Harag

Patya94   2020. 11. 29.

Na ilyen egy kurva jo haborus film. Egyik kedvenc szineszem a Pitt, de itt kicsit mu a karaktere

Deku   2017. 07. 23.

Nekem nagyon tetszett a film. Sokáig tartott mire rászántam magam, de nagyon megérte. Egész jól ábrázolja a háborút és könnyedebben nézhető mint az ilyen féle filmek általában.

indingo   2017. 05. 02.

Olyan női nézőbarát háborús film. Bátor és jóképű hazafiak harcolna és áldozzák fel életüket a hazáért, mindez megfűszerezve egy kis romantikával.

HercegPeter   2016. 12. 04.

Nem volt rossz, bár voltak benne túlzások. Néhány nagyobb klisé is előfordul szerintem, bár voltak számomra meglepő fordulatok is. Összességében teljesen rendben van. Nem tartozik a legjobbak közé, de aki szereti a háborús filmeket, annak nyugodt szívvel ajánlom.

dailyfilmsan   2019. 07. 28.

Ha háborús filmről van szó akkor nincs olyan nagy neves színész aki ne akarnak legalább egyben játszani. Ez a film is hatalmas neveket sorakoztat. Nem csoda hogy a film bitang. Érzelmes, véres, lelkes és borzasztó. Ahogyan az a való életben lehetett.... több»

NGN   2020. 01. 15.

Talán az utóbbi évek legerősebb háborús filmje. Jó színészi alakítások, feszültség és hihetetlenül valós tankos csaták. Kiváló!

ZeroHero   2019. 09. 27.

Nalam a legjobb tankos film, meg akkor is, ha tipikus amerikai es mindenfele hitelessegi problemak vannak a filmben szereplo jarmuvekkel. A szuk terben a kenyszer hatasara egymas mellett elo emberek minden egyes rezdulese azonnal felerosodik, mindenk... több»

Shia LaBeouf

David Ayer így instruálta a színészeit: "Úgy játsszatok, mintha ez lenne az utolsó film, amit készítetek".

A forgatás 2013. szeptember 30-án kezdődött és 62 napig tartott.

A film szereplői a forgatás megkezdése előtt egy hetes kiképzőtáborban vettek részt, amely alatt végig a tankban aludtak és le kellett adniuk a mobiltelefonjaikat.

David Ayer semmiképpen nem akart a filmjéhez fekete-fehér effektusokat használni, bár sokan a múlthoz ezeket a színeket párosítják. A rendező a film elkészítése előtt több veteránt is meginterjúvolt és ők azt mondták, hogy a háború évei alatt a színek szinte harsányabbak lettek számukra,ahogy az érzékszerveik kiélesedtek, a leszerelés utáni időt érezték inkább fekete-fehérnek.

David Ayer rendező maga is volt katona a '80-as években, nagyapja pedig a második világháború idején szolgált.

Amikor a filmben lövést ad le a Tigris harckocsi, az csak trükk, valójában mozgatni is csak óvatosan mozgatták.

A Tigris harckocsit a Bovington múzeumtól kapták kölcsön a film készítői.

Ez az első háborús film, amelyikben egy eredeti Tigris harckocsi szerepel.

A 62 napig tartó forgatás Los Angelesben és az Egyesült Királyságban zajlott.

Shia LaBeouf állítólag valóban kihúzta a fogát a szerephez, és nem fürdött az egész forgatás ideje alatt.

A Becstelen brigantyk után Brad Pitt ismét nácikra vadászik, vagyis egyre inkább kijelenthető, hogy igencsak szívesen teszi ezt, és ezért végül is nem nagyon lehet őt hibáztatni. több»

A Fury egy jól elkészített háborús film, erős karakterekkel, jól kidolgozott látványvilággal, értékelhető mondanivalóval és nem hibátlan, mégis katarzist kiváltó realitással. Ajánljuk a háborús filmek kedvelőinek, Brad Pitt rajongóknak, tank-őrülteknek és főleg a hősies, önfeláldozó sztorikat szerető filmmániásoknak. több»