A bombák földjén

A bombák földjén

The Hurt Locker

2007-et írunk, Bagdadot bombázzák. Egy amerikai bombaszakértőkből álló alakulat a legveszélyesebb térségben dolgozik nap mint nap. Feladatuk, hogy minél gyorsabban megtalálják és hatástalanítsák a bombákat. Feladatukat tovább nehezíti a csapat legjobbjai közötti ellentét. Az unszimpátiát azonban… Több

Rendező: Kathryn Bigelow
Író: Mark Boal
Premier (HU): 2010.02.18. | HBO Max (2022.01.04.)

2024.02.18 Tomipapi

Jó film. Várakozások nélkül tekintettem meg. Nem volt elpocsékolt idő.

2019.03.29 indingo

Díjáradatot besöprő film, amit főleg összhatása válthatott ki, de kissé vontatott és ettől unalmas némely részlete. Az Irakban szolgáló katonák téma mindig hatásos, aki kedveli az ilyeneket, ezt is fogja. Érzelmeket mindenképpen kivált.

Nem a legpörgősebb,inkább olyan dokuszagú az egész mozi,lassú,kissé vontatott,hiányoztak a fahrt jelenetek,és a jump-cut,amitől azért felpörögnének az események.Jeremy Renner amúgy kifejejezetten jó színész!

2017.07.25 Deku

Van sok jó pillanata a filmnek és maga a történet is tetszik, viszont engem mégse kapott el úgy mint másokat. Gyenge és vontatott volt a történet vezetése. Kár érte.

2018.04.24 Filmelemző

Kathryn Bigelowt főleg a Zero Dark Thirty miatt tartom nagyra, a Bombák földjén című filmje inkább unalmas lett, mint emlékezetes. Bár valahol megragadja az amerikai hadsereg katonáinak harmadik világbeli elkeseredett harcát és a tűzszerészek hihetet... Több

A film 2004-ben játszódik.Szerző: Képkockák

Jeremy Renner bombahatástalanító ruhája teljesen autentikus.Szerző: Képkockák

A Rotten Tomatoes oldalán 98%-os értékelést kapott 255 kritika alapján.Szerző: Bogi87

A filmben az összes leforgatott jelenet szerepel, semmit nem vágtak ki a filmből.Szerző: ZeroHero