Dunkirk

Dunkirk

Artsomnia
2017/07/20

A Dunkirk mindaz, amit a moziélmény szó jelent, ennyire intenzíven letaglózó, fotelba láncoló két órát a Gravitáció óta nem láttunk IMAX formátumban. 95/100 Több

Movieaddicts.hu

Értékelés: 8.5/10
Nem egy szokványos háborús film a Dunkirk, és nem is egy jól megszokott Christopher Nolan darab, ezért is volt eszméletlen meglepetés a hatalmas fantáziával dolgozó rendező roppant mód visszafogott cselekményű új filmje. Nem igazán mond semmi újat, de ahogy mondja, ahogy össze van rakva, nincs is jobb szó rá, mint a mestermű. A Tökéletes trükk óta számomra ez Nolan legjobb filmje. 8,5/10 Több

Supernatural Movies

Értékelés: 9.5/10
A Dunkirk maga a döbbenetes, varázslatos, utánozhatatlan moziélmény. 9,5/10 Több

Smoking Barrels
2017/07/24

Ne azzal foglalkozzunk most, hogy mit nyertek a szövetségesek stratégiai szempontból a Dinamó hadművelettel, ennél sokkal fontosabb, hogy méltó emléket állított az abban résztvevőknek Christopher Nolan, mi pedig gazdagabbak lehettünk egy remek háborús filmmel. Irány a mozi, ezt látni kell!

9/10 Több

Vox.hu
2017/08/02

Ó, semmi különös, csak Christopher Nolan elkészítette a filmtörténet egyik legfélelmetesebb, legkatartikusabb világháborús eposzát. 100/100 Több

Smoking Barrels
2017/08/07

Mindent egybevéve, a Dunkirk inkább említhető extravagáns stílusgyakorlatként, mint egy örökérvényű klasszikusként (ahová sokan bepozicionálják), de ezzel önmagában nem is lenne baj.. Azzal viszont már igen, hogy feleslegen akart egyes pillanataiban okosabbnak és érzelmesebbnek tűnni a film, mint amilyen, és ezek a percek nem is tettek jót az összképnek. Több

Dewer
2018/03/24

Összességében a Dunkirk egy látványosnak és hitelesnek tűnő háborús dráma, mely érezhetően meghökkenteni és lenyűgözni akarja nézőit, - főleg a sokkoló jelenetekre és hangeffektekre építve - ám az egyediséget, érzelmeket és sztorit kifelejtve a "képletből". Értékelésünk közepes, 6/10. Több

jerrycomovie
2018/11/30

"ó rendezőnek tartom Nolant. Egészen kiváló filmeket rendezett korábban. A Batman trilógia mondjuk, nem volt a kedvencem, (Kivétel Heath Ledger bohóca, bár kilógott a lóláb nekem, amikor meggyőzte Kétarcot, hogy az ne lője pofán.) viszont a "Mementó - Memento (2000)" komoly hatással volt rám a "Tökéletes trükkről - The Prestige (2006)" meg már nem is beszélek, mert az egy igazi reveláció volt számomra,Teslástul, csavarostul. Az "Eredet" is komoly mozi, azonban itt már kezdtem érezni, hogy mintha már nem feltétlenül a szórakoztatásomon lenne a hangsúly, hanem, hogy elszédítsenek. Az a pörgő kis bisz-basz." Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!