88% 1994 szavazat
Kódjátszma

Kódjátszma

The Imitation Game
Benedict Cumberbatch

Alan Turing (Benedict Cumberbatch) hamar nagy figyelmet kelt a Cambridge Egyetemen újító gondolataival. Szakterülete a modern számítástechnika. Amikor Nagy Britannia hadba száll a Német Birodalom ellen, Alan újításainak a hadsereg is nagy hasznát veszi, de kódfejtőként ő is bevonul.… Több

Rendező: Morten Tyldum
Író: Graham Moore
Forgatókönyvíró: Andrew Hodges
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2015.01.29.

2024.04.16 Eszter 79

Ma láttam ezt az elgondolkodtató filmet. Egy olyan fiatalemberről szól a film, aki tudásával lecsökkentette a II. világháború időtartalmát azzal, hogy megfejtette a németek kódját. Igaz történeten alapul a film. A párhuzamos időszerkesztésű filmben... Több

Hát gondolom ehhez a filmhez kell egy bizonyos fajta lelkiállapot,ami nálam gondolom nem volt meg,vagy csak egyszerűen nem az én filmem.A története jó,de valahogy engem hidegen hagyott.Kissé vontatott!

2017.04.15 indingo

Érdekes történelmi film volt, ami igaz történetet dolgoz fel. Nem volt egy pörgős sztori, de unalmasnak se találtam. a szereposztása is elég jóra sikeredett.

2017.07.10 Deku

Egy dolog biztos, hogy többször is szívesen megnézném ezt a filmet. A másik pedig ami tetszett, hogy a főhősünk nem egy egyszerű sablon karakter volt hanem jól kidolgozott főszereplő.

2015.02.20 dulkap

Az elején még azt gondoltam, hogy ez a film nagyon fog tetszeni fog. Bejött Turing arroganciája, mert mindezt úgy tette, hogy tényleg okosabb volt mindenkinél, amiben Menzies még asszisztált is. Aztán egyszer csak egy bő fél órára gyakorlatilag megál... Több

Egy interjúban Michael Caine elismeri Benedict Cumberbatch tehetségét, csak névváltoztatásra ösztönzi. Saját példáját hozza fel, őt eredetileg Maurice Joseph Micklewhite-nak hívták. Művésznevének eredete a "Zendülés a Caine hadihajón" című regényből, illetve a kétszer is megfilmesített változatból való.Szerző: Berto49

Benedict Cumberbatch kimondottan színészóriás, nem csodálom, hogy a Hamlet főszereplőjeként 30 perc alatt minden jegy elfogyott az előadásra.Szerző: Berto49

A főhős a valóságban reklámfilmek alámondását is vállalja különleges hangja miatt.Szerző: Bizsu82

A film főszereplője különleges hangja miatt több filmben is narrátorként működött közre.Szerző: Bizsu82

(2015. 03. 28.)
A norvég, a meleg matematikus és a középkor
A Kódjátszma 8 kategóriában indul az Oscarért. Méghozzá minden joggal. Bár akkor sem lennék meglepve, ha az Akadémia a legjobb filmként vagy a legjobb férfi főszereplőért értékelné díjjal, ha rajtam múlna, a legjobb rendezőnek járó aranyszobrocskát adnám mindenképpen Morten Tyldumnak. Több

Értékelés: 8.7/10
(2015. 05. 07.)
Azt hiszem a szabadság és a demokrácia védelmezőjeként tetszelgő Nagy-Britanniát leszámítva erre a produkcióra mindenki büszke lehet. Több

(2015. 08. 05.)
Tuti kombináció
A Hogyan-nyerjünk-Oscart, de legalábbis Gyűjtsünk-be-jó-pár jelölést elv mentén Benedict Cumberbatch parádézik egy olyan filmben, amelynek szinte az összes kockája arany szobrocskáért kiált. Több

Értékelés: 8.5/10
(2019. 05. 22.)
Egy csodálatos elme
A "Kódjátszma" csodálatosan mutatja be milyen hatalmas szerepe volt ebben a műveletben a matematikus zseni kitartásának és páratlan képességeinek, de persze az öröksége ennél jóval sokrétűbb. Több

Értékelés: 8.5/10
(2018. 03. 24.)
A filmet ajánljuk az elgondolkodást szerető filmrajongóknak, a kémvilág kedvelőinek és a világháborús korszak speciális megjelenítését szerető mozinézőknek. Több