Deku   2017. 07. 17.

Sokkal jobb, izgalmasabb és fordulatosabb háborús filmet is láttam már. Természetesen nem rossz, csak nekem ez nem ütött akkorát. Egyszer nézhető kategóriája van.

Nathan03   2016. 02. 11.

Hihetetlenül jó háborús film. Minden a helyén van a történet a látvány a színészi alakítások kellő képen érezhető a dráma. Tényleg nagyon jó csak ajánlani tudom mindenkinek aki szereti a háborús filmeket.

irongozu   2015. 11. 21.

Amikor először láttam, beleuntam a sok lövöldözésbe. De nem adtam fel, újra megnéztem és újra és rájöttem, hogy ez egyáltalán nem rossz. Nagyon is valósághű képet mutat a háborúról.

Kis Anna Kinga   2018. 07. 23.

Egyik kedvencem. Általában nem szeretem, de ennek a filmnek valahogy jól áll, hogy a 15. perc körül elkezdenek lőni, aztán nagyjából csak az utolsó percekben hagyják abba... Igazi bajtársias film. Hűen vázolja a káoszba süllyedt afrikai országbeli viszonyokat is.

Laci000   2015. 01. 28.

A film rendben van, ha az embert nem zavarja hogy ez nem egy önmarcangolós vagy semleges háborús dráma, hanem egy amerikai katonák szemszögéből bemutatott akciófilm.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

(dulkap )

A könyvben szereplő 100 kulcsfigurából csak 39 jelenik meg a filmben (máskülönben a film túl hosszú lett volna).

(Menyét Ibolya )

George W. Bush egyik kedvenc filmje.

(Menyét Ibolya )