Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

bbozsi   2019. 11. 16.

Hálás téma és nem rontották el. Gary Oldman nagyon jó, és a többiek is tudják vele tartani a lépést.

ArpiHajdu és Réci   2018. 02. 11.

Az elvek csatája

Gary Oldman a pocakos, idős állandóan szivarozgató és whisky-t szürcsölgető Winston Churchill szerepében, akit éppen akkor láthatunk, amikor az Egyesült Királyság a II. világháború egyik legveszélyesebb időszakát éli át… Bizony, nem véletlen a megann... teljes kritika»

Deku   2018. 02. 15.

Elképesztő volt, hogy ennyire gyenge legyen valami de a példa alapján nem volt semmi extra benne. Hát ez valami elképesztően lehangoló lett. Úgy értem, hogy lehangolóan siralmas. Nincs a filmnek se eleje se vége.

HercegPeter   2018. 07. 30.

Ha nem tudnám, hogy Gary Oldman az, nem jönnék rá. Jól összerakott furcsa atmoszférájú alkotás. Churchill a II. világháború egyik legmeghatározóbb alakja. Én a tanulmányaim, ismereteim alapján sokkal keményebb, határozottabb figurának képzeltem el. ... több»

dailyfilmsan   2018. 11. 05.

Gary Oldman kitűnőt alakít benne. Viszont nekem kicsit túldramatizált a helyzet. Mintha a dadogó király és Churchil szerepet cseréltek volna. Aranyos hogy a film hősként akarja beállítani a minisztert de tulajdonképpen ő volt a szükséges rossz aki me... több»

GedyPapa   2018. 03. 05.

Amikor kevés az 5 csillag. Még órákon keresztül tudtam volna nézni a filmet. Gary Oldman Churchillként olyan hangulatot varázsolt, amit már nagyon rég láttam. Igaz maga a korszak is nagy kedvencem, de ez most még különlegesebb volt. A mellékszereplők és a főszereplők is kitettek magukért.

HETEDIK   2018. 01. 20.

Egy unalmas életrajzi film egy mindig zseniális Gary Oldmannel. Hogy csupán most kapta első díját, botrány. Azonban hogy ő most is kiemelkedő még nem jelenti azt hogy a film is az. Nem ártott volna több cselekmény, több jelenet a háborúból, nem csupán végtelen párbeszédekkel operálni.

Bryce Dallas Howard
Bryce Dallas Howard
Haley Bennett
Sofia Boutella
Gary Oldman

A film összbevétele 145 843 120 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 130 257 909 forintot termelt. A hazai mozik összesen 123 078 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film történész tanácsadója John Lukacs (1924) Széchenyi-nagydíjas magyar származású amerikai professzor. Könyveinek száma több mint 25, ezek jó része magyar fordításban is olvasható.

(Berto49)

Gary Oldman naponta négy órát ült a sminkben a forgatások előtt, így fél háromkor már elindult a munkába, hogy mire a stáb megérkezik már Churchill lehessen.

Gary Oldman nem vállalta, hogy 20-30 kilót felszed a szerepért, így habruhát húztak rá. A fejét azonban leborotválta, hogy könnyebben tudják felhelyezni rá a parókát.

Gary Oldman csak azután volt hajlandó elfogadni a szerepet, hogy meggyőzte Kazuhiro Tsuji maszkmestert, hogy térjen vissza a nyugdíjból. Tsuji korábban olyan filmeken dolgozott, mint a Benjamin Button, a Hellboy vagy a Grincs.

Gary Oldman karrierje során először kapott díjat Golden Globe formájában.

(HETEDIK )

A filmben elhangzik Churchill több elhíresült mondata is.

(HETEDIK )

Gary Oldman az ötödik olyan színész a Harry Potter franchise-ból (Michael Gambon, Timothy Spall, Brendan Gleeson, Robert Hardy), akinek lehetősége volt eljátszani Winston Chruchillt.

Az alkotók a filmet a forgatás ideje alatt rákban elhunyt John Hurt elmékének ajánlották, aki eredetileg Neville Chamberlain szerepét játszotta volna, azonban betegsége miatt végül egy jelentet sem tudott leforgatni.

Ez a második 2017-ben bemutatásra kerülő film Churchill életéről. Az említett produkcióban Brian Cox alakítja az ikonikus brit politikust.

Ez Gary Oldman és John Hurt harmadik közös filmje a Szabó, suszter, baka, kém és a Harry Potter és a halál ereklyéi 2 után.

A legsötétebb óra, egy nagyon erős életrajzi film. Történelem és második világháború rajongóknak kötelező, de azoknak is bátran ajánlom, akik szeretik a dialóg központú filmeket és azoknak is akik bátorságot szeretnének gyűjteni a vizsgákhoz, vagy akár a munkahely kihívásaihoz. Hisz a győzelemhez néha elég bátornak lenni. 80/100 több»

Wright új - számomra hibátlan - alkotását mindenkinek ajánlom, mivel nemcsak Oldman ajándékoz meg minket egy mesteri jutalomjátékkal, hanem a film is olyan zsigeri élményt nyújt, amit újra át akarunk majd élni.
10/10 több»

Miként lehetne egy mondatban összefoglalni A legsötétebb óra lényegét? Talán úgy, hogy a Churchill alakjában megtestesülő Jó az egyetlen lehetséges utat választja, felveszi a harcot a Gonosz ellen. Ha tündérmeséről beszélnénk akkor nem lenne ezzel gond. De történelmi filmről van szó, ami minden bizonnyal jóval szélesebb tömegekhez fog eljutni, mint bármelyik minden szakmai igényt kielégítő monográfia. Következtetésképpen jóval több embernek fogja a történelmi múltról kialakított gondolkodását formálni. Ezért nagyon súlyos, hogy Joe Wright filmje lebutít. 4/10 több»