Ellenállók (2008)

Defiance

Gwen_mot   2018. 07. 10.

AZ Ellenállók egy tisztességes film, ami megtörtént eseményeket dolgoz fel. A rendező laza könnyedséggel, meg persze némi terrorral varázsolja vissza a nézőket a második világháború szörnyűségeibe. Nekem a legjobban Daniel Craig alakítása tetszett. A... több»

Artemisia   2018. 03. 20.

Sok megrázó Holocaust-film készült, jó volt látni egy ilyen filmet is, ami a zsidóságnak egy harcos, erős, tevékeny csoportjáról szól. Szintén pozitívum, hogy az erdőbeli életből nemcsak megpróbáltatásokra,az embertelen körülményekre, az éhezésre, sz... több»

hsanya182   2015. 09. 05.

Közepes erősségű drámai elemekkel átszőtt háborús film, melyben két testvér az erdőbe menekül és a zsidó menekülteknek tábort épít ki, majd fosztogatnak és farkastörvények között küzdenek az életbe maradásért. Átérezhető, kissé vonatott és szomorú alkotás egyben.

Deku   2017. 10. 23.

Nem lett a legjobb viszont rossz sem kerekedett ki belőle. Harmatos de na. Karcsú kis eresztés lett. Mondanám a legszívesebben, de akadnak jó pillanatai a filmnek, ami miatt nem tudom egyértelműen rá akasztani a jelzőt miszerint borzalmas.

Teófil   2015. 05. 13.

Egyszer nézhető közepes film lett ebből a moziból. A szereplőgárda is csak közepeset alakított. A történet is tele van hibákkal, néha kifejezetten nagy baromságok voltak benne. Mivel igaz történet az alapja, ezért nem hiszem hogy mindig úgy történtek volna a dolgok, mint ahogy bemutatták.

Barthy   2015. 09. 01.

Van benne némi humor és igazán stabilan van felépítve a film története is. Rendkívül szórakoztató a film és lebilincseli a nézőt, míg fel nem villan a stáblista.

jojojo3   2017. 07. 16.

A második világháborúról tucatjával készülnek a filmek, de ennyire jó csak kevés van. A film nem vállal túl sokat, de amit látunk, az felejthetetlen. A karakterek meglehetősen emberiek, talán csak az orosz partizánok között látni egy-két eltúlzott sz... több»

Daniel Craig
Liev Schreiber
Daniel Craig

A film forgatásához szükséges erdőrészt a nyírfákkal a Google Earth segítségével találták meg.

(ps)

A film elején látható német falu valójában egy élő múzeum Litvániában, amit orosz segítséggel hoztak létre.

(ps)

A film elején látható jelenetben, amelyben Aron megbotlik, meztelenre vetkőzött statiszták láthatók.

(ps)

A filmben látható tank egy Panzer III típusú harckocsi.

(ps)

Az élő múzeum belső falait vastag matt mázzal vonták be, hogy a művér ne tegyen kárt a falakban.

(ps)

A film készítői Lengyelországra és Romániára is gondoltak a forgatás helyszínének kiválasztásakor, de végül Litvániára esett a választásuk.