MidoD7   2019. 04. 06.

Húztak egy merészet, és lássuk be, nem lett olyan, amilyet várhatóan kaphattunk is volna. De el kell ismerni, egyszeri szórakozásnak megtette, max. nem lesz maradandó élmény.

Deku   2017. 07. 17.

Sokkal jobb, izgalmasabb és fordulatosabb háborús filmet is láttam már. Természetesen nem rossz, csak nekem ez nem ütött akkorát. Egyszer nézhető kategóriája van.

Sabnock Sanatory   2019. 01. 26.

Az etalon nekem még mindíg a Szakasz.Ez a film sem volt rossz,de valahogy a lényege nekem nem igazán jött át.Persze akció van benne bőven,tehát aki ezt szereti,hajrá...

harnas1207   2018. 11. 21.

Klasszikus

Alap mű, csak ajánlani tudom mindenkinek.

Nathan03   2016. 02. 11.

Hihetetlenül jó háborús film. Minden a helyén van a történet a látvány a színészi alakítások kellő képen érezhető a dráma. Tényleg nagyon jó csak ajánlani tudom mindenkinek aki szereti a háborús filmeket.

irongozu   2015. 11. 21.

Amikor először láttam, beleuntam a sok lövöldözésbe. De nem adtam fel, újra megnéztem és újra és rájöttem, hogy ez egyáltalán nem rossz. Nagyon is valósághű képet mutat a háborúról.

Kis Anna Kinga   2018. 07. 23.

Egyik kedvencem. Általában nem szeretem, de ennek a filmnek valahogy jól áll, hogy a 15. perc körül elkezdenek lőni, aztán nagyjából csak az utolsó percekben hagyják abba... Igazi bajtársias film. Hűen vázolja a káoszba süllyedt afrikai országbeli viszonyokat is.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

A könyvben szereplő 100 kulcsfigurából csak 39 jelenik meg a filmben (máskülönben a film túl hosszú lett volna).

(Menyét Ibolya)

George W. Bush egyik kedvenc filmje.

(Menyét Ibolya)

A filmben van egy jelenet, amikor Ewan McGregor karaktere feje felett elmegy egy RPG és a mögötte lévő házban robban fel. A jelenetet egy katona játszotta el, aki 1993-ban részt vett az akció során. Az alkotók többszöri figyelmeztetése ellenére - hogy akár súlyosan meg is sérülhet - vállalta a jelenet eljátszását.

(Nathan03)

A film több jelenete ami túl hollywoodiasnak tűnik, a valós életben is megtörtént. Ilyen pl. amikor egy Ranger berohan egy iskolába ahol gyerekekkel találkozik és egymásnak integetnek, vagy a film végén lévő részek ahol a katonák futva teszik meg a bázisra haza menő utat védelem nélkül, de az is valós ahol a Pakisztániak tálcán kínálják a vizet az amerikai katonáknak.

(Nathan03)

Minden színész, aki Rangert és Deltát alakított, egy 2 hetes kurzust hajtott végre az adott alakulat központi kiképző bázisán. Ron Eldard aki Mike Durantot alakította, több órás kiképzésen vett részt személyesen attól, akit alakított a filmben.

(Nathan03)

A főhadiszálláson, a monitoron futó műholdas felvételek az eredeti harcok felvételei.

(SódóGA)

A hitelesség kedvéért a filmben benne hagyták a háttérben kóborló kutyákat. A forgatás után 8 stábtag befogadta, és hazavitte őket az Egyesült Államokba.

(SódóGA)

Ez volt Eric Bana első amerikai filmje. A forgatás után azt mondta, hogy annyira félelmetes volt, hogy néha teljesen valóságosnak érezte.

(SódóGA)

A filmbe több valódi rádiós beszélgetést is bevágtak, melyeket a katonák folytattak egymással.