Tudhattad volna

Tudhattad volna

The Undoing
ANdraS

1. évad (2020) - 6 epizód

A David E. Kelley forgatókönyve alapján, Susanne Bier rendezésében készült sorozat Jean Hanff Korelitz nagy sikerű, Tudhattad volna című regényének adaptációja. Főszereplője egy terapeuta (Nicole Kidman), aki álomba illő életet él, ám egy szempillantás alatt kártyavárként dől össze… Több

Rendező: Susanne Bier
Forgatókönyvíró: David E. Kelley, Jean Hanff Korelitz
Premier: 2020 | HBO Max (2020.12.22.)

2024.01.27 Robinson76

A gazdagok tényleg megússzák?

Ez egy amolyan „ki a tettes jellegű” krimi-dráma minisorozat. Jól megírt a forgatókönyv, és az utolsó pillanatig nem tudni, hogy ki is a gyilkos. A sorozat során két csavar és maga a kutatás között néha leül a cselekmény, és a végtelen procedúrák sem váltak a széria hasznára, így nekem sok volt az üresjárat, pedig feszesebb tempóval még izgalmasabb élményt kaptunk volna. A színészi alakításokat nem tartottam kiemelkedőnek, nekem némileg erőltetettnek tűntek. Viszont az jól működött, ahogy egyik kétségből a másikba lökik a nézőt a készítők. Akik egy karakterközpontú drámára vágynak, és nem gond nekik, ha nem egy feszült, pörgős krimit kapnak, azok tehetnek vele egy próbát.

2020.11.01 ANdraS

Megint egy jó Susanne Bier alkotás

Susanne Bier tipikus sablonja, az igaz, de mégiscsak az első rész amilyen lassan kezdődött, úgy építette lépésről lépésre a nyomasztó bizonytalanságot a nézőben, ahogy csak Bier tudja. Persze nem tudom, mi fog következni, de már türelmetlenül várom a második részt. Ami zavar, az maga a főszereplő, Nicole Kidman. Sajnos már túlműtötte az arcát, de legalább megerősíti az undok New York-i high society felszínességét, amiről alighanem az egész sorozat szólni fog.

2022.07.30 Klauka89

Zseniális

Végig nagyon izgalmas az első évad. Csak egy kérdésem van, hol marad a második? Nicole Kidman és Donald Sutherland brillírozik, Hugh Grantet nem is tudom, hogy láttam-e ilyen rosszfiús, bűnöző szerepben. Várom a következő évadot, nem volt egyértelmű a lezárás, nem tudtunk meg mindent Dr. Jonathan Fraser karakteréről...

2021.01.30 Caravaggio1978

Az utolsó percig fenntartja a figyelmet

Zseniális történet, és a színészek játékát egyszerűen nem lehet egy dicsérettel elengedni, hatalmas nagy élmény volt ez a sorozat, történet. Az utolsó percig csak agyalt az ember a történeten, mi lesz a következő történés. Nem is mondok többet, nem kezdek esszét írni róla... Nézzétek meg!

2021.10.15 TomÁcs

Mély és elgondolkodtató történet, remek szereposztásban. A vége kicsit már sok volt nekem.

A Tudhattad volna Jean Hanff Korelitz 2014-es azonos című regényének adaptációja. Szerző: hp

Ez Nicole Kidman második HBO-s minisorozata a Hatalmas kis hazugságok után, melynek nem csak a főszerepét alakítja, de producerként is részt vett a munkálatokban. Szerző: hp

Míg Nicole Kidman a Paddington, addig Hugh Grant a Paddington 2 nemezisét alakította. A Tudhattad volna című sorozatban a két színész egy házaspárt játszik. Szerző: hp

Donald Sutherland a Hideghegy után ismét Nicole Kidman apját alakítja.Szerző: hp

Értékelés: 6.5/10
(2020. 11. 06.)
Bejáratott módszerek, akadozó történet
Egy újabb idillikusan működő, jómódú család. Egy újabb New York-i bűntény. Egy újabb, társadalmi problémákat tét nélkül ábrázoló sorozat, amely a hatáskeltésen túl nem tervez a jelenséggel. Így indul tehát a Tudhattad volna című minisorozat. Több

(2020. 12. 18.)
Nicole Kidman és a család
Ugyan szétesős darab a Tudhattad volna, valami mégis összerántja. Több

(2020. 12. 10.)
Aki hatalmas, az hatalmasat is esik
Addig nincs baj, amíg nem kezdjük azt hinni, hogy többek vagyunk, mint amik, üzeni valahol a Tudhattad volna, és ezzel egyet tudunk szerintem érteni. Több