hsanya182   2018. 04. 11.

Az biztos hogy gyönyörű a háború képi világa, már ezért megéri. Az amerikai katonák kicsit fafejűek, a tálib szövetséges vezér sokkal hitelesebb harcos, szóval van egy két jó tanítása az amerikai divatkatonák felé...Megtörtént eseményt dolgoz fel így igazából nem a lövöldözéseken van a lényeg, vagyis abba nincs sok adrenalin és dráma sem működik kellőképp. Egyszer megéri megnézni, igényes háborús film, modern fegyverek stb. De az akciójelenetek meg a sztori száraz körülményeire való tekintettel, még egyszer nem nézném meg szívesen...

Diesel   2018. 04. 05.

Ismét egy igaz történet alapján készült ízig vérig akciódús háborús filmet láthattam. Drámai hangulata egészen a film elejétől a végéig kitart. Már a film elején érezhető az a tehetetlenség, a fájdalom amit a civilek, katonák éreztek az Amerikai Egyesült Államok egyik legnagyobb tragédiáját követően. Nagyon tetszett hogy odafigyeltek a részletekre is mint például a katonai felszerelések (fegyverzet, ruházat, mre csomagok stb.). Dostum tábornok harci stratégiája is érdekes volt (lóháton a nehéz fegyverzet ellen). Itt megemlíteném hogy az igazi kihívás a speciális már már mondhatni puritán módon történő harcot jelentette. Végig látványos és szépen kidolgozott jeleneteket láthatunk. Teljes mértékben átérezhettük azt a fájdalmat és kilátástalanságot amit csak a katona családok ismernek amikor valamelyik családtagjuk egy veszélyes küldetésre megy. A film nem spórol a drámai elemekkel ugyanakkor végig megmarad egy kő kemény jól felépített háborús filmnek. A színészek teljesen jól alakították az össze szokott és bajtársias 12 katonát. Számomra plusz pont volt még, hogy a film végén mutattak egy képet az igazi alakulatról. Habár a művelet titkos volt, és a hazatérésük után semmilyen ünneplés, vagy nyilvános elismerést nem kaptak ennek ellenére ez a film méltó képen emlékezik az ODA 595-ös alakulatának hőstettére.

MMcFly2015   2018. 03. 10.

Nem egy nagy ritkaság az amerikaik hőstetteiről szóló háborús filmet kapni, de úgy vagyok vele, ha ilyen színvonalasan tudják tálalni, akkor vevő vagyok rá. Azt meg kell hagyni, hogy a nagy címek mellett (Ryan közlegény megmentése, A sólyom végveszélyben és társai) eltörpül, mégis elégedetten jöttem ki a moziteremből. Ezzel a filmmel bővült a 9/11-es tragédiáról szóló ismereteim, és sikerült úgy feldolgozni, hogy nem éreztették minden ötödik percben az amerikai önimádatot. A 12 fős csapat közti laza stílust és össze szokottságot a film megfelelően tudta adagolni, ezáltal sikerült kis humort is csempészni a nem éppen vidám környezetbe. A bő két óra hossza szeretett volna mély mondanivalóval bíró drámát is átadni, viszont sajnos ez a része nálam elvérzett, inkább vált időnként unalmassá a dialógusokat figyelve. Viszont az ilyen jelenetek után kapott csaták látványban kiemelkedő a műfajban. A felülnézetes robbanások és maga a csata pazar kivitelezéssel adja át a csapat borzalmait. Nálam ez a film félsiker, de semmiképpen nem egy rossz alkotás. A háborús filmek kedvelőinek mindenképpen látni kell, viszont aki a drámai oldalát preferálja jobban a műfajnak, ők sajnos könnyen csalódhatnak.

kisssjanka   2018. 07. 24.

Elejétől a végéig feszült drámai hangulatú, háborús és abszolút hiteles film. Nagyon hitelesek a karakterek és abszolút visszahozzák az akkori eseményeket.

Denisqoo   2018. 03. 08.

Bár sok mélysége nincs a filmnek, a főszereplő karakterek kellően erősek hozzá, hogy elvigyék a hátukon a mozit, és kétségkívül van egy sajátos karaktere a filmnek, ami sokat dob az összképen. A háborús jelenetek teli vannak adrenalinnal, pont, ezek a film talán legerősebb pillanatai, Shannon és Hemsworth pedig pazarul dolgoznak a szerepeikkel. Kimondottan jó háborús mozi lett a 12 katona, amit bátran merek ajánlani. A műfaj kedvelőinek pedig már-már kötelező.

Thad Luckinbill
Allison King
Allison King
Luciana Barroso
Chris Hemsworth

Élvezetes két órának lehet szem és fültanúja, aki beül és megnézi a 12 katona című alkotást. Kellően komor, hatásos képsorainak, hazafias hangvételének és ijesztően realista képi megjelenítéseinek köszönhetően minden perce izgalmas, és elgondolkodtató, még az apró klisék ellenére is. 80/100 több»

Chris Hemsworth, bár tehetséges színész, még igen sokat kell tennie azért, hogy a Thor és Bosszúállók-filmeken kívül is emlékezzünk rá. Hiába keres ő szorgosan más és más szerepeket, nem igazán akar összejönni a siker egy másik karakterrel. 55/100 több»

Korrekt akciófilm a 12 katona, a stílus kedvelőinek merem ajánlani. A politikát a lehetséges minimumon tartották, de pár jó mondatra azért futotta ezen a vonalon is. Jerry talán visszatalált a jó útra. Pár film múlva már tudni fogjuk. 6/10 több»

A babonásabb hollywoodi házaspárok már nem vállalnak ugyanabban a filmben szerepet. Cruise és Kidman, Pitt és Jolie, Affleck és Lopez is a közös munka után vált el. De Chris Hemsworth és Elsa Pataky nem babonás: sőt boldogan igent mondtak, amikor felkérték őket az Afganisztánban kommandós bevetésen részt vevő amerikai katonák történetét látványosan feldolgozó 12 katona (12 Strong, hazai bemutató: március 8.) szerepeire. – Igazából Chris ötlete volt, hogy játsszam el a feleségét a filmben – nyilatkozta a színésznő a 12 katona premierjén. – Szerencsére! A közös forgatás olyan volt, mint egy új nászút. A gyerekeket a nagyszülőknél hagytuk, és csak az volt a dolgunk, hogy egymásra figyeljünk, és a legjobbat hozzuk ki egymásból. – Az elmúlt hét évünk tulajdonképpen azzal telt, hogy ezt a szerepet próbáltuk – tette hozzá Chris Hemsworth, aki a lehetetlen kommandós akcióra vállalkozó egység parancsnokát játssza. – Jók is voltunk benne. És elhelyeztünk pár rejtett célzást a szövegünkben, amit tulajdonképpen csak mi meg az otthoni barátaink értenek. Meg majd a gyerekeink fognak, ha nagyobbak lesznek, és megnézhetik ezt a filmet. Mert most még persze szigorúan el vannak tiltva tőle. (IC Press)

Chris Hemsworth és Elsa Pataky a való életben is férj és feleség.

Michael Peña és Micheal Shannon is játszott a 2011. szeptember 11-i eseményeket feldolgozó 2006-os World Trade Center című filmben. A 12 katona a 9/11-et követő afganisztáni háború idején játszódik.