A Manderley-ház asszonya (2020)

Rebecca

Ben Wheatley
Sam Riley

JRD   2022. 05. 06.

Született már jobb adaptáció is...

A történet jó. Szinte már legendás. Megélt számos feldolgozást, musical is született belőle. Kíváncsian vártam, hogy az újabb adaptációt. Hát, kissé csalódtam. Persze, a történet mit sem változott, de mégis valahogyan nem volt meg az a Manderley-hangulata. A női főszereplő, úgy éreztem, hogy Hamupipőke szerepe ellenére sem illik bele ebben a szerepkörbe. Jobban elfogadható mesehősnek. Ettől függetlenül, azoknak, akik még nem láttak egyéb feldolgozást, remek szórakozás lehet. Akik meg láttak már más adaptációt, azok max. gazdagabbak lesznek egy újabb Manderley-élménnyel. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

Anti007   2020. 10. 25.

Rebecca, ébredned kéne...

Végre megérkezett A Manderley-ház asszonya a Netflix legújabb saját gyártású filmjei közé, amit már nagyon vártam. Ez a film nem egy remake (feldolgozás), hanem Daphne du Mauier 1938-ban írt regényének legújabb adaptációja. Aki esetl... teljes kritika»

indingo   2020. 10. 30.

Hollywood egyik legjobb képű színészét és legszebb színésznőjét találták meg a főszerepekre, de valami a történetből hibádzott. Hamar kiderül a nagy titok, amit sejteni is lehetett.

MP170506   2022. 05. 05.

Többet vártam ettől a filmtől. Számomra túl kiszámítható volt, annyira sejthető volt, hogy mi is történt. Kicsit túl hypeolták ezt a filmet. De azért meg lehet nézni.

Bazzzsi   2020. 10. 24.

Sokkal jobbra számítottam. Szerintem 10 perc után már rém unalmas volt a film, a története pedig elég minimális.

TomÁcs   2021. 12. 21.

Izgalmas és kiszámíthatatlan történet gyönyörű környezetben, remek szereposztásban.

Greeta   2021. 10. 28.

Remek hangulata volt a filmnek, és szemkápráztató a környezet. A történet is izgalmas volt, és tartogatott meglepetéseket.

Ben Wheatley rendező és Armie Hammer harmadik közös filmje az Össztűz (2016) és Freak Shift után.

A Manderley-ház asszonya és Sam Riley második közös filmje a 2016-os Büszkeség és balítélet meg a zombik után.

A film alapjául szolgáló könyvet első alkalommal Alfred Hitchcock adaptálta azonos címmel 1940-ben.

Jobban esik a szemnek, de nem fognak annyit beszélni róla. Ügyes munka, amit futószalagon hoz elénk az álomgyár. több»