Katonák voltunk (2002)

We Were Soldiers

Sabnock Sanatory   2021. 01. 30.

Több száz ilyen témájú film létezik, és még fognak is csinálni a filmtörténet során. Ez egy unalmas és kiszámítható, sablonos és kissé hiteltelen film. Mel Gibson sem tündököl, és nem is menti meg ezt a gyenge produkciót.

Deku   2017. 11. 20.

Ez a film gyakorlatilag hemzsegett a hibáktól amit nem lehetett félvállról venni sajnos. Itt a legnagyobb baj az volt, hogy elképesztően gyenge volt a történet.

tilino   2017. 02. 19.

Tipikus háborús törtélemlmi dráma, a film azt hozta amit kategóriájában elvárhatunk. Nyers, szókimondó, érdekes, látványos, és érzelmileg megmozgatja a nézőt. Hiteles a színészek alakítása, ezért is fogott meg. Agyalós film.

vesztingerkitti   2017. 01. 08.

Mel Gibsontol láttam már jobb filmet is de ez is tetszett, csak néhány jelenete sikerült laposra és kicsit unalmasra. A színészi játék jó, a jelenetek jobban pöröghetnének,a befejezése is találó! :-)

flash88   2019. 08. 21.

Randall Wallace arra vállalkozott ezzel a filmmel, hogy bemutatja a háború embertelenségét, és azt, hogy ezt az embertelen háborút valójában húsvér, érző emberek vívták. A katonák lelki vívódásai nagyszerűen kerülnek megjelenítésre. Mel Gibson alakít... több»

Gwen_mot   2018. 07. 10.

Nem rossz film, alapvetően rendben van. A háború megjelenítése igényes és látványos, de ez egy ekkora költségvetésű filmtől már elvárható. A rendező mindazonáltal jól ragadja meg, hogy hogyan csapódnak le a háború viszontagságai és a nyomás a közkato... több»

Mel Gibson

A bevetésen részt vevő katonák közül hármat Becsület érdeméremmel jutalmaztak. Ők Joseph Marm Jr., Bruce P. Crandall és Ed Freeman.

(ps)

A filmben 305 ember hal meg.

(ps)

A forgatáson 150 órányi anyagot rögzítettek. A vágók csapatának 6 napjába és éjszakájába került mindezt végignézni.

(ps)

A francia kürtöst, akit a film elején lelőnek, Randall Wallace fia alakítja.

(ps)

A teljes filmet digitálisan szín-korrektúrázták.

(ps)

Az eredeti tervek szerint 2001-re készült volna el a film, de a forgatást elnapolták, mert Chris Klein az Amerikai pite 2. (2001) című film forgatásán dolgozott.