A hazafi

The Patriot

2024.02.29 Ultron

Az amerikia függetlenségi háború testközelből

Mel Gibson kitett magáért ebben a filmben, mely magával ragadja az embert. Biztosan vannak történethűségi gondok, de egyszerűen nem törődünk vele, mert csak a sztorira és a hősökre koncentrálunk mindvégig. Kitűnő a rendezés és a főszereplők játéka is. Nekem külön tetszettek a csatajelenetek és véres közelharcok, melyek átélhetővé teszik az 1780-as évek kezdetén dúló küzdelmeket.

Heath Ledger és Mel gibson miatt értékeltem inkább felfelé ezt a mozit!Jól meg vannak komponálva a harci jelenetek. Érzelmes,szívbemarkoló,és megható történet.

2020.02.22 drg0602

Roland Emmerich rendezése alatt készült film nagyon jó sikerült. Mel Gibson szereplése nagyon meggyőző, profi alakítás. Nagyon jó háborús dráma, jó szereplőkkel! Talán azért nem adnék rá 5 csillagot mert egy kicsit nekem hosszúnak tűnik. Azért jó film, érdemes megnézni!

2024.02.28 Lone Wolf

Vitatott történeti hűség izgalmas kivitelben

Annak idején nagy vitákat gerjesztett A hazafi, mert a brit és amerikai történészek más megközelítéseket ismertek el. A britek szerint épp az amerikai milícia egyik vezetője, Benjamin Martin volt az, aki kegyetlenkedett az angolokkal, míg az amerikaiak ennek ellenkezőjét állítják be a filmmel. A hazafiban egy angol parancsnok gyújt templomot az amerikai falu lakosaira, és ő az, aki terrorizálja a helyi népességet. Akárhogyan is volt, a film látványos és izgalmas kivitelben tárja elénk a függetlenségi háború eseményeit, melyben Mel Gibson pozitív főhősként vívja ki a győzelmet a vöröskabátosok (angol katonák) felett. Láthatunk remek csatajeleneteket, párharcokat és egy magával ragadó sztorit szerelemmel és érzelmes jelenetekkel. A végeredmény egy élvezetes történelmi kalandfilm, melyet én legalább háromszor is megnéztem. Értékelésem erős 4 csillag még akkor is, ha valószínűleg igaza van a briteknek a történelmi hűséget illetően. Százalékban mégis 80 százalékot adok rá, kiemelve, hogy minden korosztály számára izgalmas filmélmény.

2018.03.21 hackerjulcsi

Rettentően megrendítő film, az biztos. A történelmi vonatozása, a gyerek halála és a puskagolyó, amit önt végül az apa... szerintem igazán szívhez szóló és szívbemarkoló. Remek film.

2021.11.16 stewie_griffin_2005

Jó film, a történelmi háttere érdekelt, ezért néztem meg. A színészek jók voltak, a cselekmény is alapvetően jó (csak a vége kicsit leegyszerűsített volt), a csatajelenetek jól lettek felvéve. Talán kicsit hosszú (bár nem érzed annyira, mert leköt) é... Több

2016.08.13 tvmérnök

Az egyik kedvenc folmem. Mindig megnézem amikor leadják tv-ben is. Pedig már vagy ezerszer láttam . Kiválló színészek , valós történetek , akció , dráma és küzdelem a szabadságért, egy jobb világ reményében.

2019.06.21 Attila G.

A bemutató idején, a Corvin moziban láttam a filmet. Tulajdonképpen nézhető volt. Számomra egyszer nézhető. Túl hosszú ahhoz, hogy bármikor is megnézzem újra. Nem tartozik a kedvenc történelmi filmjeim közé. Szóval ha már egy Mel Gibson főszereplésév... Több

2017.10.01 Bibabac

Egyszerűen imádom. A színészek játéka zseniális, a történet megható, életszerű és végig izgultam. Alapvetően nem szeretem a történelmi filmeket, semmi élet nem szokott bennük lenni, csak minél látványosabban akarják bemutatni a szörnyűségeket. Na ez ... Több

2015.05.02 Vitya

Az egyik legjobb haborus drama, klasszikus film. Erzelmes, dramai. Mel Gibson es Heath Ledger alakitasa is paratlan benne. Nagyon szep tortenelmi filmdrama. Megkonnyeztem. Es nem utolsosorban latvanyos film.

2016.05.21 Gecko

Az egyik kedvenc háborús filmem,hiába az amerikaiakról szól. Mégis át tudjuk érezni a kiváló színészi (Mel Gibson és Heads Ledger)alakítás és a megkapó egyéni történetük miatt .5/5

2017.01.01 Lost Silver Book

Szeretem Mell Gibsont. Érdekesnek fogják ezt a filmet találni azok, akik előbb játszottak az Assassins Creed 3 nevezetű játékkal, ami szintén a filmben játszódó korszakba varázsolja el a nézőt. Tomahawk fegyver röpül és szeli át a levegőt Mel Gibson ... Több

2016.08.29 GaraiV

Érzelmileg nagyon megfogó, mélyre ható film. A film végét meg is könnyeztem. Klasszikus, igazi dráma, ami nagyon is hat a nézőre, napokig a hatása alatt voltam.

2017.02.18 tilino

A film minden korosztály számára igazi kikapcsolódás. Mondanivalója sokrétű. Kizökkent a valóság világából és az akkori, korabeli valóság kerül előtérbe. Megható, megrázó, látványos, szép film.