Dunkirk

ArpiHajdu és Réci   2017. 07. 28.
Mestermű

Ez a film mesterien van összerakva. Kész, ennyi. Azt gondoltam, hogy Christopher Nolan az Eredet után nem fog tudni jobb filmet összehozni (ezt csak azért mondom, mert a Csillagok között nekem egyáltalán nem jött be, s a Sötét Lovag-trilógiának sem vagyok feltétlen rajongója), de ez a film bebizonyította, hogy a rendező számára nincs lehetetlen: sikerült olyan szinten megragadni a háború emberi oldalát, ahogy azt még korábban nem láttam. A végén szabályosan futkosott a hideg a hátamon, akkora élmény volt látni ezt a filmet. Így elmesélni egy történetet emberségről és eltökéltségről, egyszerűen bámulatos. Mindezt úgy, hogy nincsenek nagyszabású csatajelenetek a jók és a rosszak között, mellőz... több»

Diesel   2018. 02. 28.
Történelmileg nem hiteles

Amennyire vártam ezt a filmet akkorát is csalódtam benne. Iszonyatosan gyenge alkotás lett ami túl van hypeolva. A történet rettentően lassú lefolyású és élvezhetetlen. Érthető hogy minél jobban egy drámai hangulatot szerettek volna elérni csak a részletekre nem gondoltak. Feszültséget én is éreztem a film alatt, de nem azért mert annyira "jó" hangulata volt, hanem mert ennyire elrontották az egészet. A történelmi részt mindannyian ismerjük. Viszont Christopher Nolan beáldozza a történelmi részleteket és csak a vizuális és dramaturgiai elemekre koncentrál. Ez több dologban is megnyilvánul. A legfontosabb hogy egy történelmi, háborús filmről beszélünk. Ahhoz képest a kikötő városban ragadt b... több»

Shelby07   2018. 01. 19.

Sokkal jobb volt, mint amire számítottam. Viszont csak azért adok 4 csillagot, mert a vége elégé furcsára sikerült és volt pár dolog ami nem volt tiszta számomra, hogy miért is úgy történt ahogy. De összességében nagyon jó volt, és érdemes időt szánni rá és megnézni.

indingo   2018. 02. 24.

Megtörtént eseményeket dolgoz fel a film, ez mindenképpen ad neki egy kis érdekességet. Aki szereti a háborús filmeket, annak nagy valószínűséggel tetszeni fog a film. Csodálkoztam, hogy semmi szerelmi szálat nem raktak bele.

MMcFly2015   2017. 07. 31.

C. Nolan garancia az egyedi és igényesen megrendezett filmekre, ez most sincs másként. Talán a lassabb folyású és erős dráma kedvelőinek még jobban a kedvébe tud járni, mint az eddigi nagyszabású mozijai. A párbeszédeket és a nagy - háborús filmekben látott - csatákat takarékra vette a rendező, mégis a képi világnak, a színészeknek, a repülők félelmetes hangjának és nem utolsó sorban Hans Zimmer tökéletesen passzoló filmzenéjének köszönhetően, a háború olyasfajta borzalmát tudja átadni, amit eddig a műfajon belül nem láthattunk. Már csak a felsorolt elemekért is kötelező a mozi, hogy minden élményt átadjon a film, amit csak tud. Nolan az idősíkokkal - akárcsak az Eredetben - megint játszik, sőt arra építi a filmet. Kezdetben nehezen tudtam átadni magam ennek a jellegű történetmesélésnek, de ennek a húzásnak köszönhetően minden perce figyelmet követel, és mikor összeérnek a szálak, egy plusz élményt kapsz a film végére. A rendező eddigi mozijai után órákat/napokat képes vagyok kattogni és beszélni róla, ez már önmagában egy nagy eredmény. Még többszöri megnézést igényel, hogy biztos összeálljon minden kép, amit ez a mestermű rejt magába. Ha mozitörténelmet nem is, de háborús filmek terén biztos maradandót alkotott Christopher Nolan.

Jack Lowden
Jack Lowden
Aneurin Barnard
Barry Keoghan
Barry Keoghan
Aneurin Barnard
Harry Styles

A Dunkirk mindaz, amit a moziélmény szó jelent, ennyire intenzíven letaglózó, fotelba láncoló két órát a Gravitáció óta nem láttunk IMAX formátumban. 95/100 több»

Nem egy szokványos háborús film a Dunkirk, és nem is egy jól megszokott Christopher Nolan darab, ezért is volt eszméletlen meglepetés a hatalmas fantáziával dolgozó rendező roppant mód visszafogott cselekményű új filmje. Nem igazán mond semmi újat, de ahogy mondja, ahogy össze van rakva, nincs is jobb szó rá, mint a mestermű. A Tökéletes trükk óta számomra ez Nolan legjobb filmje. 8,5/10 több»

A Dunkirk maga a döbbenetes, varázslatos, utánozhatatlan moziélmény. 9,5/10 több»

Alex vagyis Harry Styles testőrökkel ment mindenhova a forgatás ideje alatt, mivel zsúfolásig ellepték a helyszínt a női rajongók.

(Laca//Ho/rr/oR// )

A forgatás során az olyan stábtagok, mint pl. a sminkesek is jelmezben voltak, így ők is be tudtak olvadni a környezetbe. Ezáltal könnyebben tudták felvenni az egysnittes jeleneteket.

(ArpiHajdu és Réci )

Barry Keoghan egy olyan meghallgatási videót küldött Christopher Nolannek, amelyben egy távirányítót használt fegyverként a töltények pedig az elemek voltak. Sikeresnek bizonyult a találékonysága.

(ArpiHajdu és Réci )