Menedék (2017)

The Zookeeper's Wife

Menedék

ArpiHajdu és Réci   2017. 04. 10.
Civil hősök

Egy újabb film, amely megmutatja mennyire kegyetlen tud lenni az emberi faj. A kezdő képsorban, amikor azt látjuk, hogy Jessica Chastain karaktere reggelente körbebiciklizik az állatkertben, azt gondoltam... de jó volna így indítani a napot. Aztán hamarosan szívszorító jeleneteket kap a néző, ugyanis megkezdődik az előbb még oly idillinek ábrázolt kert bombázása, látjuk a megrémült és a halott állatokat...szerintem nincs ember, akinek ez ne lenne lelkileg meterhelő. Én a magam részéről folyamatosan igyekeztem mélyeket lélegezni, pedig nem először látok olyan filmet, amely bemutatja a háború kegyetlenségeit, s még csak nem is kell a harctérre utaznunk gondolatban. A film igaz történeten alapu... több»

Deku   2018. 02. 15.

Vegyes érzéseket keltett bennem rendesen feltudta kelteni az érdeklődésemet. Néhol megható, de mindenképpen felemelő és zseniális film. Különösen szeretem, ha nem csak a karakterekre építenek, hanem az egész sztori rendben van és összeszedett.

HercegPeter   2018. 10. 29.

Háborús drámához képest elég kedvesen kezdődik.Jó volt nézni a sok szép, aranyos állatot, de sajnos előre sejtettük, hogy ez nem sokáig lesz így. Amikor pedig az előre jósolt baj beütött már nem volt olyan kellemes nézni a filmet, hiszen ki szeretné látni ahogy egy rakat állatot lelőnek, lebombáznak. A története érdekes, bár nem kimondottan izgalmas. Az alakítások rendben vannak.

Berto49   2017. 09. 29.

Egy újabb Lengyelországban játszódó háborús film. Főhősei a Zabinski házaspár, akik életüket nem kímélve sok zsidót mentettek ki a szörnyű körülmények közül a varsói gettóból, és saját villájukban, vagy a sertéshizlaldává átalakított állatkertjükben rejtegették őket. Egyéni tragédiájuk pedig az volt, hogy az életük munkájával létrehozott állatkertet a megszálláskor bombatámadás érte, rengeteg állat kedvencük elpusztult, az életben maradt úgymond értékes állatokat pedig Németországba szállították. A történelmi tényeken alapuló film eléggé a hollywoodi klisék szerinti, bár van néhány igazán megrendítő és szívszorító jelenete. Amit nem értek az Jessica Chastain túlzásba vitt dicsérete. Játékában (és szépségében, amit minden kritika hangsúlyoz) én nem találtam semmi különöset. Átlagos teljesítmény, ilyen szerepjátszás minden főszerepet kapó színésztől elvárható. Az ajkára kilószám felkent rúzs nagyon disszonáns volt az egész történetben. A valóságban élt és igazi hősként cselekvő házaspárt 1968-ban a Jad Vasem Intézet Világ Igaza kitüntetésben részesítette

MP170506   2017. 07. 10.

Nagyon tetszett ez a film. A történet megindító, magával ragadó. Szörnyű, hogy miket kellett embereknek átélniük... A színészek kiválóak.

Daniel Brühl

A Menedék egy átlagos film, de nem is akarja megváltani a világok. Mégis érdemes megnézni, hogy pár ember is képes száznál is több embert megmenteni a legrosszabbtól, ha nem fél cselekedni. “Aki egy embert megment, az egész világot menti meg.” 6,5/10 több»

Ha egy történet ennyire brutális és magával ragadó, akkor nem kell rárakni még három lapáttal, és túlfinomkodva, színes-szagosan prezentálni, mert ez a valódi történésekkel szemben tiszteletlenség. Amit így kapunk, az ugyanis a borzalmak családbarát köntösbe csomagolt verziója, és ez minimum visszás 50/100 több»

A Żabiński házaspárnak megközelítőleg 300 ember köszönheti az életét. A Menedék az ő zsigerig hatoló, megható igaz történetük, amit mindenkinek ismernie kell.
8/10 több»

A film költségvetése 20 millió dollár volt és jelenleg 23 millió bevételnél tart világszerte.

(Bob)

A napjainkban is működő Varsói Állatkert 1928. március 11-én nyitotta ki kapuit, de gyökerei egészen a 17. századig datálhatóak.

A filmben valódi kölyökoroszlánok is láthatóak.