A szakasz (1986)

Willem Dafoe

Drtudor   2021. 07. 25.

Vietnam témában alap.

Deku   2017. 07. 08.

Általában kedvelem a háborús filmeket de ez valahogy nem tudta hozni azt a szintet amitől kedvelhető lett volna számomra. Inkább untatott a dolog és ez volt az ami miatt ilyen rossz értékelést kap tőlem.

Sabnock Sanatory   2018. 12. 19.

Oliver Stone egy korszakos zseni (JFK, Tőzsdecápák, Született július 4.-én, Halálkanyar,Nixon,stb...)egy igazán megdöbbentően lélekbemarkoló alkotása. Sokan csináltak filmet Vietnamról, de ez lett a legjobb! Sheen és Berenger csúcsra jártak, de minden szereplőt csak dicsérni lehet! Ajánlott kategória!

dailyfilmsan   2019. 03. 02.

A háborús filmek sokasága közt a szakasz szerintem méltó helyet taposott ki magának. Igazából hozza azt amit a társai, viszont az emberi érzelmeket jobban megragadja. Nagy bonyodalmakat nem vonultat fel csak folyik a saját medrében és ez így van jól.

MidoD7   2019. 04. 05.

A színészek és a látvány egész pofás volt, de a sztori nem. Leginkább a történet volt az, ami nagyon nem tetszett, a többi még talán rendben is lett volna, ez azonban elrontotta a szórakozásom.

Milanman   2015. 02. 10.

Az egyik legjobb film, amit valaha a vietnami háborúról, a háború természetéről és az emberre gyakorolt hatásáról, a szemben álló felek különböző nézőpontjáról készítettek.

rainman   2017. 02. 25.

Nem tudok mást, csak puffogtatni rá az ajnározó jelzőket: Több, mint 30 éves alkotás, de letaglózó és elemi erejű még ma is! Oliver Stone legnagyobb filmje! A legjobb háborúellenes háborús film! Minden formában és verzióban láttam már (VHS kazettán a... több»

Rajta van az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által szerkesztett listán.

(Norbi)

1986-ban a 3. legtöbb bevételt hozó film volt.

Az 1998-as évben az Amerikai Filmintézet összeállított egy listát, amely tartalmazza a filmtörténet 100 legjobb amerikai alkotását. 2007-ben, 10 év elteltével felülvizsgálták a gyűjteményt, ismét megválasztották a legjobbakat. Jelen film a 86. helyen áll ezen a listán.

Tom Berenger és Charlie Sheen 3 évvel ezután a film után újra együtt dolgoztak egy teljesen más kategóriájú filmben, A nagy csapatban.

(Adepto)

A szakasz egyik tagja a Living Colour (amerikai funk/hard rock csapat) énekese, Corey Glover.

(Menyét Ibolya)