Aki_megmondja_a_tutit   2020. 07. 04.

Mel Gibson nagyon kitett magáért! Megérdelmi a sok díjat amit a film nyert mivel : a történelmet figyelembevéve pontos volt a film, a látványvilág fantasztikusan jött a szemünk elé, a csaták kellőképp vérzések voltak, de nem túlzottan. Ami a film végén történik az a mai napig tisztán a szemeim előtt lebeg. A zene is tökéletes, hangsúlyozza a jelenetek atmoszféráját.

Deku   2017. 07. 15.

Eltudnék nézni ma is ilyen és ehhez hasonló filmeket. Remek lett Mel Gibson egyik legjobb filmjei közül. Nagyon jól átjött a színészek játéka és tetszik, hogy tartalmas, tanulságos.

HercegPeter   2016. 12. 07.

Az egyik kedven Mel Gibson filmem. Történet a bátorságról, hazaszeretetről, és az önfeláldozásról egy kis humorral megspékelve, de csak éppen annyival, hogy a sztori komolysága megmaradjon. Bár történelmileg nem teljesen pontos, ez a film értékéből semmit sem von le.

HETEDIK   2019. 11. 20.

Mel Gibson legfontosabb alkotása, minden pillanata élmény.

NGN   2020. 01. 17.

Mel Gibson legjobb alakítását nyújta ebben a filmben. Fantasztikus rendezés, a látvány is magával ragadó. Kellőképpen véresek és drámaiak az ütközetek. Megérdemelte a sok Oscar bácsit a film.

ZeroHero   2015. 05. 06.

Igazi régivágású, történelmi kalandfilm, amilyen sajnos már nem készül manapság. Fantasztikus színészi gárda, hihetetlen és fantasztikus történet. Több ilyen kéne manapság is ezek helyett a gyenge látványfilmek helyett. Ebben még érződik, hogy valódi színészek szerepelnek benne, látni a színészkedést, cselekménye van, mondanivalója. Imádom! Szerintem az egyik legjobb történelmi kalandfilm, amit valaha készítettek.

Sabnock Sanatory   2019. 01. 27.

Mel Gibson legjobb filmje,és szerintem a legjobb rendezése is.Tanító jellegű,és hihetetlen jelenetekkel megtűzdelt történelmi film.Hazaszeretet,szerelem,és barátság,ami végigfut a cselekménybe finoman beleszőve,ó,és ne hagyjuk ki az önös érdekből elkövetett árulást sem.Szép,megható,izgalmas,és brutálisan nyers film.Mindenkinek ajánlott alapmű!

Mel Gibson

1197 ember halálát lehet látni a filmben.

(Norbi)

Gibson rendezéséért Oscar díjat nyert.

(HETEDIK )

Mel Gibson első rendezése.

(HETEDIK )

Gibson több, mint 90 óráig forgatta a stirling-i csatát, hogy minden tökéletes legyen.

(Shelby07)

A forgatás első napja 1994 június 6-án volt, a normandiai partraszállás 50-dik évfordulóján.

(magyaristvan)

Két héttel az Oscar gála előtt Mel Gibson egy kórházban csücsült vakbélműtét miatt.

(magyaristvan)

A harcos statiszták egy hétre 300 dollárt kaptak és általában napi 14 órát dolgoztak.

(magyaristvan)

Gibson a digitális effektek helyett valódi, levegőben repülő igazi nyílvesszőket akart.

(magyaristvan)

Mel Gibson annyira meg akarta csinálni ezt a filmet, hogy lecsúszott James Bond szerepéről az "Aranyszem"-ben (Golden Eye)(1995),Kétarc szerepéről a "Mindörökké Batman"-ben (Batman Forever)(1995) és Simon Templar szerepéről Az angyal"-ban. (The Saint)(1997).

(magyaristvan)

A film több, mint 90%-a fikció.