A hazafi (2000)

The Patriot

A hazafi

hackerjulcsi   2018. 03. 21.

Rettentően megrendítő film, az biztos. A történelmi vonatozása, a gyerek halála és a puskagolyó, amit önt végül az apa... szerintem igazán szívhez szóló és szívbemarkoló. Remek film.

Attila G.   2019. 06. 21.

A bemutató idején, a Corvin moziban láttam a filmet. Tulajdonképpen nézhető volt. Számomra egyszer nézhető. Túl hosszú ahhoz, hogy bármikor is megnézzem újra. Nem tartozik a kedvenc történelmi filmjeim közé. Szóval ha már egy Mel Gibson főszereplésével készült történelmi filmről beszélünk - számomra A rettenthetetlen az igazán kiemelkedő, felejthetetlen film.

tvmérnök   2016. 08. 13.

Az egyik kedvenc folmem. Mindig megnézem amikor leadják tv-ben is. Pedig már vagy ezerszer láttam . Kiválló színészek , valós történetek , akció , dráma és küzdelem a szabadságért, egy jobb világ reményében.

Vitya   2015. 05. 02.

Az egyik legjobb haborus drama, klasszikus film. Erzelmes, dramai. Mel Gibson es Heath Ledger alakitasa is paratlan benne. Nagyon szep tortenelmi filmdrama. Megkonnyeztem. Es nem utolsosorban latvanyos film.

Bibabac   2017. 10. 01.

Egyszerűen imádom. A színészek játéka zseniális, a történet megható, életszerű és végig izgultam. Alapvetően nem szeretem a történelmi filmeket, semmi élet nem szokott bennük lenni, csak minél látványosabban akarják bemutatni a szörnyűségeket. Na ez nem ilyen. Szörnyűségek vannak benne, az egyik jelenet meg is siratott...

Mel Gibson

A filmben szereplő ház a Forrest Gump-ban is benne volt.

(HETEDIK )

Ledger kaszkadőr nélkül dolgozott.

(HETEDIK )

Kevin Spacey is esélyes volt Tavington szerepére.