Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

13 óra: Bengázi titkos katonái (2016)

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

Scriptor   2020. 08. 20.

A kommandós filmek egyik legjobbja

Mindig is nagy kedvenceim voltak a háborús, illetve kommandós filmek, melyek közt a 2016-os "13 óra: Bengázi titkos katonái" ma is előkelő jó helyet foglal el. Noha Michael Bay a Transformers filmekkel erősen megtépázta saját rendezői hírnevét, a Han... teljes kritika»

dulkap   2017. 02. 17.

Igazi, pörgős akció film, kicsit A Sólyom végveszélyben hangulatában. Ebből is látszik, hogy akció filmet legalább olyan nehéz rendezni, mint akármilyen más stílusú filmet, csak másfajta érzék kell hozzá. Lehet szeretni vagy nem szeretni, de Michael ... több»

Deku   2017. 07. 23.

Ez egy nagyon pörgős akciófilm melyben nincs lejtmenet. Nagyon ügyesen fenn tartja végig az érdeklődést és ez ritka jó percekhez juttatja a nézőjét. Szerintem tökéeletes.

MP170506   2018. 05. 28.

Nagyon jó kis film lett. Dráma, feszültség, akció. Az elejétől a végéig leköti a néző figyelmét. Megrázó alkotás, mely jól bemutatja milyen szörnyű világban is élünk...

Sabnock Sanatory   2019. 08. 31.

Sajnos nm tetszett,pedig isten a tanúm,erőlködtem.Semmitmondó,sablonos és lapos.A harci jelenetek okésak,de elnézést ezért nézzek meg egy filmet? Akkor inkább egy II.Világháborús hiradó.

harnas1207   2018. 11. 27.

A modern Sólyom végveszélyben. Igaz történet alapján, kicsit kiszínezve, kicsit eltúlozva. Bevallom őszintén én egy hányinger gerjesztő amerikai ömlengést vártam, de ez a film ennél sokkal se sokkal jobb!

hsanya182   2016. 06. 25.

Nekem nagyon teccett, remekül dolgozza fel egy megtörtént esemény pillanatait, feszültségét, a meglepő, feszült, drámai szavakkal illetném. És az az akció meglátszik jól demostrálja az életet, aki egyszer átélte, többet nem akarja átélni, avagy aki túlélte mind kiléppett a CIA-ből :) Kötelező akció dráma!!!

John Krasinski

A filmet Máltán vették fel nagyjából 50M $-ból 2015 tavaszán.

2006-is a legkevesebb bevételt hozó film, amit Michael Bay rendezett.

Mark Wahlberg volt az első választás Tyrone "Rone" Woods szerepére, de visszautasította előzetes kötelezettségvállalásai miatt.

Michael Bay harmadik filmje ami valós eseményeket dolgoz fel a Pearl Harbor (2001) az Izomagyak (2013) után.

John Krasinski a testzsír százalékát 25%-ról 8%-ra csökkentette Jack Silva szerepének kedvéért.

Toby Stephens az életben jó barátja az igazi Jack Silva-nak.

Az eredeti vágás után a film 4 óra hosszú volt.

A film Mitchell Zuckoff 13 Hours című könyvéből készült.

A két munka közül egyértelműen könyvként ad teljesebb élményt a 13 óra: Bengázi titkos katonái, viszont filmként sem élvezhetetlen. A műfaj rajongói biztosan közelebb érzik magukhoz a végeredményt, habár azt meg kell hagyni, hogy főleg a Zero Dark Thirty de még A túlélő (Lone Survivor, 2013) is nagyságrendekkel jobb alkotás ennél. több»

A Bengázi titkos katonáit ajánljuk a kommandós filmek kedvelőinek, illetve azoknak, akiknek A sólyom végveszélyben is tetszett. Nem fognak csalódni, mint ahogyan azok sem, akik a háborús, "életszagú", reális történetekért rajonganak. Elnyeri majd tetszésüket, mert ez a film pörgős, látványos és izgalmas. Értékelésünk: 75%. több»