TeeRPaaK   2020. 01. 21.

Nagyon ott van a szeren...kihagyhatatlan

Deku   2017. 07. 24.

Nagyon szeretem a japán kultúrát és Tom Cruise is egész jó színész nagy gond nem lehetett. Én látom benne a fantáziát és külön tetszett a zenei aláfestés valami hihetetlen jó módon elkapták az film stílusát vele. fantasztikus volt és ennyi elég is.

GedyPapa   2017. 03. 13.

Sokkal kevesebbet vártam ettől a filmtől, de meglepően sokat adott. Ez Tom Cruisenak és a mellékszereplőknek is köszönhető. Egy részről kiválóan mutatja be a személyiségfejlődést, más részről pedig nagyon látványos. Érdemes megtekinteni!

ZeroHero   2015. 05. 05.

Rövid leszek: kimondottan kellemes, szerethető film! Cruise remekel - a hibbant hollywoodi szcientológus teljesen eltűnik és csak a meggyötört katona marad. Ezt nevezem színészi teljesítménynek! Az is hatalmas pozitívum a szememben, hogy nem erőltett... több»

Sabnock Sanatory   2019. 08. 21.

Nagyon jól összerakott film,és Tom Cruise,ha nem is lett olyan igazi szamuráj,de megható volt a fejlődése,és visszatért hite az élet szeretetéhez. egy kis romantika,harc,dráma,azt hiszem nem is kell több ! A másik főszereplő Ken Watanabe is hozza a karaktert. Érdemes megnézni.

Yosihiro   2017. 12. 13.

Remek Tom C alakítás egy remek történettel karöltve. A film felépítése nagyon jó. Egyenletesen vezeti a nézőt a kifejletig. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Norbert93   2019. 04. 11.

Meglepően jó film. Különböző kultúrák és népek szokásai, hagyományai kerülnek bemutatásra. A régi, lovagias nemességgel vagy inkább valami többel rendelkező, feudális körülmények közt élő, hagyományőrző szamurájok az újkor változásai ellen, amelyek e... több»

Billy Connolly
Billy Connolly
Timothy Spall
Tom Cruise

Cruise évekig készült a szerepre.

(HETEDIK )

Tom Cruise a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.

Tom Cruise éveket töltött Japánban, hogy felkészüljön a szerepre.

(mrarizona)

Az első film amiben Ken Watanabe angolul beszél.

(mrarizona)

Nagyon kevés hiányzott ahhoz, hogy Tom Cruise életveszélyes, vagy akár halálos sérülést szerezzen. Kollégájával épp egy harcjelenetet gyakoroltak, amikor a kard mindössze pár centiméterre állt meg Tom Cruise torkától.

(BSzabina)

Tom Cruise majdnem két évig készült erre a szerepre. Ezalatt kardozni tanult és japán leckéket vett.

(BSzabina)

Bár sokan úgy hiszik, a film eredeti címe nem utal sem Nathan Algrenre, sem Katsumotora, azonban "samurai" szó itt többesszámban van, és Katsumoto klánját jelöli.

(BSzabina)

Az első európai származású szamuráj egy 1564-ben született angol férfi, William Adams volt.