A mágus - Illuzionista (2006)

The Illusionist

Edward Norton
Paul Giamatti

BoBamburg   2022. 01. 17.

Második nekifutásra most sikerült megnézni (pár éve elkezdtem, de félbehagytam és elfeledkeztem róla). Nem tudom, engem annyira nem tudott magával ragadni, de tény, hogy nem volt rossz film, na meg a befejezés azért megmenti. Viszont lehetett volna egy picivel rövidebb a játékidő mindenesetre.

Yosihiro   2021. 02. 23.

Mágus

Hazudnék, ha azt mondanám, nem varázsolt el a film. Szerintem remek kis misztikus mozit kapunk, és a történet is remek lett. Azt hiszem, erre lehet mondani, hogy szinte tökéletes. Kritikus szemmel nézve voltak olyan apróbb hibák, melyek miatt nem eme... teljes kritika»

indingo   2017. 10. 01.

Azt hiszi az ember, hogy szinte a legvégéig nem történik semmi, aztán jön a fordulat. Mesterien felépített, remek szereposztású film, ahol minden apróságra figyelni kell.

Sabnock Sanatory   2020. 03. 17.

Szeretem Nortont, és talán azért vártam ennyire ezt a filmet. Igazából nem is csalódtam, mert hiába lassan indul be a mozi, azért oda kell rá figyelni. Nézhető, szerethető film. Nekem tetszett.

Deku   2017. 10. 25.

Furcsa de azt hittem katasztrofális lesz a film és habár nem lett olyan de tűrhető sem igazán. Több volt benne a negatív tényező és így sajnos hiába minden igyekezet nem volt szerethető.

dailyfilmsan   2018. 06. 28.

Engem magával ragadott ez a film. Bár történelmi és politikai elemeket is belevettek hogy velősebb legyen a sztori de ezek a politikai szálak kicsit át lettek alakítva hogy hamarabb elkeljen ez a film és hogy izgalmasabb legyen. A végén a fordulat pe... több»

elekm90   2021. 06. 14.

Meglepett, hogy ennyire a romantikus szálra helyezte a hangsúlyt a film, én más hangvételű filmre számítottam, ettől függetlenül tetszett, leginkább a történet lezárása. Ami viszont nem jött be, hogy Eisenheim bűvészmutatványai inkább tűntek fekete m... több»

Amikor Uhl nyomozó és az emberei átkutatják Eisenheim műhelyét, a nyomozó felemel egy üveget, amiben sötétvörös folyadék van. Ez ugyanaz az üveg, amit Eisenheim Sophienak adott a „gyilkosság” előtt.

(SódóGA)

A szerelmi jelenetnél kerozinos lámpásokat használtak. Mindegyik felvétel végére úgy megtelt a szoba füsttel, hogy alig lehetett látni.

(SódóGA)

Eisenheim karaktere Erik Jan Hanussen történetéből merít, aki bűvész (és állítólagos látnok) volt a 20. századi Bécsben, és náci tisztek ölték meg 1933-ban.

(SódóGA)

Bár a történet kitalált, néhány valós elemet is felhasználtak. Például Rudolf herceg, a trónörökös esetét, akit 1889-ben holtan találtak 17 éves szeretőjével, Vetsera Máriával együtt a mayerlingi vadászkastélyban. Az eseményre úgy hivatkoznak máig: „a mayerlingi tragédia”. Sok találgatás született a miértekkel és a hogyanokkal kapcsolatban, a királyi család igyekezett röviden lezárni az ügyet, és máig nem ismerjük a pontos részleteket.

(SódóGA)

Hogy ne kelljen látványeffektekkel machinálni, hogy hamis illúziót hozzanak létre a filmben, Edward Norton intenzíven gyakorlatozott a brit bűvész, James Freedman és az amerikai Ricky Jay segítségével, hogy hitelesnek látszódjanak a trükkök.