elekm90

Barry Keoghan
Barry Keoghan
Aneurin Barnard
Harry Styles

A II. világháború egyik legtragikusabb emléke lehetne, ám egy különleges mentőakció története lett belőle. 1940 májusának végén végén a diadalmasan előretörő német hadsereg bevonult Belgiumba, és a franciaországi Dunkerque közelében a tengerhez szorította a brit és francia katonákat.… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország, Hollandia
Premier (HU): 2017.07.20. | HBO Max (2024.03.09.)

2024.03.19 Ultron

Gyengécske, csak hangeffektekben erős

Bár nagyon szeretem a háborús filmeket, és az összes háborús mozit láttam, ami csak a látókörömbe került az évek alatt, de a Dunkirk csalódás volt számomra. Ígéretesen indul, de aztán átmegy az egész egy szabályos hangeffekt koncertbe, ahol az idegesítő zenei és hanghatások szűnni nem akaró módon zavarják a néző érzékszerveit, miközben egy sekély sztorit bámulhatunk néhány serdülő katona szökési kísérleteiről. Amellett az angol kimenekítő hajóhad a valóságban sok ezer hajóból állt, itt mutatnak kb. húszat. Gyenge az egész sajnos. Max 3 csillag.

2022.03.14 Harper

Néhol látványos, de többnyire csalódás a Dunkirk

Történészként nagy várakozással tekintettem erre a 2017-es háborús drámára, és emlékszem, tűkön ültem annak idején, hogy végre láthassam. Ám amikor kijöttem a moziból, nagyon vegyes érzések kavarogtak bennem. Egyik oldalon tetszett, hogy végre készült egy modernkori, látványos film a híres Dynamo-hadműveletről - melynek során 1940 májusának végén 338 ezer szövetséges katonát mentettek át a La Manche csatorna túlpartjára -, ugyanakkor a másik oldalon bosszantott egy sereg dolog, melyek rontották a szememben az egész hitelességét. Zavart például, hogy a rendező, Christopher Nolan nem emelte ki és látványtechnikailag sem tette emlékezetessé azt a heroikus küzdelmet, melyet hajók ezreivel a brit lakosság folytatott a természeti elemekkel és a német hadsereggel (repülőkkel, tüzérséggel). Ők voltak azok ugyanis, akik csónakokkal, dereglyékkel és minden létező úszó alkalmatossággal áthozták a fiúkat a megmenekülést jelentő túlpartra. Idegesített az is, hogy a rendezés túltolta a hangeffekteket és szinte minden jelenetnél alkalmazta ezeket, fülsértő intenzitással. Végül bosszantott a felépítetlen karakterek sora is, akik érzéketlen merevséggel és kőarccal jelentek meg biorobotokként, mintha egyáltalán nem lennének érzéseik. A szereplők közül egyedül Tom Hardy és talán Kenneth Branagh voltak kivételek, akikre emlékezni lehet a filmből. Mindent egybevéve a Dunkirk csalódás volt sajnos számomra. Értékelésem: 60%.

2018.02.28 Diesel

Történelmileg nem hiteles

Amennyire vártam ezt a filmet akkorát is csalódtam benne. Iszonyatosan gyenge alkotás lett ami túl van hypeolva. A történet rettentően lassú lefolyású és élvezhetetlen. Érthető hogy minél jobban egy drámai hangulatot szerettek volna elérni csak a rés... Teljes kritika

2018.06.09 HercegPeter

Már régóta terveztem, hogy megnézem és talán emiatt megnőttek az elvárásaim is. Nekem kicsit lagymatag, nem elég izgalmas vagy drámai. Én nem az ehhez hasonló háborús filmeket szeretem. Egyedül a Tom Hardy-féle repülős szál volt az, ami számomra is i... Több

2018.02.15 Deku

Orbitális volt amit itt most elénk tártak. Nem volt túl figyelemfelkeltő, átlag alatti inkább. Ez a film most sajnos nem találta el azt az ízlést, amit én szeretek. Nem volt totális bénaság, de valahogy mégse éreztem rajta azt, hogy most, hú de oda lennék a filmért.

A film összbevétele 526 940 665 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 262 224 915 forintot termelt. A hazai mozik összesen 182 113 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film alapjául szolgáló hadműveletben 1940. május 27. és június 4. között összesen 338 226 szövetséges katonát mentettek ki sikereresen a Dunkirk körüli katlanból. Szerző: Jerico

A film alapját az úgynevezett Dinamo-hadművelat alkotja, mely 1940. május 26. és június 3. között zajlott, és háromszázezer szövetséges katona kimentését célozta a Dunkirk körüli partokról Angliába. Az elnevezés a közeli doveri várra utal, melynek gépterméből, vagyis dinamóházából irányította az egész hadműveletet Bertram Ramsay tengernagy.Szerző: Jerico

Alex, vagyis Harry Styles testőrökkel ment mindenhova a forgatás ideje alatt, mivel zsúfolásig ellepték a helyszínt a női rajongók.Szerző: Laca//Ho/rr/oR//

A forgatás során az olyan stábtagok, mint pl. a sminkesek is jelmezben voltak, így ők is be tudtak olvadni a környezetbe. Ezáltal könnyebben tudták felvenni az egysnittes jeleneteket.Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2017. 07. 20.)
A Dunkirk mindaz, amit a moziélmény szó jelent, ennyire intenzíven letaglózó, fotelba láncoló két órát a Gravitáció óta nem láttunk IMAX formátumban. 95/100 Több

(2017. 08. 02.)
Ó, semmi különös, csak Christopher Nolan elkészítette a filmtörténet egyik legfélelmetesebb, legkatartikusabb világháborús eposzát. 100/100 Több

Értékelés: 8.5/10
(2017. 07. 20.)
Nem egy szokványos háborús film a Dunkirk, és nem is egy jól megszokott Christopher Nolan darab, ezért is volt eszméletlen meglepetés a hatalmas fantáziával dolgozó rendező roppant mód visszafogott cselekményű új filmje. Nem igazán mond semmi újat, de ahogy mondja, ahogy össze van rakva, nincs is jobb szó rá, mint a mestermű. A Tökéletes trükk óta ... Több

Értékelés: 9.5/10
(2017. 07. 20.)
A Dunkirk maga a döbbenetes, varázslatos, utánozhatatlan moziélmény. 9,5/10 Több

(2017. 07. 24.)
Ne azzal foglalkozzunk most, hogy mit nyertek a szövetségesek stratégiai szempontból a Dinamó hadművelettel, ennél sokkal fontosabb, hogy méltó emléket állított az abban résztvevőknek Christopher Nolan, mi pedig gazdagabbak lehettünk egy remek háborús filmmel. Irány a mozi, ezt látni kell!

9/10 Több