A Manderley-ház asszonya (2020)

Rebecca

Ben Wheatley
Sam Riley
Armie Hammer

Artemisia   2022. 08. 05.

Rebecca szelleme

Dafne Du Maurier 1938-ban megjelent regényét a gótikus irodalom egyik utolsó korszakalkotó művének tartják. A "kísértet nélküli kísértethistória" a belső szorongásra, az idegentől való félelemre alapoz, a gótika klasszikus stíluselemeinek használatá... teljes kritika»

Anti007   2020. 10. 25.

Rebecca, ébredned kéne...

Végre megérkezett A Manderley-ház asszonya a Netflix legújabb saját gyártású filmjei közé, amit már nagyon vártam. Ez a film nem egy remake (feldolgozás), hanem Daphne du Mauier 1938-ban írt regényének legújabb adaptációja. Aki esetl... teljes kritika»

JRD   2022. 05. 06.

Született már jobb adaptáció is...

A történet jó. Szinte már legendás. Megélt számos feldolgozást, musical is született belőle. Kíváncsian vártam, hogy az újabb adaptációt. Hát, kissé csalódtam. Persze, a történet mit sem változott, de mégis valahogyan nem volt meg az a Manderley-hangulata. A női főszereplő, úgy éreztem, hogy Hamupipőke szerepe ellenére sem illik bele ebben a szerepkörbe. Jobban elfogadható mesehősnek. Ettől függetlenül, azoknak, akik még nem láttak egyéb feldolgozást, remek szórakozás lehet. Akik meg láttak már más adaptációt, azok max. gazdagabbak lesznek egy újabb Manderley-élménnyel. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

indingo   2020. 10. 30.

Hollywood egyik legjobb képű színészét és legszebb színésznőjét találták meg a főszerepekre, de valami a történetből hibádzott. Hamar kiderül a nagy titok, amit sejteni is lehetett.

MP170506   2022. 05. 05.

Többet vártam ettől a filmtől. Számomra túl kiszámítható volt, annyira sejthető volt, hogy mi is történt. Kicsit túl hypeolták ezt a filmet. De azért meg lehet nézni.

Bazzzsi   2020. 10. 24.

Sokkal jobbra számítottam. Szerintem 10 perc után már rém unalmas volt a film, a története pedig elég minimális.

TomÁcs   2021. 12. 21.

Izgalmas és kiszámíthatatlan történet gyönyörű környezetben, remek szereposztásban.

Ben Wheatley rendező és Armie Hammer harmadik közös filmje az Össztűz (2016) és Freak Shift után.

A Manderley-ház asszonya és Sam Riley második közös filmje a 2016-os Büszkeség és balítélet meg a zombik után.

A film alapjául szolgáló könyvet első alkalommal Alfred Hitchcock adaptálta azonos címmel 1940-ben.

Jobban esik a szemnek, de nem fognak annyit beszélni róla. Ügyes munka, amit futószalagon hoz elénk az álomgyár. több»