Nagy Gábor   2020. 01. 10.

Látványos, heroikus, de igazából nem ad semmi pluszt és hamar felejthető. Nem lett a szívem csücske a film.

Artemisia   2018. 07. 15.

A történelmi és háborús esmények megjelenítése felkavaró és hiteles. Ugyanilyen megrázó drámaisággal boncolgatja az emberi lelket és az érzéseket. A szerelmi szál, a szerelmi háromszög kétségtelenül szenzációs, Kate Beckinsale és Ben Affleck brillián... több»

mamiéstöti2   2018. 12. 16.

Még a moziban néztem meg ezt a filmet, nem bántam meg, de azóta a háborús filmek nem a kedvenceim. 5/5!

Deku   2017. 10. 25.

Minden percét megérte a film, nem kellett csalódjak benne. Nagyon szerethetőek a karakterek, ez pedig igazán fontos szempont nekem és persze a sztori, ami nélkül semmit sem érne a film.

dailyfilmsan   2018. 03. 15.

Szövevényes egy szerelmes sztory. Kicsit talán túlságosan is és nem is ezért érdemli meg a 4 csillagot hanem azért, mert a dráma mellett ott van az a gyönyörű Pearl Harbor -i támadás felvétele. Valóban megsajnáltam az amerikai flottát ezt látva érthe... több»

ocso   2015. 05. 05.

A bemutatója után számomra negatív csalódást okozott, mert túlságosan szentimentális és sablonos. A látvánnyal nem volt probléma, de az nem minden. A történelmi alapok jók, de vannak benne ferdítések.

Aranyhal   2015. 07. 31.

Fontos és érdekes eseményt választott alaptémájául. Jól sikerült alkotás, kiváló színészekkel, meggyőző alakítással. Szép és magával ragadó, érzelmekre ható.

Ben Affleck

Pearl Harbor történetét James Jones regénye, a Most és mindörökké is feldolgozta egy Hawaiin állomásozó gyalogosszázad nézőpontján keresztül. A regényt kétszer is megfilmesítették.

(Artemisia )

A Pearl Harborról szóló első filmet 2 évvel a támadás után,1943-ban készítette el John Ford, December 7. címmel.

(Artemisia )

Mikor a testvérek levadásznak számos japán pilótát, teljes mértékben fikció.

(HETEDIK )

Az amerikaiak több bombatalálatot kapott hajót is meg tudtak menteni.

(HETEDIK )

A támadáskor több amerikai csatahajó és anyahajó nem is volt az öbölben.

(HETEDIK )

A legtöbb robbanóanyagot ehhez a filmhez használták el.

(HETEDIK )

A film marketingje több száz millió dollárra rúgott.

(HETEDIK )

Az emberek többségének nem tetszett az erőltetett szerelmi szál.

(HETEDIK )

A filmben mindössze három csatajelenet látható.

(HETEDIK )

A film igaz történelmi események alapján készült.