Pearl Harbor - Égi háború (2001)

Pearl Harbor

Ben Affleck

Drtudor   2021. 07. 25.

Sokak szerint szirupos love story, de érdemes a katonai részekre koncentrálni.

Artemisia   2018. 07. 15.

A történelmi és háborús esmények megjelenítése felkavaró és hiteles. Ugyanilyen megrázó drámaisággal boncolgatja az emberi lelket és az érzéseket. A szerelmi szál, a szerelmi háromszög kétségtelenül szenzációs, Kate Beckinsale és Ben Affleck brillián... több»

mamiéstöti2   2018. 12. 16.

Még a moziban néztem meg ezt a filmet, nem bántam meg, de azóta a háborús filmek nem a kedvenceim. 5/5!

Deku   2017. 10. 25.

Minden percét megérte a film, nem kellett csalódjak benne. Nagyon szerethetőek a karakterek, ez pedig igazán fontos szempont nekem és persze a sztori, ami nélkül semmit sem érne a film.

dailyfilmsan   2018. 03. 15.

Szövevényes egy szerelmes sztory. Kicsit talán túlságosan is és nem is ezért érdemli meg a 4 csillagot hanem azért, mert a dráma mellett ott van az a gyönyörű Pearl Harbor -i támadás felvétele. Valóban megsajnáltam az amerikai flottát ezt látva érthe... több»

ocso   2015. 05. 05.

A bemutatója után számomra negatív csalódást okozott, mert túlságosan szentimentális és sablonos. A látvánnyal nem volt probléma, de az nem minden. A történelmi alapok jók, de vannak benne ferdítések.

Gecko   2016. 05. 21.

Több feldolgozás is készült belőle de talán ez az egyik legjobb.Jó rendezés ,remek színészek ,jó sztori a valós eseményeken alapuló feldolgozáshoz.Bár a romantikus háromszög kissé különös ,azonban a csatajelenetek és a történet menete jó.

Pearl Harbor történetét James Jones regénye, a Most és mindörökké is feldolgozta egy Hawaiin állomásozó gyalogosszázad nézőpontján keresztül. A regényt kétszer is megfilmesítették.

(Artemisia )

A Pearl Harborról szóló első filmet 2 évvel a támadás után,1943-ban készítette el John Ford, December 7. címmel.

(Artemisia )

Mikor a testvérek levadásznak számos japán pilótát, teljes mértékben fikció.

(HE7EDIK )

Az amerikaiak több bombatalálatot kapott hajót is meg tudtak menteni.

(HE7EDIK )

A támadáskor több amerikai csatahajó és anyahajó nem is volt az öbölben.