Advertisement

Bryce Dallas Howard
Haley Bennett
Sofia Boutella

Reitman   2022. 08. 09.

Egész jó, de egy kicsit sablonos( 1. bevezetés 2. bonyodalom; 3. kibontakozás; 4. tetőpont). Amikor azt hallottam, hogy Gary Oldman játssza Churchillt, én azt vártam hogy egy kitűnő filmet fogok látni. Ez inkább nagy költségvetésű TV-film, vagyis a mai BBC filmek meg profibbnak tűnnek. (Lehet, adok meg egy csillagot később.)

Deku   2018. 02. 15.

Elképesztő volt, hogy ennyire gyenge legyen valami de a példa alapján nem volt semmi extra benne. Hát ez valami elképesztően lehangoló lett. Úgy értem, hogy lehangolóan siralmas. Nincs a filmnek se eleje se vége.

ArpiHajdu és Réci   2018. 02. 11.

Az elvek csatája

Gary Oldman a pocakos, idős állandóan szivarozgató és whisky-t szürcsölgető Winston Churchill szerepében, akit éppen akkor láthatunk, amikor az Egyesült Királyság a II. világháború egyik legveszélyesebb időszakát éli át… Bizony, nem véletlen a megann... teljes kritika»

HercegPeter   2018. 07. 30.

Ha nem tudnám, hogy Gary Oldman az, nem jönnék rá. Jól összerakott furcsa atmoszférájú alkotás. Churchill a II. világháború egyik legmeghatározóbb alakja. Én a tanulmányaim, ismereteim alapján sokkal keményebb, határozottabb figurának képzeltem el. ... több»

dailyfilmsan   2018. 11. 05.

Gary Oldman kitűnőt alakít benne. Viszont nekem kicsit túldramatizált a helyzet. Mintha a dadogó király és Churchil szerepet cseréltek volna. Aranyos hogy a film hősként akarja beállítani a minisztert de tulajdonképpen ő volt a szükséges rossz aki me... több»

Filmelemző   2018. 03. 22.

Értékelésem 7,5 / 10.Szerintem nem ad átfogó képet Churchill egyéniségéről és fiatal éveiről, csak a háborús életszakaszát veszi górcső alá. Az is probléma, hogy egy háborús témához mérten, nincs a filmben elég mozgalmasság, gyakorlatilag a párbeszéd... több»

HE7EDIK   2018. 01. 20.

Egy unalmas életrajzi film egy mindig zseniális Gary Oldmannel. Hogy csupán most kapta első díját, botrány. Azonban hogy ő most is kiemelkedő még nem jelenti azt hogy a film is az. Nem ártott volna több cselekmény, több jelenet a háborúból, nem csupán végtelen párbeszédekkel operálni.

A film összbevétele 145 843 120 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 130 257 909 forintot termelt. A hazai mozik összesen 123 078 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film történész tanácsadója John Lukacs (1924), Széchenyi-nagydíjas magyar származású amerikai professzor. Könyveinek száma több mint 25, ezek jó része magyar fordításban is olvasható.

(Berto49)

Gary Oldman naponta négy órát ült sminkben a forgatások előtt, így fél háromkor már elindult a munkába, hogy mire a stáb megérkezik, már Churchill lehessen.

Gary Oldman nem vállalta, hogy 20-30 kilót felszed a szerepért, így habruhát húztak rá. A fejét azonban leborotválta, hogy könnyebben tudják felhelyezni rá a parókát.

Gary Oldman csak azután volt hajlandó elfogadni a szerepet, hogy meggyőzte Kazuhiro Tsuji maszkmestert, hogy térjen vissza a nyugdíjból. Tsuji korábban olyan filmeken dolgozott, mint a Benjamin Button, a Hellboy vagy a Grincs.

Gary Oldman karrierje során először kapott díjat Golden Globe formájában.

(HE7EDIK )

Sokak szerint Gary Oldman karrierje legjobb alakítását nyújtja Joe Wright filmjében, és minden bizonnyal Oscar-díjat is nyer majd ezért márciusban. Nem értek egyet... BUJDOSÓ BORI KRITIKÁJA. több»

Miként lehetne egy mondatban összefoglalni A legsötétebb óra lényegét? Talán úgy, hogy a Churchill alakjában megtestesülő Jó az egyetlen lehetséges utat választja, felveszi a harcot a Gonosz ellen. Ha tündérmeséről beszélnénk akkor nem lenne ezzel gond. De történelmi filmről van szó, ami minden bizonnyal jóval szélesebb tömegekhez fog eljutni, mint bármelyik minden szakmai igényt kielégítő monográfia. Következtetésképpen jóval több embernek fogja a történelmi múltról kialakított gondolkodását formálni. Ezért nagyon súlyos, hogy Joe Wright filmje lebutít. több»

A legsötétebb óra Joe Wright rendezésében és Gary Oldman főszereplésével egy újabb kísérlet arra, hogy átéljük A király beszéde és a Dunkirk rémisztő utazását a teljes megsemmisüléstől rettegő Európába. Noha a film szorosan kapcsolódik a második világháborúhoz és a lehengerlő Winston Churchill életéhez, számos megszívlelendő kiszólással kacsint a jelenkor polgárai felé is. több»