Kódjátszma (2014)

The Imitation Game

Sabnock Sanatory   2020. 03. 22.

Hát gondolom ehhez a filmhez kell egy bizonyos fajta lelkiállapot,ami nálam gondolom nem volt meg,vagy csak egyszerűen nem az én filmem.A története jó,de valahogy engem hidegen hagyott.Kissé vontatott!

indingo   2017. 04. 15.

Érdekes történelmi film volt, ami igaz történetet dolgoz fel. Nem volt egy pörgős sztori, de unalmasnak se találtam. a szereposztása is elég jóra sikeredett.

dulkap   2015. 02. 20.

Az elején még azt gondoltam, hogy ez a film nagyon fog tetszeni fog. Bejött Turing arroganciája, mert mindezt úgy tette, hogy tényleg okosabb volt mindenkinél, amiben Menzies még asszisztált is. Aztán egyszer csak egy bő fél órára gyakorlatilag megállt a film és nem haladt semerre. Aztán amint kicsit megint elindultak a dolgok, mindig közbevágtak egy időugrással, amit én feleslegesnek éreztem, főleg a gyerekkori jelenetek nem tettek hozzá. Mintha a rendező bizonytalan lett volna a történetvezetésben. Viszont a színészi játék egytől egyig hibátlan. Cumberbatch viszi a prímet, de nálam Knightley alakítása is remekül működött. Strong pedig önmagában él a filmben, mint mindig. Ha nem lenne szövege, csak nézne bele a kamerába, az is emlékezetes lenne.

Bogi87   2016. 05. 27.

Megtörtént eseményeken alapuló, remekül kivitelezett alkotás.

rbernadett   2015. 05. 13.

Az idei illetve tavalyi Oscar repertoár egyik, hanem a legjobb filmje. A színészek hitelesek és a film olyan helyre enged betekintést, ahova eddig előtte más film - legjobb tudomásom szerint - soha. Turing nem is kérdés, hogy zseni volt és a meghurcolása mélységesen felháborító. A film tökéletesen dolgozza fel a Turing magánéletét is, ugyanis egyáltalán nem fektet rá hangsúlyt, ahogy Turing sem tette.

Deku   2017. 07. 10.

Egy dolog biztos, hogy többször is szívesen megnézném ezt a filmet. A másik pedig ami tetszett, hogy a főhősünk nem egy egyszerű sablon karakter volt hanem jól kidolgozott főszereplő.

dailyfilmsan   2017. 10. 31.

Élveztem minden percét a filmnek.

Benedict Cumberbatch

Egy interjúban Michael Caine elismeri Benedict Cumberbatch tehetségét, csak névváltoztatásra ösztönzi. Saját példáját hozza fel, őt eredetileg Maurice Joseph Micklewhite-nak hívták. Művésznevének eredete a "Zendülés a Caine hadihajón" című regényből, illetve a kétszer is megfilmesített változatból való.

(Berto49)

Benedict Cumberbatch kimondottan színészóriás, nem csodálom, hogy a Hamlet főszereplőjeként 30 perc alatt minden jegy elfogyott az előadásra.

(Berto49)

A főhős a valóságban reklámfilmek alámondását is vállalja különleges hangja miatt.

(Bizsu82)

A film főszereplője különleges hangja miatt több filmben is narrátorként működött közre.

(Bizsu82)

Benedict Cumberbatch színészi pályafutása előtt angolt tanított egy tibeti kolostorban.

(Bizsu82)

A film megtörtént eseményeket dolgoz fel.

(ps)

Winston Churchill egyszer azt állította, hogy Alan Turing többett tett a háború pozitív kimenetele érdekében, mint bárki más.

(ps)

Benedict Cumberbatch a forgatás vége felé egyszer sírógörcsöt kaoptt, annyira megszerette a karakterét.

(ps)

Leonardo DiCapriot felkérték, hogy szerepeljen a filmben, de ő nem élt a lehetőséggel.

(ps)

A forgatást 2013 novemebr 11-én fejezték be, épp a háború emléknapján.

(ps)

A Kódjátszma 8 kategóriában indul az Oscarért. Méghozzá minden joggal. Bár akkor sem lennék meglepve, ha az Akadémia a legjobb filmként vagy a legjobb férfi főszereplőért értékelné díjjal, ha rajtam múlna, a legjobb rendezőnek járó aranyszobrocskát adnám mindenképpen Morten Tyldumnak. több»

Azt hiszem a szabadság és a demokrácia védelmezőjeként tetszelgő Nagy-Britanniát leszámítva erre a produkcióra mindenki büszke lehet. több»

A Hogyan-nyerjünk-Oscart, de legalábbis Gyűjtsünk-be-jó-pár jelölést elv mentén Benedict Cumberbatch parádézik egy olyan filmben, amelynek szinte az összes kockája arany szobrocskáért kiált. több»