Az utolsó szamuráj (2003)

The Last Samurai

Billy Connolly
Billy Connolly
Timothy Spall

Lalee19   2022. 03. 10.

Az egyik legszebb és legjobb film hatalmas mondanivalóval. Edward Zwick igaz zseni rendezésben és egyébként is szimpatikus ember számomra. Egyébként a film egész végig drámai és izgalmas. Csodálatos képek szép zene.Mi kell még? Aztán ne is beszéljünk a csodálatos végröl amin bevallom kicsordultak a könnyeim.

Sabnock Sanatory   2019. 08. 21.

Nagyon jól összerakott film,és Tom Cruise,ha nem is lett olyan igazi szamuráj,de megható volt a fejlődése,és visszatért hite az élet szeretetéhez. egy kis romantika,harc,dráma,azt hiszem nem is kell több ! A másik főszereplő Ken Watanabe is hozza a karaktert. Érdemes megnézni.

Yosihiro   2017. 12. 13.

Remek Tom C alakítás egy remek történettel karöltve. A film felépítése nagyon jó. Egyenletesen vezeti a nézőt a kifejletig. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Deku   2017. 07. 24.

Nagyon szeretem a japán kultúrát és Tom Cruise is egész jó színész nagy gond nem lehetett. Én látom benne a fantáziát és külön tetszett a zenei aláfestés valami hihetetlen jó módon elkapták az film stílusát vele. fantasztikus volt és ennyi elég is.

GedyPapa   2017. 03. 13.

Sokkal kevesebbet vártam ettől a filmtől, de meglepően sokat adott. Ez Tom Cruisenak és a mellékszereplőknek is köszönhető. Egy részről kiválóan mutatja be a személyiségfejlődést, más részről pedig nagyon látványos. Érdemes megtekinteni!

ZeroHero   2015. 05. 05.

Rövid leszek: kimondottan kellemes, szerethető film! Cruise remekel - a hibbant hollywoodi szcientológus teljesen eltűnik és csak a meggyötört katona marad. Ezt nevezem színészi teljesítménynek! Az is hatalmas pozitívum a szememben, hogy nem erőltett... több»

Norbert93   2019. 04. 11.

Meglepően jó film. Különböző kultúrák és népek szokásai, hagyományai kerülnek bemutatásra. A régi, lovagias nemességgel vagy inkább valami többel rendelkező, feudális körülmények közt élő, hagyományőrző szamurájok az újkor változásai ellen, amelyek e... több»

Cruise évekig készült a szerepre.

(HE7EDIK)

Tom Cruise a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.

Tom Cruise éveket töltött Japánban, hogy felkészüljön a szerepre.

(mrarizona)

Az első film amiben Ken Watanabe angolul beszél.

(mrarizona)

Nagyon kevés hiányzott ahhoz, hogy Tom Cruise életveszélyes, vagy akár halálos sérülést szerezzen. Kollégájával épp egy harcjelenetet gyakoroltak, amikor a kard mindössze pár centiméterre állt meg Tom Cruise torkától.

(BSzabina)