Játssz egy Xiaomi Redmi Note 4-ért! · Ajándék mozijegy minden felhasználónknak! Több info itt » Login

A legsötétebb óra

(DIE DUNKELSTE STUNDE)

Hetedik  2018. 01. 20.

Egy unalmas életrajzi film egy mindig zseniális Gary Oldmannel. Hogy csupán most kapta első díját, botrány. Azonban hogy ő most is kiemelkedő még nem jelenti azt hogy a film is az. Nem ártott volna több cselekmény, több jelenet a háborúból, nem csupán végtelen párbeszédekkel operálni.

MMcFly2015  2018. 01. 20.

Az első 10-15 percben az ,,öreg" bemutatása nem sejtetett velem jókat. Harsányi Gábor szinkronja számomra elridegítette Winston Churchillt, így alig várom a megjelenéskor, hogy eredeti nyelven is megtekintsem... A legsötétebb óra nem nagy időt karol fel (szűk egy hónapot), és mégis sok mindenről szól. Elénk tárja Churchill megválasztását minden oldalról. Láthatjuk, hogy is élte meg ezeket a napokat magánemberként, politikusként egyaránt, és hogy próbálta kezelni az akkor már nem túl fényes Angliai helyzetet. Másrészt pedig a tavaly nyáron bemutatott Dunkirk film háttérinformációjának is szolgál. Így, hogy A legsötétebb óra elött láttam Nolan alkotását, sokkal könnyebb volt átlátni és izgulni azon a vitán, amiről tárgyalnak a nagyok. Mozi előtt egy gyorstalpalónak szánt Wikipédiát megejtettem. Olvastam, hogy W. Churchill festett is szabadidejében, ez miatt szemet szúrt a film mennyire ügyelt a részletekre... a miniszter szobájában festővásznak és félbe hagyott festmények is látszódnak. Eleve a díszletek és a néha bevágott háborús övezet felülnézete szemkápráztató, de ilyen apró részletekre is figyelni már külön dicséretet érdemel. A film tempója lassabb, és minden lényege a párbeszédekben rejlik. Gary Oldman pedig mesterien hozza azt a szintet, hogy véletlenül se unatkozzunk. Minden érzést maximálisan átad. A tárgyalótermekben határozott döntést hozott, mégis otthon bizonytalanság jellemzi... Oldmant mindig is nagy színészként tartottam számon, de végleg feltette az i-re a pontot. Jól sikerült történelmi - és életrajzi dráma, a háború ritkábban látott oldalát ismerteti velünk. Éppen ezért aki pörgősebb frontvonalban szorult katonákat és hasonló féle stílust szeretne látni, el se kezdjék a Legsötétebb órát! :)

Buffy  2018. 01. 14.

Na, így kell életrajzi filmet készíteni! Gary Oldman egyszerűen csodálatosat alakít, a sztori feszes, egy pillanatig nem lehet rajta unatkozni, pedig nem egy akciófilmről beszélünk. A film képi világa egy pillanat alatt beránt, és visszavisz az időben. Hosszú még az év, de meglepődnék, ha nem lenne ott az idei filmek legjobbjai között az év végén. Nálam biztos benne lesz a top10-ben. Emlékezetes, erős film, amit mindenkinek a legjobb szívvel tudok ajánlani.

spidey  2018. 01. 11.

Kimondottan tetszett, hogy szó sincs Churchill idealizálásáról, ugyanis a film úgy mutatja be az ikonikus politikust, hogy nem feledkezik meg szólni a hibáiról is. És természetesen nem lehet elmenni Gary Oldman fantasztikus játéka mellett sem. Ez a pali egy zseni, tényleg járna már neki az az Oscar szobor.

ollókéz  2017. 12. 28.

Azt hiszem, borítékolható, hogy Gary Oldman egyszerűen zseniális a filmben, meg merem kockáztatni, hogy talán élete legjobb alakítása. Szinte ez dúcolja alá az egész filmet, ennek ellenére néha voltak unalmas pontjai. Minden esetre nekem az utóbbi idők legnagyobb filmes élménye.

Bryce Dallas Howard
Bryce Dallas Howard
Haley Bennett
Sofia Boutella
Filmsomnia.hu - A legsötétebb óra
A legsötétebb óra, egy nagyon erős életrajzi film. Történelem és második világháború rajongóknak kötelező, de azoknak is bátran ajánlom, akik szeretik a dialóg központú filmeket és azoknak is akik bátorságot szeretnének gyűjteni a vizsgákhoz, vagy akár a munkahely kihívásaihoz. Hisz a győzelemhez néha elég bátornak lenni. 80/100
Smoking Barrels: A legsötétebb óra
Wright új - számomra hibátlan - alkotását mindenkinek ajánlom, mivel nemcsak Oldman ajándékoz meg minket egy mesteri jutalomjátékkal, hanem a film is olyan zsigeri élményt nyújt, amit újra át akarunk majd élni.
10/10
Popcorn Project - A legsötétebb óra
Miként lehetne egy mondatban összefoglalni A legsötétebb óra lényegét? Talán úgy, hogy a Churchill alakjában megtestesülő Jó az egyetlen lehetséges utat választja, felveszi a harcot a Gonosz ellen. Ha tündérmeséről beszélnénk akkor nem lenne ezzel gond. De történelmi filmről van szó, ami minden bizonnyal jóval szélesebb tömegekhez fog eljutni, mint bármelyik minden szakmai igényt kielégítő monográfia. Következtetésképpen jóval több embernek fogja a történelmi múltról kialakított gondolkodását formálni. Ezért nagyon súlyos, hogy Joe Wright filmje lebutít. 4/10

Gary Oldman az ötödik olyan színész a Harry Potter franchise-ból (Michael Gambon, Timothy Spall, Brendan Gleeson, Robert Hardy), akinek lehetősége volt eljátszani Winston Chruchillt.

Az alkotók a filmet a forgatás ideje alatt rákban elhunyt John Hurt elmékének ajánlották, aki eredetileg Neville Chamberlain szerepét játszotta volna, azonban betegsége miatt végül egy jelentet sem tudott leforgatni.

Ez a második 2017-ben bemutatásra kerülő film Churchill életéről. Az említett produkcióban Brian Cox alakítja az ikonikus brit politikust.