A szakasz

Platoon

Mark Moses
Willem Dafoe
Tom Berenger

Chris Taylor (Charlie Sheen) lelkes önkéntesként jelentkezik a hadsereghez, hogy harcba szállhasson hazájáért és Vietnam felszabadításáért. Azonban rá kell döbbenie, hogy nagyon naivan és idealistán gondolt a hadviselésre, és a lelkes amerikai katona képe egészen másként fest testközelből. A… Több

Rendező: Oliver Stone
Író: Oliver Stone
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 1988.09.01. | HBO Max (2024.04.01.)

2021.07.25 Drtudor

Vietnam témában alap.

Oliver Stone egy korszakos zseni (JFK, Tőzsdecápák, Született július 4.-én, Halálkanyar,Nixon,stb...)egy igazán megdöbbentően lélekbemarkoló alkotása. Sokan csináltak filmet Vietnamról, de ez lett a legjobb! Sheen és Berenger csúcsra jártak, de minden szereplőt csak dicsérni lehet! Ajánlott kategória!

2020.12.02 Gyorvik

A háború lélektana

Négy jelentős film is készült a második indokínai háború – vagy közismertebb nevén a hírhedt vietnami háború – kvázi feldolgozására lelki-szellemi és morális értelemben az egyén és az egész amerikai társadalom részéről. A kiemelkedőbbek ezek közül a ... Teljes kritika

2017.07.08 Deku

Általában kedvelem a háborús filmeket de ez valahogy nem tudta hozni azt a szintet amitől kedvelhető lett volna számomra. Inkább untatott a dolog és ez volt az ami miatt ilyen rossz értékelést kap tőlem.

2019.03.02 dailyfilmsan

A háborús filmek sokasága közt a szakasz szerintem méltó helyet taposott ki magának. Igazából hozza azt amit a társai, viszont az emberi érzelmeket jobban megragadja. Nagy bonyodalmakat nem vonultat fel csak folyik a saját medrében és ez így van jól.

A film két meghatározó alakja, Elias és Barnes, akik mindketten a sergeant, azaz őrmester megszólítást kapják, valójában nem egy rendfokozatban vannak. Barnes eggyel feljebb van, ő staff-sergeant, azaz törzsőrmester, míg Elias sima sergeant, azaz őrmester.Szerző: Harper

Rajta van az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által szerkesztett listán.Szerző: Norbi

1986-ban a 3. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeállított egy listát, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotását. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgálták a gyűjteményt, ismét megválasztották a legjobbakat. Jelen film a 86. helyen áll ezen a listán. Szerző: Bogi87