Szemekbe zárt titkok (2009)

El secreto de sus ojos

superzero   2019. 11. 05.

Nekem nem jött be. A film jól indul, adva van egy gyilkosság, nemi erőszakkal megspékelve. Ez egy jó alap egy fordulatos krimihez. El is indul a nyomozás, de látjuk, hogy a film sokkal mélyebb drámaibb légkört próbál megteremteni, mondhatni szinte ny... több»

Bogi87   2016. 05. 27.

Méltán nyerte el 2010-ben a legjobb idegen nyelvű filmnek járó Oscar-díjat. A film által felszínre hozott etikai kérdés megválaszolását a nézőre bízza.

Deku   2017. 07. 18.

Nem tetszett. Nem tudom pontosan behatárolni, hogy miért de nem jött be. A történet jó volt és emészthető. Viszont a karakterek beszéde és stílusa nekem nagyon kidolgozatlannak tűnt.

dailyfilmsan   2018. 01. 20.

Átlagos krimi és egy érdekes önsanyargató szerelmi szál. A bűncselekmény számomra ebben a filmben nincs rendesen kidolgozva, bár tényleg nagy fordulat van a végén de azt kivárni nagy türelem kell a közepén személy szerint bebóbiskoltam. A szerelmi sz... több»

hsanya182   2015. 07. 20.

Egy jól sikerült bűnügyi, nyomozós film. A szinészek jól alakítanak, néha kicsit száraz a párbeszédektől, de életszerű, könnyed romantikus szállal, reális fordulattal rendelkező filmet kaptunk. Egy nyugalmas napon remek választás lehet.

citizenfour99   2016. 03. 13.

Ricardo Darín kiváló alakítása mellett a történet is önmagáért beszéll. Kegyetlen mélységekbe tud lemenni az ember gondolati síkon e film után. A remake-jét amely nemrég készült a filmnek, azt nemtudom hová tenni. Ez egy remek alkotás.

TomÁcs   2018. 04. 24.

Mi kell ahhoz hogy meg tudjunk bocsátani. Egy szerek elvesztése borzalmas, feldolgozhatatlan. Lassan indul be a történet, de utána a képernyő elé szögezi a nézőt.

A filmnek sajnos készült remake-je 2015 ben, ugyanezzel a címmel. Annak a filmnek 20 millió dolláros költségvetése volt, és 19. 20 millió dollárt hozott végül. A remake-et a kritika nem fogadta kedvezően, azt kell mondani, jogosan. Ez egy példa arra, hogy feleslegesen nem kell remake-et forgatni egy kiváló filmből. A másik véglet, mikor a Tetovált lány c. filmnek készítettek remake-et. Az egy jó példa rá, hogy remek alapanyagból is lehet remek filmet készíteni némi újragondolással.

(citizenfour99)

A stadionos jelenetben 200 statiszta vett részt "szurkolóként'' .

(citizenfour99)

Juan José Campanella az USA-ból tért vissza Argentínába a film végett, előtte Amerikában a Dr. House néhány epizódját rendezte.

(citizenfour99)

A Rottent. nevű kritikaösszegző oldalon a film 91%-val elég szép helyet foglal el. 120/12 pozitív ill. negatív kritikai megosztottsággal.

(citizenfour99)

A film költségvetése nem ismert, viszont a bevétel igen. A hollywoodi blockbusterekhez képest csekély, 33,965,279 dollárt keresett, viszont Argentin viszonylatban ez szép bevételnek számít.