Fury
indingo

Shia LaBeouf

A második világháború a végéhez közeleg, ezt a katonák hangulatán és állapotán is érezni lehet. Don Collier (Brad Pitt) őrmester, vagy ahogy a beosztottjai nevezik, Wardaddy az ellenséges vonalak mögött állomásozik. A kimerítő küzdelemhez csatlakozik egy újonc, Norman (Logan Lerman) is. Az ötfős… Több

Rendező: David Ayer
Író: David Ayer
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Kína
Premier (HU): 2014.10.23.

2024.02.15 Master

Sok bírálatot kapott, pedig jó kis háborús mozi

Kapott ez a film hideget és meleget is annak idején, 10 évvel ezelőtt, főleg a háborús film fanoktól és harckocsi mániásoktól, mondván: nem reális az egész. Én meg azt mondom: 80%-ban igenis reális a film (és élvezhető). Ami a maradék 20%-ot illeti, az főleg az utolsó fél órára vonatkozik: amikor beadják a nézőnek, hogy egyetlen Sherman M4 képes fél napig feltartóztatni több száz német katonát, akiknél még Panzerfaust is van. Ez egyértelműen badarság. Egyetlen Sherman valóban megakaszthat egy gyalogsági egységet, de nem túl hosszú időre, mert előbb-utóbb páncélöklökkel, gránátokkal megközelítik, és tönkretehetik teljesen a lövegét, aztán a kezelő személyzetet is leölik. Ezt leszámítva szerintem jó film, Brad Pitt jól alakítja a harcokban megkeményedett és érzéketlen harckocsizó parancsnokot. Az a történetszál, mely egy ifjú újonc szemszögéből láttatja a veterán harckocsizó csapatot, külön érdekes, és kicsit Oliver Stone A szakasz című filmjét juttatja eszembe. David Ayer odatette ezt az egészet, nekem tetszett/tetszik.

2017.05.02 indingo

Olyan női nézőbarát háborús film. Bátor és jóképű hazafiak harcolna és áldozzák fel életüket a hazáért, mindez megfűszerezve egy kis romantikával.

2017.07.23 Deku

Nekem nagyon tetszett a film. Sokáig tartott mire rászántam magam, de nagyon megérte. Egész jól ábrázolja a háborút és könnyedebben nézhető mint az ilyen féle filmek általában.

2021.09.03 Laca//Ho/rr/oR//

Remek kis háborús film egy tank nézőszögéből

Soha nem gondoltam volna, hogy Brad Pittet egy háborús filmben fogom látni, de ez is eljött. Túl azon, hogy daliás fiatalemberekről szól a film, sokszor éreztem, hogy a hölgyeknek címezték Brad Pitt, Logan Lerman vagy Jon Bernthal végett, roppant jól ábrázolta az akkori helyzetet, amit az emberekből kihozott, és a látványa is magával ragadó volt. Sokszor tudtam azonosulni Norman Ellison karakterével, hiszen az ő szemszögéből láttunk rengeteget a filmben. Ahogy ő sem értett sok mindent a háborúban, és irtózott a gondolatától, úgy, mi is csak tátott szájjal néztük, mi is volt akkoriban. Szerintem a film felénél tartott romantika kellett bele, ugyan érdekes volt, hogy erre helyezték a hangsúlyt, mégis átjött a mondanivalója a szerelmi viszonynak a katona és a civil nő között. A vége pedig iszonyat izgalmas és lélegzetelállító volt. Jó volt, hogy a tankok voltak a főszerepben, ebből a nézőpontból még nem igen csináltak ehhez hasonló háborús filmet. Nekem tetszett, és mindezek mellett jól belevitték a katonáktól átadott üzenetet, mégpedig: nincs helye az érzelgősségnek, keménynek kell lenni.

Egy hiteltelen amerikai,kissé nyálas,csöpögős marhaság.És hogy Brad Pitt erre kapható volt,pedig egy intelligens színész!Döbbenetes a történelem farba rugdosása.

A filmbeli Fury névre keresztelt tank egy M4 Sherman harckocsi, melynek legfőbb fegyvere egy 76 mm-es harckocsi ágyú volt és 5 fős legénységgel rendelkezett.Szerző: Harper

A filmben többször elhangzik a „kraut” kifejezés, amikor az amerikai katonák krautoknak nevezik a németeket. A kifejezés németül káposztát jelent, és arra utal, hogy az amerikaiak káposztaevőknek tartották a németeket nemzeti eledelük, a sauerkraut (savanyú káposzta) után.Szerző: Harper

David Ayer így instruálta a színészeit: "Úgy játsszatok, mintha ez lenne az utolsó film, amit készítetek".Szerző: ArpiHajdu és Réci

A forgatás 2013. szeptember 30-án kezdődött és 62 napig tartott. Szerző: ArpiHajdu és Réci

(2015. 08. 06.)
Tank csapdában
A Becstelen brigantyk után Brad Pitt ismét nácikra vadászik, vagyis egyre inkább kijelenthető, hogy igencsak szívesen teszi ezt, és ezért végül is nem nagyon lehet őt hibáztatni. Több

(2018. 04. 19.)
A Fury egy jól elkészített háborús film, erős karakterekkel, jól kidolgozott látványvilággal, értékelhető mondanivalóval és nem hibátlan, mégis katarzist kiváltó realitással. Ajánljuk a háborús filmek kedvelőinek, Brad Pitt rajongóknak, tank-őrülteknek és főleg a hősies, önfeláldozó sztorikat szerető filmmániásoknak.... Több