Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

Gwen_mot   2016. 06. 08.

Az 54. hadtest egy igazi klasszikus, ami végre elmeséli az amerikai polgárháború egy kevéssé ismert fejezetét. Denzel Washington és Morgan Freeman alakítása igazán emlékezetes, ők a film valódi magja. Az ütközetek egészen jól kerülnek ábrázolásra, de a film nem a háborúról szól, hanem az emberekről, akik a harcokat vívták.

Laci000   2015. 06. 03.

Szerintem ez a film csupán átlagos, se több, se kevesebb. Tipikus Edward Zwick film. Denzel Washington-nak nem adtam volna ezért az alakításáért Oscar díjat, mert szerintem ez nem volt túl jó, nekem itt Morgan Freeman se volt az igazi. Annál inkább Matthew Broderick, szerintem ő remekül játszott...

WaldyxMan   2016. 03. 03.

Ez a film a háborús filmek definíciója lehetne, annyira jó. A karakterekről teljes képet kapunk, értjük az indítékaikat, érzelmeiket és motivációikat. Jól át lehet élni azokat a morális válságokat, amiket a háború miatt élnek meg. A háborús jelenetek is jók, kellően sötétek és borongósak. Mindenkinek ajánlnom ezt a filmet.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

Cary Elwes jeleneteinek nagy része nem került bele a film végső változatába.

(ps)

Ez volt Andre Braugher első filmje.

(ps)

Matthew Broderick külsőleg is hasonlít a történelmi Robert Gould Shaw-ra.

(ps)

Kevin Jarre-nek akkor jutott eszébe, hogy a történetről forgatókönyvet kellene írnia, amikor meglátta Robert Gould Shaw emlékművét.

(ps)

Ez az első mozifilm, amelyik nyíltan kimondja, hogy a polgárháborúban feketék is harcoltak.

(ps)

A csatajeleneteknél füstgépeket használtak.

(ps)

A csata statisztái önkéntesek voltak, nem kaptak fizetséget.