá... több»

Zsceeeka   2016. 04. 16.

Kételyeim vannak a filmmel kapcsolatban , valahogyan nekem nem jött át, tudom, hogy nem egyszerű , de valahogyan ez most nem . De van egy olyan érzésem, hogy újra kellett volna néznem, vagy csak nem voltam a toppon először.. Talán teszek még egy kísérletet.

Syracuse   2015. 05. 12.

Mestermű. Ekkora mennyiségű hátborzongató, rejtélyes "katyvaszt" ilyen profin senki más nem tud összerakni, mint Lynch. Nem mindenki tudja majd befogadni és szeretni, akinek sikerül, annak sem lesz egyszerű, de ha egyszer megfog...

Lynch tíz nyomot tett nyilvánossá, melyen elindulva jobban fel lehet építeni a történetet, bár köztük is van olyan, amelynek tág az értelmezési lehetősége.

(Miska bácsi)

A BBC listája szerint a 21. a filmtörténet 100 legjobb alkotásának sorában.

A film az Empire magazin valaha készült 500 legjobb filmet tartalmazó listáján 391. lett. A film indította el Laura Harringet és Naomi Wattsot a sztárrá válás útján.

(Mavil)

Jennifer Syme, David Lynch asszisztense a forgatás alatt autóbalesetben elhunyt, ezért a filmet neki ajánlották.

(Mavil)

A rendező sohasem adott magyarázatot a művében látható rejtélyekre és szimbolizmusra, így mind a közönség, mind a kritikusok, és a stáb tagjai is a mai napig csak találgathatják, hogy miről is szól a film valójában.