Visszafordíthatatlan

Visszafordíthatatlan

Irréversible
Gauss

Három fiatal, Marcus, Alex és Pierre együtt indulnak el bulizni. Közben azonban Alex és Marcus összekülönböznek, a lány pedig úgy dönt, haza indul. Az aluljáróban azonban borzalmas dolog történik. Alexet megverik és megerőszakolják. Marcus úgy dönt, bosszút áll, és Pierre-rel együtt elindul,… Több

Rendező: Gaspar Noé
Forgatókönyvíró: Gaspar Noé
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2003.04.10.

2021.10.27 szaka123

Brutális film, az biztos. Az elején csak néz az ember, hogy mégis mi történik, kit keresnek... Nagyon felkavaró képek, és a zene csak rátesz erre. Az időben visszafelé haladunk, és így bontakozik ki lassan a cselekmény. Aki bírja az erőszakot a vásznon, csak az nézze meg, igen erősre sikeredett!

2018.06.13 hemish Nézhetetlen

Ez a film kimeríti az öncélúság és a gusztustalanság fogalmát. A rendező konkrétan egy szadista és az ilyen filmektől élvez el. Pokoli. Aki szerint ez a film zseniális az kezeltesse magát egy szakemberrel, de jobb ha önként a pszichiátriára fekszik be, mert tuti hogy nem normális.

2019.02.06 ArpiHajdu és Réci

Formabontó polgárpukkasztás

Gaspar Noé híresen hírhedt filmjét, a Visszafordíthatatlant a filmtörténet egyik legerőszakosabb alkotásaiközött tartják számon. Ennek tudatában ültem neki, amelyre helyenként valóban ráaggathatjuk, hogy erőszakos, de sokkal inkább megterhelő. Ezt az... Teljes kritika

2018.05.31 Borsossy Nézhetetlen

Sajnálom, ennél a filmnél képtelen vagyok objektívan értékelni. Filmtechnikailag talán rendben van. Talán ütős, hogy részben visszafelé zajlanak az események. Vagy épp a kamerakezelés, és a zene is rendben van. Talán. Ugyanakkor egy ilyen film megtek... Több

2017.11.13 Zsceeeka

Zseniális film, ami többször nézős lehetne, ha nem lenne annyira felkavaró. Biztos, hogy sokáig kísérti még a nézőjét, engem legalábbis "követett" egy jó darabig. Remek darab, de csak erősebb idegzetűeknek ajánlom.

A film összbevétele 753 501 dollár volt (imdb.com).

A híressé vált megerőszakolós jelenetet két éjszakán keresztül forgatták, s összesen hatszor vették fel. Monica Bellucci elmondása szerint az első felvétel volt számára a legkönnyebb, s minél többet dolgoztak a jeleneten, annál jobban beleélte magát a történésekbe.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A filmben Gaspar Noé rendező olyan hangokat is elrejtett, melyek bár az emberi fül számára nem hallgatóak, de az érzékenyebbeknél szédülést eredményezhetnek. Szerző: Menyét Ibolya

Digitálisan hozták létre a szatír péniszét. Szerző: Menyét Ibolya

Gaspar Noé nem írt forgatókönyvet, csak egy három oldalas vázlattal készült a forgatásra. A szereplők a teljes szöveget improvizálták.Szerző: Menyét Ibolya

Értékelés: 8.5/10
(2016. 12. 19.)
Valahol már önmagában az hatalmas eredmény, ha egy szerző képes kiverni a biztosítékot Cannes-ban. 8,5/10 Több