Levelek Ivo Dzsimáról (2006)

Letters from Iwo Jima

sabnock666   2019. 01. 26.

Eastwood jól elkapta a lényeget...a japán hadsereg oldaláról mutatja be a sztorit,és mi tagadás,fényes sikerrel...Szép képek,és fantasztikus színészi alakítások,nem is kell ennél több.

hsanya182   2019. 02. 03.
Amerika-Japán háború japán szemszögből

Emberi mentalitásról szóló tanulságos történet mellett a haború borzalmairól. Nincsenek szabályok, és mindkét oldalon vannak jólelkű és rosszlelkű emberek, nem szabad általánosítani. Ettől kicsit jobb film a "Mai wei" című koreai film, nekem sokkal jobban tetszett.

Deku   2017. 08. 30.

Most itt nem tudok semmi negatívat mondani rá. Minden egyes jelenet fantasztikus volt és eszméletlenül formálták meg magát a történetet. Nekem ez nagyon bejövős volt.

ZeroHero   2019. 10. 01.

Hatalmas faba vagta a fejszejet az oreg Clint, de ismet egy majdnem tokeleteset alkotott. A tema a szokasos: haboru, sokk, jok es rosszak... De megis mindenkiben ottvan valami, ami miatt kulonleges.

Laci000   2015. 06. 03.

Nem rossz film, tetszett a látvány, a története és a jelenetek is, de nekem kicsit elnyújtottnak tűnt. Ajánlom azoknak, akik szeretik az olyan filmeket, aminek van mondanivalója és kicsit szokásostól eltérő szemszögből mutatnak be dolgokat, ritka az ilyen...

Ken Watanabe

Kazunari Ninomiya a japán fiúcsapatból, az Arashiból is ismert.

(ps)

Ken Watanabe a szerepre való felkészülése során elolvasta a valódi Tadamichi tábornok leveleit, amiket a családjának írt.

(ps)

Tadamichi tábornok egy Colt M1911A1 típusú maroklőfegyvert hord.