A bukás - Hitler utolsó napjai (2004)

Der Untergang

Bruno Ganz

hegcsa   2022. 01. 16.

Nekem az volt a kínzó kérdésem, hogy hogy a francba tud egy ember felépíteni egy olyan közeget maga körül, amelyik még akkor is vakon teljesíti a parancsait, amikor azoknak már semmi értelme? Hogy működik a (politikai és lelki) hatalom és a zsarnoksá... több»

Deku   2017. 12. 21.

Hát talán furcsa, hogy nem egy fejtörős film de pontosan erre volt szükségem. Egyszerű és mégis nagyszerű alkotás ez. Nagyon szerettem benne, hogy nem vitték túlzásba semmilyen téren a filmet.

Képkockák   2021. 10. 26.

Bruno Ganz svájciként is a legjobb színész, aki eljátszotta Hitlert. Egy tökéletes történelmi film, amit iskolában is mutogatni kéne.

Sabnock Sanatory   2020. 03. 18.

Nagyon megdöbbentő,és realisztikus alkotás egy eszme,rendszer,egy álom összeomlásáról.Döbbenetes erővel pörögnek a filmkockák,és a székbe présel a hihetetlenül nyomasztó légkör.Nagyon erős mozi,ajánlanám mindenkinek.

dailyfilmsan   2019. 01. 14.

Nagyon letaglózó a film. A tekintetet a képernyőre szegezi és egy olyan kínkeserves és borzalmas időszak végnapjait mutatja meg amit ma talán a filmek nélkül el se tudnánk képzelni. A film nem rendelkezik sok harcjelenettel és javarészt Hitler bunker... több»

citizenfour99   2016. 04. 05.

Már nemtudom hányadszor elkezdtem ma is végignézni, nem megy, fantáziátlan, sablonos, lapos, szörnyű, senkinek sem ajánlom.

elekm90   2020. 04. 13.

Nagyon realisztikus film, ami mindenféle hatásvadászat nélkül tud egy nagyon erős alkotás lenni. Bruno Ganz alakítása Hitlerként zseniális, nehezen tudom elképzelni hogy a közeljövőben bárki ezt felül tudná múlni. Nálam a film így is egy 8/10, mert olykor azért leült, nem végig volt egyenletesen érdekes.

A nyitójelenetben, mikor Traudl jelentkezik a titkárnői állásra, Traudl Humpsként mutatkozik be Hitlernek. A későbbiekben viszont Traudl Junge néven említik. Ennek oka, hogy az 1942-es nyitójelenet és a későbbi, 1945-ben játszódó események között Traudl férjhez ment. Bár ez a filmben nincs bemutatva, a névváltoztatást helyesen tartalmazza a film.

(elekm90)

A film azon részéből amikor Hitler rájön hogy elvesztette a háborút a mai napig sok különböző mémvideó készül és terjeszkedik az interneten.

(dailyfilmsan)

Hitler életének utolsó 10 napját filmesítette meg ez a film. Ez az időszak április 20 és április 30 között zajlott le az 1945-ös évben.

(dailyfilmsan)

Alexander Held színész 10 kilogrammot fogyott Walter Hewel karakterének megformálásáért.

(Diesel)

Bruno Ganz korábban a Brazíliai fiúkban (1978) alakította a német Dr. Bruckner professzort.

(Diesel)