92% 769 szavazat

Ian Buchanan

FILMINFÓ

Tartalom 1
Tartalom 2

Twin Peaks egy kis város, tele látszólag átlagos, jóindulatú polgárokkal, valahol az amerikai-kanadai határ közelében. Egy napon a város melletti folyó a partra mossa egy fiatal lány holttestét. Az ügy kivizsgálására Dale Cooper (Kyle MacLachlan) különleges nyomozó érkezik, akit a helyi… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok
Premier (HU): 2006.01.15.

2024.07.10 Strausz Odett

Ahhh. Nagyon szerettem, és nagyon para volt. A zenéje is.

Akkoriban nagyon bejött.Érdekes megközelítése egy bűnügynek,érdekes színészi játék,de a zene viszont zseniálisra sikerült.Nem rossz mozi!

2017.12.13 Yosihiro

Kicsit nosztalgiáztam mikor újra láttam , de szerettem és jó újra látni. Szerintem amikor még elsőnek adták akkor ez nagy számnak számított. Mára ugyan elkopottnak tűnik de a varázsa megvan :)

2017.08.19 Deku

Az új sorozat sokkal inkább emészthető számomra mint itt ez az eredeti. Nem rossz ezt nem mondhatom de nem is vált kedvencemmé. Átlagos kategóriát üti meg erősen.

2020.03.26 Robinson76

A misztikus krimi

Amiről a sorozat elhíresült, az a sajátos atmoszférája. A 90-es években még meglehetősen kevés külföldön gyártott széria került adásba. Nos, ez ezek közé tartozott, és nem véletlenül... Mind a hangulat, mind a színek magukkal ragadnak, a szereplők igazi egyéniségek. A zenéje pedig szintén egyedivé, kissé borzongóssá teszi a sorozatot. A sejtelmesség talán a legjobb jelző rá, hiszen egy misztikus krimiről beszélünk. A széria semmivel össze nem hasonlítható hangulata páratlan! Még akkor is így van ez, ha egyes dolgaiban már némileg maradinak számít. Viszont ami elvitathatatlan, hogy egyszerre különleges, hátborzongató, gyönyörű, sejtelmes és kiismerhetetlen sorozat ez, ami mindig tartogat meglepetéseket a nézőjének.

A sorozat eredetileg a Northwest Passage címet kapta volna.Szerző: dulkap

#1

Hank Jennings börtönszáma, a 24601 ugyanaz, mint Jean Valjean börtönszáma a Nyomorultak című regényben.Szerző: ps

#2

A pilotot két órásra tervezték. Az amerikai adók ezt két egyórás részként sugározták, Európában pedig ugyanez filmként a mozikban került bemutatásra.Szerző: ps

#3

Josie az eredeti elképzelés szerint olasz származású lett volna.Szerző: ps

#4

Sherilyn Fenn az 1990-es Playboy decemberi számának borítójára került.Szerző: ps

#5

Értékelés: 9/10
(2015. 12. 15.)
A Twin Peaks az a fajta örök klasszikus, amitől a néző tényleg azt érzi, hogy megnyerte az ötöslottót, majd elvesztette a szelvényt. Feldolgozhatatlan. Több
Döglött akták
2003