Közösség

Vélemény:

 

92 Twin Peaks

(1989)

Twin Peaks

 
Filmbarát73   2023.02.02 12:58
1

Ismét megnéztem a filmet, igaz csak a 2. évad 30. részéig jutottam. A 3. évad az nagyon nem az én világom. Talán azért, mert régi vágású fickó vagyok, ki tudja. :) Ez a Lynch gyerek Mark Frosttal nagyon összepakolta ezt a filmsorozatot, a filmzenéről már nem is beszélve. :) Angelo Badalamenti és Julee Cruise zenei betétjei nagyon ütősek!! Bakeliten, cd-én és mi egyéb formátumban kötelező darab. :)) Ebben a filmben aztán van minden: szerelem, romantika, misztikum, félelem, megbotránkozás, szürrealitás, meghittség, elegancia és sok minden más. :) A benne szereplő karakterek választása, alakítása tökéletesre sikeredett, a szinkronhang kiválasztása pedig kiváló. Nem tervem, hogy megválaszoljam a kérdéseket, feltevéseket, mi egyebet, mivel nem vagyok filmkritikus, azt inkább meghagyom a tőlem jobban értő szakiknak, ámbár azt gondolom, mindenkinek meglesz a saját szubjektív véleménye, amit szabadon illik hagyni és mindenképp tisztelni. :)) Még valami, csupán érdekességképpen utána néztem az amerikai duglászfenyőnek: a világ legmagasabb fái közé tartozik. Eredeti termőhelyén száz méternél is magasabbra nőhet. Ez a fa 1897-ben, amikor kivágták, 480 éves és 145 m magas volt; térfogata elérte a 720 m³-t. A jelenlegi legnagyobb példány az Oregon állam Coos megyéjében álló, 100,3 m magas Brummitt Fir.