Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Rettenthetetlen (1995)

Braveheart

Ildikó Bacskai   2021. 01. 02.

Még gyerek voltam, amikor ezt a filmet láttam, de így is emlékszem a megrázó, gyönyörűséges filmre. Kihagyhatatlan alapmű, műfaját szinte lehetetlen behatárolni, háborús, szerelmes, akció... nem tudnám megmondani, melyik inkább. Zseniális, ahogyan Mel Gibson is az.

Deku   2017. 07. 15.

Eltudnék nézni ma is ilyen és ehhez hasonló filmeket. Remek lett Mel Gibson egyik legjobb filmjei közül. Nagyon jól átjött a színészek játéka és tetszik, hogy tartalmas, tanulságos.

HercegPeter   2016. 12. 07.

Az egyik kedven Mel Gibson filmem. Történet a bátorságról, hazaszeretetről, és az önfeláldozásról egy kis humorral megspékelve, de csak éppen annyival, hogy a sztori komolysága megmaradjon. Bár történelmileg nem teljesen pontos, ez a film értékéből semmit sem von le.

HETEDIK   2019. 11. 20.

Mel Gibson legfontosabb alkotása, minden pillanata élmény.

ZeroHero   2015. 05. 06.

Igazi régivágású, történelmi kalandfilm, amilyen sajnos már nem készül manapság. Fantasztikus színészi gárda, hihetetlen és fantasztikus történet. Több ilyen kéne manapság is ezek helyett a gyenge látványfilmek helyett. Ebben még érződik, hogy valódi... több»

Sabnock Sanatory   2019. 01. 27.

Mel Gibson legjobb filmje,és szerintem a legjobb rendezése is.Tanító jellegű,és hihetetlen jelenetekkel megtűzdelt történelmi film.Hazaszeretet,szerelem,és barátság,ami végigfut a cselekménybe finoman beleszőve,ó,és ne hagyjuk ki az önös érdekből elk... több»

Yosihiro   2015. 02. 06.

Mel Gibson egyik legjobb filmje. Ez a drámai kalandfilm szerelemmel fűszerezve a skótok történetének egy szeletét bemutató produkció. Mindenképp látni kell a filmet hiszen nemcsak a filmbeli tájak a zene és a történet nagyon jó hanem az egész :)

Mel Gibson

1197 ember halálát lehet látni a filmben.

(Norbi)

Gibson rendezéséért Oscar díjat nyert.

(HETEDIK )

Mel Gibson első rendezése.

(HETEDIK )

Gibson több, mint 90 óráig forgatta a stirling-i csatát, hogy minden tökéletes legyen.

(Shelby07)

A forgatás első napja 1994 június 6-án volt, a normandiai partraszállás 50-dik évfordulóján.

(magyaristvan)

Két héttel az Oscar gála előtt Mel Gibson egy kórházban csücsült vakbélműtét miatt.

(magyaristvan)

A harcos statiszták egy hétre 300 dollárt kaptak és általában napi 14 órát dolgoztak.

(magyaristvan)

Gibson a digitális effektek helyett valódi, levegőben repülő igazi nyílvesszőket akart.

(magyaristvan)

Mel Gibson annyira meg akarta csinálni ezt a filmet, hogy lecsúszott James Bond szerepéről az "Aranyszem"-ben (Golden Eye)(1995),Kétarc szerepéről a "Mindörökké Batman"-ben (Batman Forever)(1995) és Simon Templar szerepéről Az angyal"-ban. (The Saint)(1997).

(magyaristvan)

A film több, mint 90%-a fikció.