Játssz egy Nintendo Switch Lite-ért » Login

Dunkirk

elekm90   2020. 11. 19.

Jó háborús film, de én Nolantől egy kicsit többet vártam. Ez az ember folyamatosan kavarja az idősíkokat, de már kicsit úgy érzem, hogy abbahagyhatná. Ennél a filmnél ez például egyáltalán nem volt a történet szerves része, csak egyfajta poénnak volt... több»

ArpiHajdu és Réci   2017. 07. 28.

Mestermű

Ez a film mesterien van összerakva. Kész, ennyi. Azt gondoltam, hogy Christopher Nolan az Eredet után nem fog tudni jobb filmet összehozni (ezt csak azért mondom, mert a Csillagok között nekem egyáltalán nem jött be, s a Sötét Lovag-trilógiának sem v... teljes kritika»

Diesel   2018. 02. 28.

Történelmileg nem hiteles

Amennyire vártam ezt a filmet akkorát is csalódtam benne. Iszonyatosan gyenge alkotás lett ami túl van hypeolva. A történet rettentően lassú lefolyású és élvezhetetlen. Érthető hogy minél jobban egy drámai hangulatot szerettek volna elérni csak a rés... teljes kritika»

Shelby07   2018. 01. 19.

Sokkal jobb volt, mint amire számítottam. Viszont csak azért adok 4 csillagot, mert a vége elégé furcsára sikerült és volt pár dolog ami nem volt tiszta számomra, hogy miért is úgy történt ahogy. De összességében nagyon jó volt, és érdemes időt szánni rá és megnézni.

indingo   2018. 02. 24.

Megtörtént eseményeket dolgoz fel a film, ez mindenképpen ad neki egy kis érdekességet. Aki szereti a háborús filmeket, annak nagy valószínűséggel tetszeni fog a film. Csodálkoztam, hogy semmi szerelmi szálat nem raktak bele.

MP170506   2017. 08. 16.

Kiválóan összerakott film! Engem teljesen magával ragadott, lehúzott és összetört. Nagyon megrázó, sokat mondó drámai alkotás. Nem kellenek sokkoló képek ahhoz, hogy egy kiváló történelmi drámát kapjuk. Ez az!!

MMcFly2015   2017. 07. 31.

C. Nolan garancia az egyedi és igényesen megrendezett filmekre, ez most sincs másként. Talán a lassabb folyású és erős dráma kedvelőinek még jobban a kedvébe tud járni, mint az eddigi nagyszabású mozijai. A párbeszédeket és a nagy - háborús filmekben... több»

Aneurin Barnard
Barry Keoghan
Barry Keoghan
Aneurin Barnard
Harry Styles

A film összbevétele 526 940 665 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 262 224 915 forintot termelt. A hazai mozik összesen 182 113 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Alex, vagyis Harry Styles testőrökkel ment mindenhova a forgatás ideje alatt, mivel zsúfolásig ellepték a helyszínt a női rajongók.

(Laca//Ho/rr/oR//)

A forgatás során az olyan stábtagok, mint pl. a sminkesek is jelmezben voltak, így ők is be tudtak olvadni a környezetbe. Ezáltal könnyebben tudták felvenni az egysnittes jeleneteket.

Barry Keoghan egy olyan meghallgatási videót küldött Christopher Nolannek, amelyben egy távirányítót használt fegyverként, a töltények pedig az elemek voltak. Sikeresnek bizonyult a találékonysága.

A film költségvetése 100 millió dollár volt.

(Bob)

Harry Styles elárulta, hogy Christopher Nolan számára olyannyira fontos minden apró részlet, hogy az egyik forgatási napon azzal ment oda hozzá, hogy nem úgy van bekötve a cipőfűzője, mint egy brit katonának.

Hoyte van Hoytema operatőrnek 25 kilós IMAX kamerával kellett végigrohangálnia a napot, amit a GoPro hatás kedvéért kézben kellett mozgatnia. Christopher Nolan többször viccelődött azzal, hogy sokat költöttek masszázsra a forgatás alatt.

A filmben összesen közel hatezer statiszta látható, s voltak olyan jelenetek, amelyekben 1500 ember szerepelt.

Mivel a filmben nagyon kevés a párbeszéd, Christopher Nolan némafilmeket tanulmányozott az előkészületek során.

Christopher Nolan tudatos szerkesztésmódot választott a filmjéhez, amelyet a hármasság vezérelt: vagyis a partszakaszon, a levegőben és a tengerben zajló események bemutatására koncentrált.

A Dunkirk forgatókönyvét Christopher Nolan egymaga írta (egyébként mindig öccsével, Jonathannal dolgozik együtt a forgatókönyveken, aki most a Westworld című filmsorozaton dolgozik), s mindössze 112 oldalas lett.

A Dunkirk mindaz, amit a moziélmény szó jelent, ennyire intenzíven letaglózó, fotelba láncoló két órát a Gravitáció óta nem láttunk IMAX formátumban. 95/100 több»

Nem egy szokványos háborús film a Dunkirk, és nem is egy jól megszokott Christopher Nolan darab, ezért is volt eszméletlen meglepetés a hatalmas fantáziával dolgozó rendező roppant mód visszafogott cselekményű új filmje. Nem igazán mond semmi újat, de ahogy mondja, ahogy össze van rakva, nincs is jobb szó rá, mint a mestermű. A Tökéletes trükk óta számomra ez Nolan legjobb filmje. 8,5/10 több»

A Dunkirk maga a döbbenetes, varázslatos, utánozhatatlan moziélmény. 9,5/10 több»