Aimée és Jaguár

Aimée és Jaguár

Aimée & Jaguar

1943, Berlin. Felice Schragenheim, a fiatal zsidó nő hamis papírokkal igyekszik életben maradni a náci Németország szívében. Egy nap azoban sorsfordító találkozásra kerül sor; Felice megismerkedik Lily Wursttal, az ideális birodalmi nőt megtestesítő katonafeleséggel, és szenvedélyes szerelem… Több

Ország: Németország
Premier: 1999.02.10.

2021.05.31 danda115

Egy szívszorongató, szenvedélyes történet egy nőről, akinek a világa összedől a holokauszt miatt. Az egyik legjobb film ebben a témában, a klasszkusok mellett a helye.

2020.05.11 Artemisia

a nap véleménye

Jaguár öröksége

"Járj csak boldogan és reám/ emlékezz: tudod, úgy szeretett szívem./ S hogyha elfeleded talán,/ emlékeidbe idézem én,/ kedves volt s gyönyörű közös életünk." – Ezeket a szavakat maga Szapphó címezte a szerelmének. Ezek a sorok jutottak eszembe Aimée... Teljes kritika

2020.11.04 Miikeee166

Olvastam az eredeti könyvet, ami megható volt és nagyon mélyen szólt hozzám, valahogy a film ezt az érzést nem tudta hozni. Sötétnek, hidegnek éreztem, ez a történet elsősorban a szerelmről szól, viszont úgy éreztem a hangsúly itt a tragédián van inkább.

A film összbevétele 927 107 dollár volt (imdb.com).

Maria Schrader 1998-ban született lányát, Felice Kauffmant Felice Schragenheim után nevezte el, akit ő alakított a filmben.Szerző: Artemisia

Lily Wurst 2006. március 31-én hunyt el; haláláig Berlinben élt.Szerző: Artemisia

Sosem derült ki, hogy Felice pontosan milyen körülmények között vesztette életét, és mi történt a holttestével; bizonyára tömegsírba temették vagy krematóriumban semmisítették meg.Szerző: Artemisia

Felice 1944. november 11-én adta az utolsó életjelet magáról; feltételezhetően 1944 decemberében veszíthette életét egy tömegmészárlás során.Szerző: Artemisia