12 katona

12 Strong

A film összbevétele 67 033 417 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 40 971 452 forintot termelt. A hazai mozik összesen 44 096 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A babonásabb hollywoodi házaspárok már nem vállalnak ugyanabban a filmben szerepet. Cruise és Kidman, Pitt és Jolie, Affleck és Lopez is a közös munka után vált el. De Chris Hemsworth és Elsa Pataky nem babonás: sőt boldogan igent mondtak, amikor felkérték őket az Afganisztánban kommandós bevetésen részt vevő amerikai katonák történetét látványosan feldolgozó 12 katona (12 Strong, hazai bemutató: március 8.) szerepeire. – Igazából Chris ötlete volt, hogy játsszam el a feleségét a filmben – nyilatkozta a színésznő a 12 katona premierjén. – Szerencsére! A közös forgatás olyan volt, mint egy új nászút. A gyerekeket a nagyszülőknél hagytuk, és csak az volt a dolgunk, hogy egymásra figyeljünk, és a legjobbat hozzuk ki egymásból. – Az elmúlt hét évünk tulajdonképpen azzal telt, hogy ezt a szerepet próbáltuk – tette hozzá Chris Hemsworth, aki a lehetetlen kommandós akcióra vállalkozó egység parancsnokát játssza. – Jók is voltunk benne. És elhelyeztünk pár rejtett célzást a szövegünkben, amit tulajdonképpen csak mi meg az otthoni barátaink értenek. Meg majd a gyerekeink fognak, ha nagyobbak lesznek, és megnézhetik ezt a filmet. Mert most még persze szigorúan el vannak tiltva tőle. (IC Press) Szerző: hp

Chris Hemsworth és Elsa Pataky a való életben is férj és feleség. Szerző: hp

Michael Peña és Micheal Shannon is játszott a 2011. szeptember 11-i eseményeket feldolgozó 2006-os World Trade Center című filmben. A 12 katona a 9/11-et követő afganisztáni háború idején játszódik. Szerző: hp

William Fitchner második olyan filmje, melyben Delta Force-os katonát alakít. Az első A sólyom végveszélyben volt. Szerző: hp

A film két főszereplője, Chris Hemsworth és Michael Pena is szereplője a Marvel mozifilmes univerzumának. Míg előbbi Thort alakítja, utóbbit a Hangyában láthattuk. Szerző: hp

A 12 katona Doug Stanton Horse Soldiers című könyvének adaptációja. Szerző: hp

A film alapjául szolgáló regény jogait még a Disney vásárolta meg 2009-ben.Szerző: hp

A film forgatása 2017 januárjában kezdődött meg Új-Mexikóban, és Socorroban ért véget január 26-án. Szerző: hp

A filmet meglehetősen vegyesen fogadták a kritikusok. A RottenTomatoes kritikaaggregátor portálon 128 szemlézett cikket követően 54 százalékon áll (2018. február).Szerző: hp