A Manderley-ház asszonya

JRD

Ben Wheatley
Sam Riley
Armie Hammer

Egy szenvedélyes Monte Carló-i románc után a sármos özveggyel, Maxim de Winterrel (Armie Hammer) a frissen házasodott fiatal nő (Lily James) Manderley-be érkezik a férfi családjának impozáns házába. A naiv és tapasztalatlan nő megpróbál beilleszkedni az új életébe, de egyre inkább úgy érzi,… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier: 2020.10.16. | Netflix (2020.10.21.)

2023.08.28 Ergit

Ez a feldolgozás is jó!

2020.10.25 Anti007

a nap véleménye

Rebecca, ébredned kéne...

Végre megérkezett A Manderley-ház asszonya a Netflix legújabb saját gyártású filmjei közé, amit már nagyon vártam. Ez a film nem egy remake (feldolgozás), hanem Daphne du Mauier 1938-ban írt regényének legújabb adaptációja. Aki esetl... Teljes kritika

2022.08.05 Artemisia

Rebecca szelleme

Dafne Du Maurier 1938-ban megjelent regényét a gótikus irodalom egyik utolsó korszakalkotó művének tartják. A "kísértet nélküli kísértethistória" a belső szorongásra, az idegentől való félelemre alapoz, a gótika klasszikus stíluselemeinek használatá... Teljes kritika

2022.05.06 JRD

Született már jobb adaptáció is...

A történet jó. Szinte már legendás. Megélt számos feldolgozást, musical is született belőle. Kíváncsian vártam az újabb adaptációt. Hát, kissé csalódtam. Persze, a történet "mit sem" változott, de mégis valahogyan nem volt meg az a Manderley-hangulata. A női főszereplő, úgy éreztem, hogy Hamupipőke szerepe ellenére sem illik bele ebbe a szerepkörbe. Jobban elfogadható mesehősnek vagy bárki másnak...de ez a szerep valahogy nem passzolt hozzá. Így elhitetni sem tudta velem, hogy ő egy félszeg fiatal nő, aki... Ettől függetlenül, azoknak, akik még nem láttak egyéb feldolgozást, remek szórakozás lehet. (Bár ajánlom nekik azt a feldolgozást, melyet Alfred Hitchcock rendezett. ) Akik meg láttak már más adaptációt, azok max gazdagabbak lesznek egy újabb Manderley-élménnyel. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2020.10.30 indingo

Hollywood egyik legjobb képű színészét és legszebb színésznőjét találták meg a főszerepekre, de valami a történetből hibádzott. Hamar kiderül a nagy titok, amit sejteni is lehetett.

Ben Wheatley rendező és Armie Hammer harmadik közös filmje az Össztűz (2016) és Freak Shift után. Szerző: hp

A Manderley-ház asszonya és Sam Riley második közös filmje a 2016-os Büszkeség és balítélet meg a zombik után. Szerző: hp

A film alapjául szolgáló könyvet első alkalommal Alfred Hitchcock adaptálta azonos címmel 1940-ben. Szerző: hp

(2020. 11. 06.)
Dráma az esőben
Jobban esik a szemnek, de nem fognak annyit beszélni róla. Ügyes munka, amit futószalagon hoz elénk az álomgyár. Több

Értékelés: 3.5/10
(2020. 10. 30.)
Manderley, ahogy legrosszabb álmainkban sem akarjuk látni
E mérhetetlenül gyenge film a maga rossz irányvonalával pontosan arra mutat rá, ami mind az eredeti regényt, mind Hitchcock művét kimagaslóvá teszi. Több