Egy berlini nő - Anonyma (2008)

Anonyma - Eine Frau in Berlin

Berto49   2017. 09. 08.

Egy ismeretlen nő naplója alapján készített film, amit 1945. április-június között vezetett. Először 1959-ben jelent meg nyomtatásban, nagy felháborodást keltve, mert őszintén leírta mindazt a szörnyűséget, amit kénytelen volt átélni, többek között azt is, hogy élelemért és védelemért eladta magát. Viszont, ha ezt nem teszi, ő is a többi két millió!!! német nő sorsára jut, akiket a „felszabadító” hős szovjet katonák megerőszakoltak. Tetszett a film, egyes pillanatokban a főszereplő Nina Hoss nagyon szép volt, ennek ellenére többször már nem nézném meg, mert tele volt szörnyűséges jelenetekkel, például annak az elárvult német juhászkutya nézésével, vagy a lebombázott Berlin felvillanó képei. Szerencsére nem szagos film volt, mert ahogy utána olvastam, az oroszok minden elképzelhető és elképzelhetetlen helyet latrinának használtak és a szarszag keveredve a lótetemek és a hullák szagával iszonyatos lehetett. A könyv egyébként magyarul is megjelent, de a városban, ahol élek, sajnos elérhetetlen.