Twin Peaks

Twin Peaks

2024.02.19 Schumy1

Mai szemmel nem is értem, hogy hogy engedhették meg, hogy gyerekként nézzem. Igaz, mindig későn volt, javarészt aludtak már a felénél az ősök, én meg eltakart arccal, az újaim között leskelődve néztem. Nagyon tetszett a hátborzongató zenéje. Azóta se néztem újra.

2021.09.28 F79

Önmagunk fogságában

Ha Twin Peaks városába látogatunk, az égig érő duglászfenyők ölelte festői tájon, ahol a folyó zuhatagban végződik, egy barátságos névtábla köszönt bennünket az út szélén. A helybeliek udvarias vidéki emberek, akik legfőképpen a maguk dolgával törődn... Teljes kritika

Akkoriban nagyon bejött.Érdekes megközelítése egy bűnügynek,érdekes színészi játék,de a zene viszont zseniálisra sikerült.Nem rossz mozi!

2017.12.13 Yosihiro

Kicsit nosztalgiáztam mikor újra láttam , de szerettem és jó újra látni. Szerintem amikor még elsőnek adták akkor ez nagy számnak számított. Mára ugyan elkopottnak tűnik de a varázsa megvan :)

2017.08.19 Deku

Az új sorozat sokkal inkább emészthető számomra mint itt ez az eredeti. Nem rossz ezt nem mondhatom de nem is vált kedvencemmé. Átlagos kategóriát üti meg erősen.

2020.03.26 Robinson76

A misztikus krimi

Amiről a sorozat elhíresült, az a sajátos atmoszférája. A 90-es években még meglehetősen kevés külföldön gyártott széria került adásba. Nos, ez ezek közé tartozott, és nem véletlenül... Mind a hangulat, mind a színek magukkal ragadnak, a szereplők igazi egyéniségek. A zenéje pedig szintén egyedivé, kissé borzongóssá teszi a sorozatot. A sejtelmesség talán a legjobb jelző rá, hiszen egy misztikus krimiről beszélünk. A széria semmivel össze nem hasonlítható hangulata páratlan! Még akkor is így van ez, ha egyes dolgaiban már némileg maradinak számít. Viszont ami elvitathatatlan, hogy egyszerre különleges, hátborzongató, gyönyörű, sejtelmes és kiismerhetetlen sorozat ez, ami mindig tartogat meglepetéseket a nézőjének.

2018.08.21 erahurka

Eléggé vegyes felvágott. Néhol nagyon tetszett, jó volt a hangulata, jó volt a történet, néhol pedig elgurult Lynch gyógyszere és totálisan érthetetlen audiovizuális káoszba torkolltak a jelenetek. A harmadik évad pedig 95%-ban az utóbbi volt. Ez nekem már túl művészi kategória.

2019.08.25 Ms. Akárki

Imádtam én is, mint mindenki, de kár, hogy nem zárták le rendesen, és nem derült fény végérvényesen az igazságra. Zseniális, és nagyon passzolnak a színészek az elképzelt karakterekhez. Egyik kedvenc sorozatunk a 80-as évekből.

2016.02.23 TribeBubu

Miért rettegett mindenki a Twin Peakstől?

Nos, nem lett a kedvenceim egyike ez a sorozat. Volt benne sok dolog, ami tetszett, de sok olyan is, ami irritált. Az én ízlésemnek kicsit kicsapongó volt, főleg a szappanoperába, vagy romantikus filmbe illő érzelmi és üzleti életbeli szarkeverés. In... Teljes kritika

2023.02.02 Filmbarát73

Ismét megnéztem a filmet, igaz csak a 2. évad 30. részéig jutottam. A 3. évad az nagyon nem az én világom. Talán azért, mert régi vágású fickó vagyok, ki tudja. :) Ez a Lynch gyerek Mark Frosttal nagyon összepakolta ezt a filmsorozatot, a filmzenéről... Több

2017.11.24 Syracuse

A legtökéletesebb tv-s sorozat, nálam örök kedvenc. Ezerszer is újra tudnám nézni, és még akkor is mutatna valami újat, amire korábban nem figyeltem fel. David Lynch itt olyat alkotott, amit nagyon nehéz lenne bárkinek is überelni - neki mondjuk sikerült saját magára rátromfolni, a 2017-es Twin Peaksszel.

2023.08.27 Gamehun638

Véletlenül találtam rá az első 2 évadra. Végignéztem. Van egy különleges hangulata. Engem zavar, hogy lassan haladnak a dolgok, és igencsak kesze-kuszák. A 3. évad nekem már kimaradt, hiába a régi szereplőgárda, a sorozat már nem működik úgy, ahogyan régen. Eléggé jó értékeléseket kapott, amit nem tudok hova tenni.

2015.01.25 Mate

Well said, a legjobb sorozatot kezdi el nézni aki a Twin Peaks-be vág bele. sok álmatlan éjszaka és új félelmek várnak a lelkes vállalkozóra, de megéri. Időnként vicces, ijesztő, szürreális és izgalmas. Ezek a tényezők egy olyan csodát alkotnak amit szavakkal nem tudok leírni.

2016.04.27 Bogi

Hát, ez a sorozat nagyon de nagyon felejtős számomra. Végigszenvedtem szó szerint. És ráadásul ki sem derült ténylegesen kb semmi. XD Hát az biztos hogy a rendező tudja a dolgát, mert ennyire elhúzni ezt az alapstoryt eléggé kihívás lett volna más re... Több