Gyilkos számok

4. évad (2007) - 18 epizód
5. évad (2008) - 23 epizód
6. évad (2009) - 16 epizód
David Krumholtz

A matematika alapján megjósolhatjuk az időjárást, megtudhatjuk, hány óra van, kiszámolhatjuk kiadásainkat, sőt, mint az a Gyilkos számokból kiderül, a bűnügyek elemzésénél, és mások viselkedésének előrejelzésében is hasznos segítséget nyújthat. Nincs az a rejtély, amit a matematika ne… Több

Premier (HU): 2006.05.22.

2019.05.31 Ms. Akárki

Zseniális izgalmas sorozat és ha jól figyelünk még tanulhatunk is Charlie némelyik rendőrségnek, vagy bátyának való elmélet magyarázatából. Amita és Charlie fan vagyok már régóta. Imádom, hogy milyen érdekes és izgalmas a kapcsolatuk és hogy végül jó pár évadnyi kinlódás után összefonták őket.

2018.01.21 mamiéstöti2

Különleges és mégis hihető történetek, melyekhez a tudomány segítségét hívják a szereplők, hogy megoldást találjanak.

2016.11.15 goat2000

Jó kis krimi sorozat volt. Tetszik, hogy ilyen matematikai megközelítésből álltak hozzá ehhez a témához. Nagyon tetszik a sorozat stílusa és a karakter fejlődések is.

2016.04.04 Gergely Varju

Jó ötlet - matematika alkalmazása a nyomozással. Pocsék stáb - pont megfelelő matematikus hiányzik aki segítene, ezért gyenge hitelesség Közepes szereplők Sok logikátlansággal terhelt történet, ami egy idő után elveszti a karakterét.

2016.07.31 Kardos

Nagyon jó ötletes sorozat. Nagyon tetszett végig, bár meg kell mondjam először ez a matekos alaptéma nem fogott meg. Mindig is útáltam a matematikát, de ezt a sorozatot mégis megszerettem. Nagyon jól elmagyarázza a matemaitika tényeket. Amita karaktere zseniális.

Ironikus módon David Krumholtz (aki kétszer is megbukott matematikából, és sosem szerette a tantárgyat) játssza a matematikust, míg Dylan Bruno (aki az MIT-n végzett mérnökként) az FBI-ügynököt.Szerző: hp

Don és Charlie között a sorozat szerint 5 év korkülönbség van. Rob Morrow valójában 16 évvel idősebb színésztársánál.Szerző: hp

Rob Morrow és David Krumholtz szülei mind a ketten fogorvosok.Szerző: hp

Az eredeti tervek szerint a sorozat az MIT-ben játszódott volna a CalTech helyett. Ekkoriban még úgy volt, hogy Don szerepét Gabriel Macht fogja játszani. Szerző: hp

Az első évad betétdala (a DVD-n csak pilotban hallható) a Talking Heads "Once In A Lifetime" című átdolgozása.Szerző: hp