Alan Turing (Benedict Cumberbatch) hamar nagy figyelmet kelt a Cambridge Egyetemen újító gondolataival. Szakterülete a modern számítástechnika. Amikor Nagy Britannia hadba száll a Német Birodalom ellen, Alan újításainak a hadsereg is nagy hasznát veszi, de kódfejtőként ő is bevonul.… több»
Az a baj az efféle valóságalapú filmekkel, hogy hajlamos a néző úgy megtörténtnek elfogadni a sztorit, ahogyan a rendező tálalja neki. A szpojlerezést elkerülendő csak megemlíteném, hogy sok mindent úgy írtak bele a forgatókönyvbe, ahogyan az még véletlenül sem történt meg, és így ez sajnos történelemhamisítás.
Az elején még azt gondoltam, hogy ez a film nagyon fog tetszeni fog. Bejött Turing arroganciája, mert mindezt úgy tette, hogy tényleg okosabb volt mindenkinél, amiben Menzies még asszisztált is. Aztán egyszer csak egy bő fél órára gyakorlatilag megál... több»
Az idei illetve tavalyi Oscar repertoár egyik, hanem a legjobb filmje. A színészek hitelesek és a film olyan helyre enged betekintést, ahova eddig előtte más film - legjobb tudomásom szerint - soha. Turing nem is kérdés, hogy zseni volt és a meghurco... több»
A film összbevétele 233 555 708 dollár volt (imdb.com).
Egy interjúban Michael Caine elismeri Benedict Cumberbatch tehetségét, csak névváltoztatásra ösztönzi. Saját példáját hozza fel, őt eredetileg Maurice Joseph Micklewhite-nak hívták. Művésznevének eredete a "Zendülés a Caine hadihajón" című regényből, illetve a kétszer is megfilmesített változatból való.
(Berto49)Benedict Cumberbatch kimondottan színészóriás, nem csodálom, hogy a Hamlet főszereplőjeként 30 perc alatt minden jegy elfogyott az előadásra.
(Berto49)Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »