ArpiHajdu és Réci   2018. 02. 11.
Az elvek csatája

Gary Oldman a pocakos, idős állandóan szivarozgató és whisky-t szürcsölgető Winston Churchill szerepében, akit éppen akkor láthatunk, amikor az Egyesült Királyság a II. világháború egyik legveszélyesebb időszakát éli át… Bizony, nem véletlen a megannyi neves díjra jelölés, hiszen A legsötétebb óra igazi Oscar-alapanyagból dolgozik, s az idei évre is megkaptuk a Leonardo DiCaprio-szindrómát: egy színész, aki még egyszer sem kapott díjat, pedig kismilliószor megérdemelte volna. A mostani díjszezonban itt van nekünk Oldman, aki valóban korunk egyik, ha nem a legjobb színésze, s egy nagyon hálás szerep hozhatja neki az aranyszobrot. Szó se róla, az Oscar-hype nélkül is ezt a filmet ő viszi a hát... több»

Deku   2018. 02. 15.

Elképesztő volt, hogy ennyire gyenge legyen valami de a példa alapján nem volt semmi extra benne. Hát ez valami elképesztően lehangoló lett. Úgy értem, hogy lehangolóan siralmas. Nincs a filmnek se eleje se vége.

HercegPeter   2018. 07. 30.

Ha nem tudnám, hogy Gary Oldman az, nem jönnék rá. Jól összerakott furcsa atmoszférájú alkotás. Churchill a II. világháború egyik legmeghatározóbb alakja. Én a tanulmányaim, ismereteim alapján sokkal keményebb, határozottabb figurának képzeltem el. Egy igazi vaskalaposnak. Itt láthatjuk is ezt az oldalát, de az is kiderül, hogy ő egy sokkal összetettebb személyiség volt. Neki is volt humoros és érzékeny oldala. Mondhatnánk azt is, hogy ez a film a Dunkirk előzményfilmje, de annál nekem jobban tetszett. Bár ez sem egy kimondottan izgalmas film, azért Gary Oldman sokat dob rajta.

GedyPapa   2018. 03. 05.

Amikor kevés az 5 csillag. Még órákon keresztül tudtam volna nézni a filmet. Gary Oldman Churchillként olyan hangulatot varázsolt, amit már nagyon rég láttam. Igaz maga a korszak is nagy kedvencem, de ez most még különlegesebb volt. A mellékszereplők és a főszereplők is kitettek magukért.

dailyfilmsan   2018. 11. 05.

Gary Oldman kitűnőt alakít benne. Viszont nekem kicsit túldramatizált a helyzet. Mintha a dadogó király és Churchil szerepet cseréltek volna. Aranyos hogy a film hősként akarja beállítani a minisztert de tulajdonképpen ő volt a szükséges rossz aki mert áldozatokat hozni és hozott is a világháború során. Mindenesetre ha ő nincs most egész európa német gyarmat lehetne de az ő kiállása és akaratereje kellett akkor. A film hangulatban nyomást gyakorol és feszültséget gerjeszt ami helyén való hiszen akkoriban ellég nagy zűr volt, ezért teljes mértékben visszaadja azt a lelki felépítettséget a film amin akkor az emberek, az angolok keresztül mehettek. És hát még egyszer Gary csodás. El sem hittem hogy ő van a mask mögött egy megszokott emberi gesztusát nem vitte bele a játékába teljesen átformálódott. Csak az én kritikus hozzáállásom, de furcsák voltak a nagy sietett léptek egy pocakos, iszákos emberhez képest. Mindenképp ajánlom.

Bryce Dallas Howard
Bryce Dallas Howard
Haley Bennett
Sofia Boutella
Gary Oldman

A legsötétebb óra, egy nagyon erős életrajzi film. Történelem és második világháború rajongóknak kötelező, de azoknak is bátran ajánlom, akik szeretik a dialóg központú filmeket és azoknak is akik bátorságot szeretnének gyűjteni a vizsgákhoz, vagy akár a munkahely kihívásaihoz. Hisz a győzelemhez néha elég bátornak lenni. 80/100 több»

Wright új - számomra hibátlan - alkotását mindenkinek ajánlom, mivel nemcsak Oldman ajándékoz meg minket egy mesteri jutalomjátékkal, hanem a film is olyan zsigeri élményt nyújt, amit újra át akarunk majd élni.
10/10 több»

Miként lehetne egy mondatban összefoglalni A legsötétebb óra lényegét? Talán úgy, hogy a Churchill alakjában megtestesülő Jó az egyetlen lehetséges utat választja, felveszi a harcot a Gonosz ellen. Ha tündérmeséről beszélnénk akkor nem lenne ezzel gond. De történelmi filmről van szó, ami minden bizonnyal jóval szélesebb tömegekhez fog eljutni, mint bármelyik minden szakmai igényt kielégítő monográfia. Következtetésképpen jóval több embernek fogja a történelmi múltról kialakított gondolkodását formálni. Ezért nagyon súlyos, hogy Joe Wright filmje lebutít. 4/10 több»

A film összbevétele 145 843 120 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 130 257 909 forintot termelt. A hazai mozik összesen 123 078 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film történész tanácsadója John Lukacs (1924) Széchenyi-nagydíjas magyar származású amerikai professzor. Könyveinek száma több mint 25, ezek jó része magyar fordításban is olvasható.

(Berto49 )

Gary Oldman naponta négy órát ült a sminkben a forgatások előtt, így fél háromkor már elindult a munkába, hogy mire a stáb megérkezik már Churchill lehessen.

(ArpiHajdu és Réci )

Gary Oldman nem vállalta, hogy 20-30 kilót felszed a szerepért, így habruhát húztak rá. A fejét azonban leborotválta, hogy könnyebben tudják felhelyezni rá a parókát.

(ArpiHajdu és Réci )