Gyilkos mezők

Gyilkos mezők

The Killing Fields

"A hullákat egymás hegyire-hátára hányták a vizes árkokban, és pontosan lehetett tudni, hol vannak a gyilkos mezők, mert a fű ott mindig sokkal maga sabbra nőtt és zöldebben virított a holttestek fölött..."

Rendező: Roland Joffé
Forgatókönyvíró: Bruce Robinson
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1984.11.02.
John Malkovich
Julian Sands
John Malkovich

2015.11.04 Ballerz93

Néhány helyen úgy éreztem, hogy kissé kidolgozatlan a téma, de ezt leszámítva is igen csak izgalmas és könnyen levett a lábamról. Kellemesen szórakoztam az alatt az idő alatt, amíg tartott így pozitív élményekkel gazdagított. Ajánlom!

2015.06.03 Laci000

Felejthetetlen élményt nyújt hála a kiváló színészeknek, különösen Haing S. Ngornak, a zseniális operatőrnek, Chris Mengesnek, aki a The Mission-ben is bizonyított, a filmbe illő zenének és természetesen Roland Joffé rendezői munkájáról sem szabad megfeledkeznünk.

2015.06.25 FarZoo

Az biztos, hogy kell egy idegzet a filmhez. Erős, brutális, "szókimondó", a nyers valóságot mutatja. Érzelmileg megfogó, igazi dráma. Érdekes film, érdemes megnézni!

Ez a film sikeresen megjelent a nemmindennapinak számító 1001 film, amit látnod kell mielőtt meghalsz című filmes gyűjteménybe.Szerző: Norbi

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap